SMD chip kezelése amatőr körülmények között

A meglévő hardware eszközök fejlesztési lehetőségei, módosítások, illetve új eszközök bevezetése
Válasz küldése
bagizoltan
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2015. december 8. kedd, 19:52

SMD chip kezelése amatőr körülmények között

Hozzászólás Szerző: bagizoltan »

Sziasztok!

Sajnos az SMD tokozású kontrollereket (pl.: ATMEGA1284P-AU) egyáltalán nem tudom felhasználni jelenleg, mert nincsenek eszközeim a beforrasztásukra. Nincs véletlenül valakinek tanácsa, hogyan lehetne mégis használni ezeket az én körülményeim között? Pl. egy olyan "adapter" panelre még esetleg be tudnám forrasztani, aminek a kivezetései már normál raszter méretben vannak, és azokra tudnék vezetéket forrasztani. Azonban egy ilyen panelt nem tudok megcsinálni! Lehet ezt készen kapni? Ha igen hol, és mennyiért?

Köszönettel!

Bagi
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: SMD chip kezelése amatőr körülmények között

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

ksanci
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. július 24. vasárnap, 12:04

Re: SMD chip kezelése amatőr körülmények között

Hozzászólás Szerző: ksanci »

Szia!

Pont ezért találták ki az alappaneleket. Találhatsz pl. e-bayen ilyeneket is: http://www.ebay.com/itm/Mighty-Mini-ATM ... 1463717483
Olyat nem fogsz kapni kereskedelemben, hogy egy smd chip ráültetve egy normál raszteres panelre. Minek csinálna ilyet bárki is? Ezért van a hagyományos dip tokozású változat. Az smd-t nem otthoni tákolásra találták ki, nemcsak a forrasztás, hanem a vezetékezés miatt sem. Az alappaneles megoldásnál jobbat és kisebbet otthon nem fogsz tudni csinálni.
Ha helyszűkéd van és mindenképpen smd kell, de nincsenek célszerszámaid, pl. cnc pamelmaró, hullámforrasztó meg ilyen nyalánkságok, akkor muszáj leszel magadnak megcsinálni, de jó páka és viszonylag biztos kéz kell hozzá. Meg jó adag türelem. Vagy keresel valakit, aki jófej lesz és készít neked egy ilyen panelt. Ennyi lábnál szerintem nem éri meg kézzel szenvedni.
6 lábnál még igen: :)
dc-dc.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
ksanci
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. július 24. vasárnap, 12:04

Re: SMD chip kezelése amatőr körülmények között

Hozzászólás Szerző: ksanci »

Ó, hogy az a... nem láttam kapu48 válaszát, amitől én is okosabb lettem volna és már nem engedi szerkeszteni :) Bár ez is csak sima panel, az ic ráforrasztását neked kell megoldanod, ami ennyi lábnál macerás lesz. Ha csak kézi pákád van, nem sokkal leszel beljebb.
Avatar
csegebiga
Chipgyilok
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2015. március 27. péntek, 21:27

Re: SMD chip kezelése amatőr körülmények között

Hozzászólás Szerző: csegebiga »

vagy kevéssé remegő kezű embereknek itt a nagyon hegyes PTH 7 WELLER pákahegy
biztos kezű (bátor) emberek állítólag ilyen heggyel szoktak smd százlábúakat forrasztani

Forrasztóhegy mérete 0,8 x 0.4mm
Forrasztóhegy hőmérséklete 370°C
ksanci
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. július 24. vasárnap, 12:04

Re: SMD chip kezelése amatőr körülmények között

Hozzászólás Szerző: ksanci »

Vagy léteznek ilyen elemes csodák: http://www.emag.hu/elemes-forrasztopaka ... DSDWW3BBM/

Én valami bugyivásárban vettem egyet, gondoltam, miért ne, volt vagy 1500 Ft, nem bukok sokat.
Hát meglepett, nagyon jól tudom használni. Kicsit tovább tart persze, míg felmelegszik, de ilyen apró munkákra jól bevált. Nagyon jó kis pici, hegyes csúcsa van és könnyű, jól kézben tartható az egész. Nekem sokszor maga a kábel az idegesítő a pákákon.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: SMD chip kezelése amatőr körülmények között

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

bagizoltan
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2015. december 8. kedd, 19:52

Re: SMD chip kezelése amatőr körülmények között

Hozzászólás Szerző: bagizoltan »

Hello!

Dolgoztam már SMD alkatrészekkel, és nem lehetetlen a használatuk. Nem túl éles a látásom, ezért van egy világítós nagyítóm, ami asztalra szerelhető. Simán beforrasztható egy smd chip az ajánlott "adapter" panelre! Azzal pedig már fogok tudni dolgozni.

Köszi minden tanácsot!

Bagi
Válasz küldése