SSR 24v -os rendszerhez

A meglévő hardware eszközök fejlesztési lehetőségei, módosítások, illetve új eszközök bevezetése
Válasz küldése
kukuri
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014. január 20. hétfő, 12:50

SSR 24v -os rendszerhez

Hozzászólás Szerző: kukuri »

Üdvözletem!

Van egy 24v-os BELIMO motoros szelepmozgatóm. A vezérlése 24v-al történik. A feszültség kapcsolását SSR el akarom megoldani a tartóssága miatt.
Az a tapasztalat hogy az SSR nem old teljesen így a BELIMO nem jól érzékeli a vezérlést. A kontaktot teljesen meg kell szakítani és akkor működik.
Hirtelen felindulásból az ŰSSR-el most kapcsolok egy 230V os relét és ez a relé kapcsolja a 24v os tápot.
Van arra megoldás hogy SSR-el 24v ot teljesen megszakítsak?

Üdvözlettel
Kukuri Kriki
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: SSR 24v -os rendszerhez

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Kérdés az áram mértéke. Létezik opto-SSR DIL tokban, ott csak 2 szembefordított FET-et hajt, de mocsokdrága...
Ha találsz olyan optocsatolót, aminek E-C feszültsége kibírja a 40V-ot, akkor eléteszel egy Graetz-hidat (SMD-ben SC70-ben is van, ha nagyon kicsi kell), ás
az egyen oldala megy az opto- tranzisztorra. Ha elég a 10-50mA áram és megengedett a kb 1.5V feszesés. Schottky diódákat alkalmazva ez lemehet 0.5V-ra.
kukuri
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014. január 20. hétfő, 12:50

Re: SSR 24v -os rendszerhez

Hozzászólás Szerző: kukuri »

Amit beterveztem: http://www.ebay.com/itm//131551080438
De lehet jobb ha átállok egy ilyenre:http://www.ebay.com/itm/221712536568
Egyszerűbbnek tűnik.
bittoi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015. március 11. szerda, 1:23

Re: SSR 24v -os rendszerhez

Hozzászólás Szerző: bittoi »

Szia !!
bár gőzöm nincs mi az a motor, és mi az a űSSR merthogy ilyen jelzésről még nem hallottam,és azt sem hogy egyen vagy váltó 24V kell, de azt jó tudni hogy váltós ssr-eknek negatív feszültség kell a kapcsolt kimenetére a lezáráshoz, különben lebeg, vagy ki sem kapcsol. Egyenáramra csak DC ssr-t szabad használni ! viszont az ára miatt olcsóbb a nagyobb FET használat,(megfelelő hűtéssel) ha bekapcsolod átvezet, ha lezárad nagyon magas az ellenállása és kész... Motoroknál figyelni kell az induló áram erősségére is, ami rövid ideig zárlatközeli is lehet, és persze erősen terhelésfüggő, valamint a tekercsek feszültség tüskéire, ami a névleges fesz sokszorosa is lehet..(pl autó injektoron 50-70 voltot mértem, nem volt egyszerű arduino bemenetre kötni...) célszerű az ilyen kapcsolásokat áramkorlátozással , és túlfesz ellen védeni..
summa...=
lehet jobban jársz egy mezei relével, amit sok kapcsolásra terveztek.. pl ipari kivitelek(minél kisebb áramot kell átvezetni (szikra mentesen!), annál tovább bírják)
üdv és sok sikert
Válasz küldése