AVR-Duino alappanel ( 8/168/328 )

A meglévő hardware eszközök fejlesztési lehetőségei, módosítások, illetve új eszközök bevezetése
Válasz küldése
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

AVR-Duino alappanel ( 8/168/328 )

Hozzászólás Szerző: Robert »

A Panelre USB csatlakozó mellé/helyett MiniUSB merült fel. Ez mennyire elterjedt/stabil megoldás?
Avatar
DOGMAN
Chipgyilok
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2006. augusztus 27. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: DOGMAN »

Élettartam nem tom mennyire számít (gondolom egy fejlesztőpanel esetén az átlagosnál gyakrabban használja ezt az ember) de mind a két végletet láttam már:
Új korában 100e+ Ft-os Mio PDA-n, évek óta napi többszöri ki-be csatlakozás után is stabil a kábel kapcsolat, noname/olcsóbb PDA/PNA-n (pl céges navijaink) viszont nem egyet láttam ami 1 éves korára mozgatni kellett a dugót hogy töltsön, szinkronizáljon stb....
Biztos függ a kábel/dugó minőségétől is, meg a felhasználó "erejétől", szóval ha masszív és tartós, (de olcsó :D) alkatrészt választasz akkor beválhat.
Gondolom ebből is van több minőség, az megmár nem hiányzik senkinek, hogy sima pákával SMD usb csatit forrasszak le és fel :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az alapelképzelés szerint legfeljebb a meglevő USB-B aljzat mellett kap egy miniUSB-B aljat is. Aztán csak nem sikerül mind2-t meghalasztani....

Amikor az Arduino elindult, akkor a MiniUSB kuriózum volt. Mára az előforduló kábelek nagyrésze viszont MiniUSB-s lett (persze ennek meg 3 féle szabványa is van:) ).

A háttere az ötletbörzének ez valahol (ill hogy a MiniUSB mennyire szereti ha 500mA-t tolok át rajta.... Az USB-B sima az a masszivitása miatt azért bírja (egyszer próbaként tesztelve a csatlakozót 3-3,5A-t is szépen vitt, stabilan....)
Avatar
prmpec
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009. december 2. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: prmpec »

Ha már jövőbe mutató megoldások, akkor lehet, hogy erre felé kellene orientálódni:
http://en.wikipedia.org/wiki/Usb#Mobile ... _standards

(Bár tény, hogy mikroUSB-ből egy kábelem sincs idehaza, miniUSB-ből viszont van bőven.)

A mini-usb aljzat leírása szerint 1,5A-re van méretezve. A kábelről hírtelen nem találtam datasheat-et. Meg ez persze az elmélet.

Még egy kontra: csörgő-mörgő ketyerénél talán jobban kihúzódhat, mint az USB-B.
Pro: Flexibilisebb a kábelje
Sabotage
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. december 11. péntek, 6:20

Re: AVR-Duino alappanel ( 8/168/328 )

Hozzászólás Szerző: Sabotage »

Sziasztok. Egyenlőre csak teljesen amatőr kérdéseket tudok feltenni,de azért lassan csak csak alakulok.Viszonylag (én is meglepődtem)könnyen összehoztam több verzióban autóriasztót, azonban kérdéseim merültek fel.
1.A panelomat táplálhatom e az autóakkuval minden gond nélkül,vagy le kell szabalyoznom a 12 v ot kissebbre?
2.A rendszert bekapcsolni a bemenetpin változása billenti ki és be,azonban időnként (gondolom a programban zajló folyamatok miatt )a kikapcsolás késik.A megszakítások leckét olvasom hozzá hogy gyorsabban menjen.Remélem jó úton járok.Addig is a reset folyamattal kapcsolom ki és nem tudom ez tartósan nem okoz e gondot ?
Kérlek segitsetek ebbe.
2.
Avatar
vargajano53
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Re: AVR-Duino alappanel ( 8/168/328 )

Hozzászólás Szerző: vargajano53 »

Szia !
Óvatosan a 12VDC-vel ! Az , az autó akkumulátor esetében lehet akár , 13,5VDC is ! Az akkumulátor töltöttségétől fűggően . Az árama , pedig akár 100A is . (Indító motor. ) Szerinted , mennyi a táp. fesz. ? Légyszíves , először ezt tisztázd magaddal ! Köszönöm . Üdv varga jano
varga jano
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: AVR-Duino alappanel ( 8/168/328 )

Hozzászólás Szerző: Robert »

Sőt a rendszerben ha a gyújtás vagy egyebek össze is zajongják, akkor lehet rajta:
- nagyfesz tüskék (25-30V vagy felette)
- a sok eszköz zaja miatt nagyfrekis zavarok...

Nézz meg egy szivargyújtó/autórádió kapcsolást. soros tekercs, biztosíték, túlfesz/túláramvédelem...
NE kínai gazdaságost - abból ez általában hiányzik!
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: AVR-Duino alappanel ( 8/168/328 )

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Eszerű tipp, de nem elég egy jobbféle szivargyújtós USB 5V csatoló beszerzése?
Mert ezekre simán rákötjük egyébként nem olcsó készülékeinket, ebből gondolom, hogy el van látva védelemmel.
Kész tápegység, és egész komoly teljesítményűek is vannak.
Avatar
vargajano53
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Re: AVR-Duino alappanel ( 8/168/328 )

Hozzászólás Szerző: vargajano53 »

Sziasztok!
Szerintem . Ha USB 2.0 csatlakozó , akkor 5VDC ? Esetleg egy USB 2.0- a kivánt csalakozó , kábel ? Szerintem . Üdv varga jano
varga jano
Válasz küldése