Vizualizer erősítő

A meglévő hardware eszközök fejlesztési lehetőségei, módosítások, illetve új eszközök bevezetése
Válasz küldése
Avatar
oliver2461
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015. december 27. vasárnap, 7:11

Vizualizer erősítő

Hozzászólás Szerző: oliver2461 »

Épitettem egy 10 ledes vizualizert. Van 1 jack bemenet (stereo!), 2 jack kimenet, és egy nano az egész lelke. Ha rádugom a tãpot +a jacken valami zenét de nincs kimenetre dugva semmi akkor jól működik, ha erősítőt dugom a kimenetre akkor is jó, de ha fülest akkor viszont a 10 ledből 1 pislákol.
Erre gondoltam hogy valahogy a bemenetet kéne felerősiteni csak nem tudom hogy oldhatnám ezt meg. Valami tipp?
Avatar
oliver2461
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015. december 27. vasárnap, 7:11

Re: Vizualizer erősítő

Hozzászólás Szerző: oliver2461 »

Kód: Egész kijelölése

/*
*   Arduino LEDsor villogtato kod atirata
*   (c)Wagner Attila, HA5MI
*/

#define FIRST_PORT  2 // Az elso PIN, amin LED van
#define LEDS    10  // Ennyi led van sorban

byte ledValue;
int signalIn, port;
void setup() {
  for(port = FIRST_PORT; port <= LEDS; ++port) {
    pinMode(port, OUTPUT);
  }
}

void loop() {

  signalIn = analogRead(A0); // Analog beolvasas
  ledValue = map(signalIn, 0, 100, 0, 6); // A 10 bites eredmenyt leosszuk a ledek szamanak megfeleloen

  for(port = FIRST_PORT; port <= LEDS; ++port) {
    digitalWrite(port, port == ledValue ? HIGH : LOW);  // Minden pint lekapcsolunk, kiveve a kivalasztottat
  }
}
Avatar
oliver2461
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015. december 27. vasárnap, 7:11

Re: Vizualizer erősítő

Hozzászólás Szerző: oliver2461 »

IMG_20160223_013921.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
oliver2461
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015. december 27. vasárnap, 7:11

Re: Vizualizer erősítő

Hozzászólás Szerző: oliver2461 »

FCB5SRNIIHPG762.MEDIUM.jpg
Annyi hogy a ledek bevannak kötve gndre.
Plusz AD re van egy 12megaohmos ellenállás bekötve a zajszűrés végett. És 10 led van 6 helyett
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
csegebiga
Chipgyilok
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2015. március 27. péntek, 21:27

Re: Vizualizer erősítő

Hozzászólás Szerző: csegebiga »

az a gondod, hogy
- ha a kimenet üresen áll, akkor a kimeneten végtelen nagy impedanciájú (egyszerűsítve ellenállású) terhelésed van, (minden a nano bemenetére kerül)
- ha a kimenetre erősítőt kötsz, néhány 10 kOhm impedanciájú (egyszerűsítve ellenállású) terhelésed van, ( a két bemenetre kb a fele-fele kerül)
- ha a kimenetre fülest kötsz, akkor 32Ohmos terhelésre dolgozik a kimenet. (gyakorlatilag minden a fülesre kerül)

na most, ha a nano bemenete és a kimenet párhuzamosan van kötve (illesztés nélkül). akkor a füles "elviszi" a bemeneti teljesítményt a nano bemenetéről
(mintegy lesöntöli).
ezért nincs jelszint a nano bemenetén.
a korrekt megoldáshoz szét kell választani a nano bemenetét a füles kimenettől,(pl külön erősítő mögé tenni) és akkor nem zavarják egymást.

szóval ez nem program probléma, keress egy egyszerűbb füles erősítő kapcsolást, duplikáld, és az egyiket a nanora kötöd, a másikat meg a füles aljzatára
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Vizualizer erősítő

Hozzászólás Szerző: Robert »

Hülye ötlet:
- Az AD-t kimenetre állítod, H szintre. Ha a füles rajta van, akkor nagy áram folyik. Így a chip hőfoka emelkedni fog -> Detektáltam, hogy füles vagy sima hangfalkimenet van.
- Az ADC mérést megszorzom x konstanssal, ha füles van rajta (kompenzálom a sönthatást)


Tipp2:
Nézed az ADC max feszültséget és a max értéket megjegyzed. A pillanatnyi értéket a map-l linearizálod a mért max értékig)
Ekkor a legerősebb jel lesz a max kivezérlésed. Ez ott csalóka, hogyha egyre erősebb hangú zenéd van....
Avatar
oliver2461
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015. december 27. vasárnap, 7:11

Re: Vizualizer erősítő

Hozzászólás Szerző: oliver2461 »

Hát megoldottam egy régebbi bluetooth hordozható hangszóró erősitőjével igy bluetooth a bemenet és két (jack) kimenet van plusz az arduinoé. Ugyhogy jobb lett mint gondoltam . két sony fejhallgatót és mellé a vizualizert is elviszi , mindezt hordozhatóan . bár pici háttér zaj van de szerintem a bluetoothos panelben van a hiba az pedig smd és nem szeretném piszkálni. Egyébként maxon nem lehet hallgatni mert fűlsüketitő .
Válasz küldése