Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

A meglévő hardware eszközök fejlesztési lehetőségei, módosítások, illetve új eszközök bevezetése
Telectronic
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018. február 26. hétfő, 9:04

Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: Telectronic »

Sziasztok,

Szeretnék egy kaputelefont, számzáras ajtót, és ajtónyitót készíteni, s mindezt egyszerre és wifivel vagy bármilyen vezeték nélküli megoldással 50 m-ig, lehetőleg arduinoval. (ha már egyszer azt tanulom :)
Az elgondolás az lenne, hogy a hangot mikrofonról bedigizem, s dataként átküldöm s a másik felén ellenálláshálós D/A-val visszaalakítom.
Videoképes megoldás még jobban tetszene :)
Ehhez keresek modulokat, libraryt, részmegoldásokat vagy esetleg kész projektet :)

A "vedd a meg a boltban készen" az nem izgalmas azon nincs mit programozni, max. csak beállítani, nincs benne semmi kihívás :) Kihíí

Köszi
Mindenki azt gondol amit akar, de a szabad világban, szabad országban, bármit csinálhatsz amit szabad !
Nem szeretem ezt a hazug világot !
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: vargham »

Nem írtad, hogy milyen mikrokontrollerrel szeretnéd mindezt megvalósítani.
Telectronic
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018. február 26. hétfő, 9:04

Re: Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: Telectronic »

Bármelyik...
Mindenki azt gondol amit akar, de a szabad világban, szabad országban, bármit csinálhatsz amit szabad !
Nem szeretem ezt a hazug világot !
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: vargham »

Ezt úgy érted, hogy segítsünk MCU-t találni a feladathoz?
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Én ESP cikekket keresgélnék.
http://www.instructables.com/id/ArduCAM ... eb-Camera/

Efféle kamera szerver cikkek vannak ESP Arduinora, de nagyon még nem foglalkoztam vele. Amiket láttam cikkeket azok csak szerver oldalt mutatták be (ESP+kamera), weboldalon tudod megnézni a kamera képét, mondjuk azon a riasztó rendszer vezérlő, paraméterező konzol is könnyen megoldható. Így viszont benti monitornak csak olyan valami jó amin fut egy böngésző. Az hogy ESP kliensként lcd-n is meg tud e jeleníteni videójelet olyant még nem láttam. Igaz nem is kerestem. :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: Robert »

Hát....
Egy Raspberry Pi - webkamerával, relékontakttal az egyik oldalt;
a mások oldalt egy tablet böngészővel...



Bár a gyári kész megoldások több 1000 munkaóráját egyedi fejlesztésben nem tudod utolérni....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: vargham »

Az elgondolás az lenne, hogy a hangot mikrofonról bedigizem
Hogyan?
s dataként átküldöm s a másik felén ellenálláshálós D/A-val visszaalakítom.
DAC?
Videoképes megoldás még jobban tetszene
Ehhez az egészhez valami erősebb, 32 bites MCU kell neked. A 8 bites AVR családot rögtön ki is zárhatod.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: Robert »

AVRrel is megy a videokép.
SPI vagy I2C vagy soros kamera.
Felbontás/fps: 320*200 @ 1-2 fps vagy 160*100 @2-3 fps :)

Hát, inkább távcső vagy periszkóp... :)

Vagy egyszerűbb: sima video kaputelefon adó/vevőoldalon ~ 18 eFt-től van a szokásos árugyűjtő oldalakon. Dobozolva, garanciával, számlára... :)
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Telectronic
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018. február 26. hétfő, 9:04

Re: Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: Telectronic »

Köszönöm " SanyiSay " írását, az övé volt a leghasználhatóbb.

Pontosan... bent be van kapcsolva a számítógépem és egy böngésző ablakban hallgathatom vagy nézhetem meg, hogy mi van a kapuban, ez teljesen megfelelő lenne.
De nem is a vevő oldal lenne érdekes hanem a kapus avr-es cucc.

Sőt egy másik projektemhez az is elegendő lenne ha nem videostream, hanem csak egy-egy pillanatképet láthatnék.
Mindenki azt gondol amit akar, de a szabad világban, szabad országban, bármit csinálhatsz amit szabad !
Nem szeretem ezt a hazug világot !
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: Robert »

Tipp:
ESP32-vel megoldva?

- WEBlapként látod a PC-n, mindez az ESP32ben fut
- WiFi és Arduino alól progranozható
- Egyszerű kis kamerával (0.3...5Mpx felbontás)
- a Webalkalmazás miatt egyszerű nyomógombbal kapunyitót is tehetsz rá.


http://www.arducam.com/knowledge-base/arducam-esp32/


Az audio streaminget nem találtam még meg.....



De túl egyszerű megoldás:
LIDL PTZ kamera:
- IR megvilágítás,
- Forgatható,
- Audio In/Out
- 640x480 kép
- Relékontakt kimenet a kamerán
- WiFi és UTP kontakt
- WEBen át kezelhető.
~12 eFt volt 1/2 éve....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Ha szavazunk akkor még egy szavazat a külön IP kamera mellett. :)

Valóban kényelmessé teszi a fejlesztést, azt már használtam. Kamera híján egy régi Androidos telefonra letöltöttem egy IP cam alkalmazást, annak a vezérlők nélküli streaming odalát beillesztettem az esp vezérlő oldalába. (haverok így tudták vezérelni és figyelni a karácsonyfánkat) Nagy előnye a külső kamerának, gyors fejlesztés mellett, hogy a kép minőséget egy jobb kamerával egyszerűen megoldhatjuk. Nyilván az esp is tudja vezérelni az IP kamerát, aminek módját ha más nem a kamera vezérlő weboldaláról jó esetben kis türelemmel ki lehet szedni. Ennyire nem mélyedtem bele.
A weboldalunkon ebből az egészből meg már semmi nem látszik, hogy mennyi kütyü dolgozik a háttérben mert egy egységként látjuk.
Telectronic
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018. február 26. hétfő, 9:04

Re: Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: Telectronic »

Köszönöm.

Igen már rendeltem is esp-t meg nf24-t is, röhejes ára van.

Mikrofonos kapcsolást találtam egy csomót de nem az igaziak, aztán valamelyik orosz videóban láttam walki talkie-t arduinoval, meg a githubon wifis fejhallgatót. Na ezt bogarászom most.

Nem érti meg senki sem.... nem kész megoldást akarok venni. Sőt van egy kupac kishibás wifis forgatható IP kamerám, stb...

Miért ? Mert abba nem lehet belenyúlni és úgy módosítani ahogy szeretném, meg aztán lehet nemcsak kaputelefonra lenne használva.....
A kész cuccok sohasem olyanok mint amilyet szeretnék (én egy ilyen különc idióta vagyok)

És miért itt kérdezősködöm ? hátha valaki már megcsinálta előttem.... tudom most aztán rámömlik a szitok, hogy ingyen élő nem akarod saját magad megcsinálni. Legyen, vállalom, de van egy mondás mielőtt bármit akarsz programozni előtte nézzél szét az interneten hátha már 5-en megcsinálták előtted és minek találjam fel újra a spanyol viaszt....

Egy kicsit magamról :
Már évek óta gyűlnek a fejemben a megvalósításra váró ötletek. Először PIC-ezni kezdtem de a 13 bites rendszerét nem igazán tudtam megszeretni, aztán úgy háttérbe szorult az elektronika. Tavaly vettem egy RPI-t de aztán hamar rájöttem, hogy viszonylag drága arra, hogy apró cseprő dolgokat csináljak vele, pl. fóliasátor projekt, minek RPI néhány hőmérséklet és pára méréshez... Nem is beszélve arról hogyha huszonX egységet akarok kezelni egy másik projektben akkor kb. majd annyiba kerül a huszonX arduino mint egy rpi. (na jó egy kicsit többe)
Így került a képbe az arduino, kb. filléres tétel és ennek kapcsán elkezdtem nézelődni és így találtam rá a tavir tanfolyamra ami megadta az induló lökést. Szóval köszönöm.
Mindenki azt gondol amit akar, de a szabad világban, szabad országban, bármit csinálhatsz amit szabad !
Nem szeretem ezt a hazug világot !
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: vargham »

Én STM32-t használnék. A kaputelefonhoz egy F4-et raknék be, van benne kamera interfész és LCD interfész is. 5 és 10 ezer forint között van egy fejlesztő kártya. Pl STM32F429 discovery. Minden más helyre pedig valami olcsót, például STM32F103. A bluepill nevű fejlesztő kártya ára 2 dollár alatt van. Az MCU fontosabb tulajdonságai pedig: 20 kB RAM, 64 kB Flash, RTC, USB, CAN. Semmilyen Arduinot, de még klónt sem kapsz meg ennyiért.
Mivel ugyanabból a nagycsaládból származnak, elég hasonlóan lehet őket programozni. De még Arduino támogatás is van hozzájuk. Tehát elég egy modult egyszer megírni, és működni fog többféle mikrokontrolleren is. A családban van extrém kis fogyasztású, 30 MHz órajelűtől a több MB RAM-os többszáz MHz órajelűig mindenféle.
Telectronic
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018. február 26. hétfő, 9:04

Re: Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: Telectronic »

Köszönöm az ötletet. Bevallom egy kicsit félek az STM-től, hiszen még az arduinóval is csak most próbálkozok...
Ezt már úgy ahogy átlátom, sokat olvastam róla, sok kódot begyűjtöttem, azt STM-ről meg még csak hallottam és most mindent újra kezdeni..

De kétségtelenül igazad van, hiszen a paraméterek alapján, az való ide nem egy kis AVR.

Úgy gondolom, először elkészítem ezt arduval mikrofonos megoldással aztán majd tovább lépek a kamera felé, .....ha addigra nem megy el a kedvem tőle.. :)

Köszönöm, azt hiszem részemről a téma megoldódott.
Mindenki azt gondol amit akar, de a szabad világban, szabad országban, bármit csinálhatsz amit szabad !
Nem szeretem ezt a hazug világot !
Telectronic
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018. február 26. hétfő, 9:04

Re: Számzáras ajtónyitó és kaputelefon arduinoval

Hozzászólás Szerző: Telectronic »

Hali,

Ismét előszedtem a témát keresgélés, kutatás szintjére. Most megint csak egy régi cuccal próbálkozok: ESP8266.
Na erre persze mindenütt ESP32-vel látok megoldást. Én meg ESP12-re építkeztem és jó lenne mikrofonos audio streamet csinálnom TCP-re.
Olyan mint amit a neten találtam egy francia emberke készített baby monitort. Na ez jó is lenne ha TCP-re menne a dolog és akkor amikor az ESP web serveren indítok egy kérést és cserébe vissza kapom valamilyen emészthető formában a hangot. Sőt még csak hifi minőség meg sztereó sem kellene, és a hangtartomány is elegendő lenne 3kHz-ig.

Esetleg valaki csinált már ilyet ESP8266-ra ?

Szóba került az STM32, olyanhoz nincs véletlenül valahol "STM32 60 nap alatt" ? :)

Köszi
Mindenki azt gondol amit akar, de a szabad világban, szabad országban, bármit csinálhatsz amit szabad !
Nem szeretem ezt a hazug világot !
Válasz küldése