Páratartalom mérők

A meglévő hardware eszközök fejlesztési lehetőségei, módosítások, illetve új eszközök bevezetése
Válasz küldése
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Páratartalom mérők

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

DHT22 működési probléma.


Fent említett (vadi új, egyébként után gyártott WeMos DHT Shield) egységem páratartalom értéke 90,90% és 1% értéket volt csak hajlandó visszaadni, neten utánanéztem és többen beleakadtak ebbe a problémába. cserét javasoltak mert szokott hibás darab lenni, volt akinek a nagyobb feszültség szint meghozta az eredményt (5V feletti), és volt aki 60 C fok és minimális páratartalmon tartotta a készüléket 2 órát, majd hűvös párás helyen 5 órát. A második az macerásnak tűnt, így csap alatt kimostam , bevágtam a hűtőbe egy éjszakára és azóta mér rendesen. Rendesen az viszonylagos mert ellenőrizni nem tudom, de ha rálehelek akkor megugrik a páraszint, ezt már rendesnek tekintem.

Ugyanakkor azt is olvastam közben, hogy ezek az egységek 1-2 évig mérnek azután elfárad a pára érzékelő.
Helyette SHT modult javasoltak, állítólag stabilabb.
Hogy a módszeremnél mi segített azt nehéz megmondani, az is lehet hogy csak elporosodik és simán a kimosás segített.
Erről az esetről vélemény, ötlet, esetleg régebben beépített egységről tapasztalat?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Páratartalom mérők

Hozzászólás Szerző: Robert »

Tapasztalat:
Belül az érzékelő kapacitív, ha az elmászik, vagy vezetni kezd (Mohm) - vége. Porszívóval tisztítani?
Beporosodik - félremér, lassul a reakcióidő.

SHT-ra van védősapka ezt megvédendő. A DHT21-ből már van (tokozott DHT11/22), azzal meglátom mi lesz....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Páratartalom mérők

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Igen a porszívó jobb mint csap alá tenni. :) Az nem volt teljesen átgondolva, bár bevált.
Viszont a kapacitív érzékelő az nem elromlandó dolog, ha jól gondolom.
Az viszont a mosás mellett szól hogy a régebbi por az ragad. Legalább is leporszívózni csak a por felületét lehet de utána marad még mit törölni. Legalább is polcon, az meg elég lehet a szenzor bezavarásához. Na majd ha megkukul megint kipróbálom.
Tokozott kivitel az enyém is, de az mindegy szerintem mert mindenképp kell hogy érintkezzen a poros levegővel az érzékelő. Még a víz árthatna neki mosáskor de azt sem hiszem mert akkor elkorrodálna idővel magától is. Persze lehet meg is teszi, ez is lehet egy esetleges ok a későbbi változásra. Na majd idővel kiderül. Most küldi szépen 5 percenként az adatokat egy napja lassan.

Teszteltem a Wemos akumlátoros lapkát is, wemos ESP lappal.

Ott meg az a problémám hogy nem tudom lemérni a fogyasztást.
Sima Tablet aksival megy szépen, Deep Sleep is tökéletes, de ha beteszem az aksi és az elektronika közé a műszert nem indul el az ESP. a Wemos Battery Shield meg zizeg, a sorosport jelző led meg villog mintha iszonyat lassan mennének az adatok rajta. Valamit nagyon megzavar a műszerem.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Páratartalom mérők

Hozzászólás Szerző: Robert »

Most a WeMostól várom még SHT30 (?) páraszenzort...

A D1 Mini Pro megjött, és már csak ez hiányzik meg a LiPo köztesholmi...


Ami kellene:
- Napelemes töltésvezérlő vagy 5V tápkieg a LiPo-hoz
- 1Wire buszillesztő lapka,
- univerzális IR vevő/adó lapka (bár a csupalyukra készül)
- normális relépanel
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Páratartalom mérők

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

SHT30? Na le vagyok maradva. :)

Napelemes töltésvezérlő?
Ahogy én láttam simán rádugták 5V-os napelemet a Wemos battery-re. AZ nem jó?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Páratartalom mérők

Hozzászólás Szerző: Robert »

Wemos SHT30:
https://www.wemos.cc/product/sht30-shield.html
+/-3% RH%, +/-0.3 C pontosság

MotorShield már van....


Az 5V napelemes, az nem Powerbank?
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Páratartalom mérők

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Powerbank is jó ötlet abban már minden kész van, de van sima napelem panel is aksi nélkül.
Jól néz ki ez az SHT30. Lehet törölgetni a szenzort. :)
Válasz küldése