60 nap alatt Arduino tanfolyam

Tanfolyamok, oktatások és kapcsolódó házi feladatok...
Válasz küldése
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: Robert »

www.arduino.cc

Illetve a shop.tavir.hu oldalon az egyes eszközök műszaki leírásának a végein ott a komplett rajz...

U.i.:a mondatok belső tagolása vesszővel történik.
"a kiralynőt megölnötök nem kell félnetek jó lesz"


U.i.2: a régi fórum a jelenlegi fórumban is elérhető. Gyakorlatilag arra épül.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

„U.i.2: a régi fórum a jelenlegi fórumban is elérhető.???”

Ezt nekem még nem sikerült megtalálnom!
Hova van elrejtve?
Pl. Holvan?:
File csere - bere
Főoldal, Bascom leírás illetve könyv, ...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: Robert »

File cserebere - nem a fórum része : költözés alatt
A File cserebere kiváltására jött létre, hogy a fórumhoz a file csatolás lehetséges (kép, kód, pdf, stb.)

Bascom könyv - nem a fórum része : költözés alatt
Ákos
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. április 11. csütörtök, 13:30

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: Ákos »

Azt vettem észre, hogy ha jön egy TavIR hírlevél, akkor az aznapi leckét nem kapom meg. Lehetséges ez? Nincs a spambe sem. Haverom is kb. ugyanezt tapasztalta, csak ő később kezdte a tanfolyamot. (Citromail)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: Robert »

Elvileg nem.
Külön fut a kettő....

Ha hiányzik valamelyik, írdd meg és küdöm.
A citromail, hotmail, freemail címek esetén lehet azonban ilyen mailkuka folyamat...
Ákos
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. április 11. csütörtök, 13:30

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: Ákos »

Köszönöm, egyenlőre elküldjük egymásnak, pont ami kell, az mindig megvan a másiknak.
Balu98
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013. december 26. csütörtök, 0:44

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: Balu98 »

A 4,5,6 lecke hiányzik, nem érkezett meg emailben.


blog@ar.hu
soma22
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014. január 9. csütörtök, 18:22

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: soma22 »

Üdv Mindenkinek!

Az elmúlt időszakban nagyon sokat böngésztem a neten, és az Arduino platformra, és eme oldalra bukkantam.
Az érdeklődésemet nagyon felkeltette, így jelentkeztem az ingyenes tanfolyamra is, amit ezúton is köszönök a szervezőjének.

A neten egy Arduino uno R3-as panelt rendeltem is magamnak, és igyekszem folyamatosan beszerezni a dolgokat a további tanuláshoz. Célom, hogy elsajátíthassam a programozást(ezt a részét érzem részemről a szűk keresztmetszetnek), és a különböző modulokkal, érzékelőkkel, ledekkel, kijelzőkkel a jelenlegi öreg járgányomba hozzak össze egy amolyan fedélzeti számítógépet(Fordulatszámmérés, hőmérséklet kijelzés, esőérzékelés, fényérzékelés, stb)

Ennek megfelelően nézelődök starter kiteket is, és nagy meglepetésemre az ebay jobbnál jobb packokat kínál, igen baráti(10-14k áron). Remélem nem lövök mellé.
Az eddig begyűjtött információk alapján gyerekkori izgalom motoszkál bennem, mert végre olyan dolgokat is megvalósíthatok, amiket eddig nem is gondoltam volna.

A tanácsokat, figyelmeztetéseket előre is köszönöm, és örülök, hogy megtalálhattam a megfelelő hobbit magamnak:)

Üdvözlettel:
Soma
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: Robert »

De , sikerült mellélőni.
Az ebay támogatást sikerül megkapni, akkor érdemes ott vásárolni.

Itthon pl hasonló árért elérhetőek : http://shop.tavir.hu/index.php/kit-fejlesztocsomag-c-39

Viszont sok innen-onnan begyűjtött szenzort, rendszert javítottam már. Így akár ki is írhatom: "Amit Kína elkészített, azt itthon működővé is teszem..."

De mondhatnám a klasszikus példát is:
Ebay: "Jól, Olcsón, Gyorsan." - ebből 2-t választhat (illetve sokszor csak 1-et...)
soma22
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014. január 9. csütörtök, 18:22

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: soma22 »

Értem. Tartottam is attól, amit írtál, mert jellemzően olcsó húsnak híg a leve. Egyre inkább hajlok arra, hogy itthonról vásároljam a további kiteket.
Avatar
eroth
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012. március 21. szerda, 6:00

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: eroth »

soma22 írta:Üdv Mindenkinek!

Az elmúlt időszakban nagyon sokat böngésztem a neten, és az Arduino platformra, és eme oldalra bukkantam.
Az érdeklődésemet nagyon felkeltette, így jelentkeztem az ingyenes tanfolyamra is, amit ezúton is köszönök a szervezőjének.

A neten egy Arduino uno R3-as panelt rendeltem is magamnak, és igyekszem folyamatosan beszerezni a dolgokat a további tanuláshoz. Célom, hogy elsajátíthassam a programozást(ezt a részét érzem részemről a szűk keresztmetszetnek), és a különböző modulokkal, érzékelőkkel, ledekkel, kijelzőkkel a jelenlegi öreg járgányomba hozzak össze egy amolyan fedélzeti számítógépet(Fordulatszámmérés, hőmérséklet kijelzés, esőérzékelés, fényérzékelés, stb)

Ennek megfelelően nézelődök starter kiteket is, és nagy meglepetésemre az ebay jobbnál jobb packokat kínál, igen baráti(10-14k áron). Remélem nem lövök mellé.
Az eddig begyűjtött információk alapján gyerekkori izgalom motoszkál bennem, mert végre olyan dolgokat is megvalósíthatok, amiket eddig nem is gondoltam volna.

A tanácsokat, figyelmeztetéseket előre is köszönöm, és örülök, hogy megtalálhattam a megfelelő hobbit magamnak:)

Üdvözlettel:
Soma
Üdv Soma!
Mindenek előtt, kijelentem, nem célom az oldal üzemeltetőjét sztárolni, bár kétségtelen, hogy rengeteg hálával tartozom Robinak! Mindössze azért fűzök hozzá pár gondolatot, tapasztalatot, hogy ne ess bele, azokba a hibákba, melyekbe jómagam is bele futottam párszor! Az e-bay, valóban olcsó forrás, de a kínai cuccok amit ott árulnak, gyakran előfordul, hogy selejtes termékek, melyek fennakadtak a minőség-ellenőrzésen, sőt néha hamisítványok! Persze nem minden esetre igaz, ennek ellenére számolni kell ennek lehetőségével is! Például: rendeltem 10 db. ATMega 328P-PU UC-t és helyette, ATMega 328P-AU érkezett! Szintén rendeltem összetettebb áramköri lapot (demo-board), melyhez semmiféle leírást, kapcsolási rajzott, nem kaptam! Megkeresésemre válaszra sem méltattak, pedig fontos lett volna, mert a deszkán vastag fekete szigetelő lakk volt, szinte lehetetlenné téve a kapcsolás értelmezését! Érkezett fejlesztőpanel zárlatos USB-kábellel és még sorolhatnám az elmúlt pár év negatív tapasztalatait. És lehet ezért elfogultnak gondolnak majd páran, de meg kell említsem, hogy azokkal az eszközökkel, amit itt a TavIR oldalon rendeltem, bármi fennakadásom, kérdésem merült fel, Robi mindig készséggel segített, legyen az programozási, vagy bármi egyéb nyűgöm, még abban az esetben is amikor , több éve vásárolt eszközről volt szó!!! Összefoglalva: Az e-bay -on garancia az gyakorlatilag nulla, mert feltétele, hogy saját költségeden vissza küldd a terméket, melynek költsége magasabb mint a termék ára! A 3-4 hónap átfutási időt, meg sem említem! A terméktámogatás tapasztalatom szerint, ugyanezt a mércét üti! És végezetül egy élképesztően fontos információ: A kínaiak többsége, magasról le sz..ja a kvázi szabványosnak mondható kivezetések elrendezését, mely nagyban gátolja a kompatibilitást! (kellemetlen dolog, amikor egy shield panelt nem lehet ráilleszteni a helyére, mert nem stimmel a láb kiosztás!)
Nos, remélem segítettem hozzászólásommal, hogy egy kicsit szélesebb képet kapj a témával kapcsolatban.
Üdv.: Endre
Endre
soma22
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2014. január 9. csütörtök, 18:22

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: soma22 »

Először is köszönöm a tanácsot. Természetesen nem vagyok a saját pénztárcám ellensége. A spórolás pedig nem mindíg a legolcsóbb termék megvételét jelenti.

Ami a tavir webshopjában nagyon tetszik, az az, hogy a tananyaghoz tartozó kitek is elérhetők. Nagy valószínűséggel, amikor eljön az ideje, az lesz a befutó.
Fontos számomra a támogatottság, leírások, tanácsok, mivel igencsak kezdő, lelkes amatőrnek tartom magam. Az elmúlt napokban rengeteg fórumot, cikket elolvastam, minden nap izgatottan várom a tananyagot is. Ami mindenképpen feltűnt, az a fórumok hozzászólásai közt látható értelmes, segítő jellegő hozzászólások, főleg Robert részéről.(másnak sem megsértődni:))
jacsasoft
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2013. december 7. szombat, 14:29

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: jacsasoft »

Szia Robi.
A 60+15 nap alatt Arduino tanfolyam 9; 10; 11; részei sajnos nem érkeztek meg. Ha el tudnád nekem küldeni, az nagyon jó lenne, mert akkor a teljes kollekció is meglenne.
Köszönettel: János
Email. Jacsasoftkobold@freemail.hu
wins
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014. április 16. szerda, 15:54

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: wins »

Hali!

Nem kaptam meg a 2,3,4-es leckéket emailben. A spam között sem találom.
Lehetséges, hogy újra elküld? willzyx@gmail.com
Előre is köszönöm.
Avatar
arnd
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2005. május 8. vasárnap, 6:00

Re: 60 nap alatt Arduino tanfolyam

Hozzászólás Szerző: arnd »

Sziasztok,

mivel érdemes nekivágni a 60 napos programnak?
Elég egy nano is, vagy inkább mega, mega2560???
Nagyon sokat nem szánok rá mert valahogy eddig nem volt sok sikerem mikrokontroller témában, egy LED villogtatás ok, de valahogy ezután mindig elhal a lelkesedésem... de a reményhal meg utoljára :lol:
Válasz küldése