60 nap alatt Arduino tanfolyam

Tanfolyamok, oktatások és kapcsolódó házi feladatok...
Válasz küldése
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az Arduino _sokkal_ alacsonyabb szintről indul. A Bascom-AVR tanfolyam _mellett_ sokmindent jobban megbvlágít (szerintem).

Végülis max kapsz néhány emailt és ha nem tetszik, leiratkozol róla:).
Avatar
TryMan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012. május 10. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: TryMan »

Robert írta:" A tudás nem az, hogy minden a fejekben van. A tudás az, hogy
- tudom, hogy kitől/merre kell kérdezni,
- tudom, hogy melyik könyv, hol írja le..."

A fórum meg az egyszerű és a bonyolultabb kérdésknek a helye. Pl. még nem jött olyan kérdés, hogy
- a LED hosszabb vagy rövidebb lábát kell a +ra kötni?

Pedig a tanfolyamba _direkt_ nem írtam bele... Hátha valaki rákérdez... De eddig csak nem, a feliratkozott és olvasott >200 emberkéből...


Mindenféle kérdés, javaslat jöhet. a tanfolyami anyag az _olvasókért_ van és nem az írójának a szómenési igényének kiírására... (Tudom, nem mindig látszik) 8)
Én spec programozás oldalról érkezem, gőzöm nincs az elektronikáról, ezért inkább az arduinón illetve a shielden lévő ledeket bazergáltam, azokat nem kell kötögetni.
Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy elsírjam, hogy a példákban gyakran használt "if ( x == TRUE )" annyira bántja a szemem az "if (x)" helyett...bár a gcc ki fogja optimalizálni, úgyhogy mindegy valójában :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Vigyázz, arra építs - mintha 0-ról tanulnál! És az egyszerűsítések majd csak később jöhetnek, ha már tudod, hogy _miért_.
Próbálok ilyen fejjel gondolkodni és így is megírni a kódokat.

Ne feledd: Az Arduino _művészeti_ keretrendszernek indult!
Avatar
nzozz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. augusztus 2. csütörtök, 6:00

ötlet

Hozzászólás Szerző: nzozz »

Sziasztok!
Na én is jelentkezem full kezdőként erre a kis tanfolyamra, hátha megtanulok ezt-azt.
Magához az oktatáshoz valami Webinar szerű dolgot tudnék elképzelni ill. érdemes volna szerintem a Prezi.com segítségét is igénybe venni, valamilyen hangkommunikációs szoftverrel. Vagy ha nem élőben, akkor Fraps -el vagy hasonló szoftverrel felvétel az aktuális téma Prezijéről + videó az aktuális témában elkészült program/elektronika működéséről + narráció.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Jelenleg e-mail alapú a dolog.

Tervben van egy Webinár szerű felület használata (de ez valószínű csak a "Arduino haladó" tanmfolyamon lesz). esetlegesen a valamelyik komplex, nehezen követhető/érthető résznál, ahol erre _tényleg_ szükség van.

A prezi.com esetén a szerzői és egyéb jogok/használatok védelme nincs - számomra megnyugtatóan és jól - megoldva.

Video meg készen van, lsd: Youtube a kapcsolódó fejezetekben...
Avatar
nzozz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. augusztus 2. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: nzozz »

Csak ötlet volt, hátha segít. Bár szerintem a perzivel semmi probléma nincsen, másolni nem lehet belőle és a privát preziket csak a készítője ill. akivel megosztotta a linkjét, az tudja megnézni.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Minden tipp és ötlet jöhet :)
De lesz egy kérdőív is :) ...
Avatar
glezmen
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2012. augusztus 9. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: glezmen »

nagyon jo a tanfolyas :)
viszont most azert talaltam valamit, amibe bele tudok kotni:
"Megépíthető akár dugdosós panelen, akár Arduino csupalyuk fedpanelen is az áramkör." - ez minden, ami arrol szol, hogy _hogyan_ is kene megepiteni az aramkort :-/
nekem, mint elektronikahoz sikhulyenek, azert jol jott volna egy kicsit tobb utmutatas. jo, azert rajovok hogy mi hogy mukodik, de azert na.... :D
a tanfolyami alapcsomagban forrasztos panel van, szerintem egy kezdonek a breadboard lenyegesen egyszerubb lenne...

egy hagyomanyos, ezereves pillanatforrasztoval ossze lehet forrasztani a csupalyuk panelen? vagy annal finomabb eszkoz kene?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A dugdosos nem javasolt...
Kb. 3-4 honap alatt kontakthibak gyujtemenye... :(

De tervben van a mini dugdosos begyujtese, csak meg lassan megy...
Forrasztasi alapokhoz tipp:
2011-05-01-én volt cikk:), angol nyelvű képeskönyv...
http://avr.tavir.hu/modules.php?name=Tweet&id=53


Én is a kísérletekhez a 1000 éves Csehszlovák pillanatpákát használtam a 1.5 mm2 rézvezetékből hajlított heggyel és a 1mm-es ónnal :). Pont a "kezdőteszt" miatt. Szóval megy az :).
De az észrevétel jogos. Cikket összehozok a forrasztás alapjairól. Úgyis a SMT kemencéhez kell majd....
Avatar
glezmen
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2012. augusztus 9. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: glezmen »

Robert írta:A dugdosos nem javasolt...
Kb. 3-4 honap alatt kontakthibak gyujtemenye... :(

De tervben van a mini dugdosos begyujtese, csak meg lassan megy...
Forrasztasi alapokhoz tipp:
2011-05-01-én volt cikk:), angol nyelvű képeskönyv...
http://avr.tavir.hu/modules.php?name=Tweet&id=53


Én is a kísérletekhez a 1000 éves Csehszlovák pillanatpákát használtam a 1.5 mm2 rézvezetékből hajlított heggyel és a 1mm-es ónnal :). Pont a "kezdőteszt" miatt. Szóval megy az :).
De az észrevétel jogos. Cikket összehozok a forrasztás alapjairól. Úgyis a SMT kemencéhez kell majd....
3-4 honap nekem boven jo, addigra remelhetoleg megtanulom mit es hogyan :D
nekem pont ugyanilyen 1000 eves csehszlovak pakam van (utoljara meg PS2 fejcserenel kellett, akkor meg mukodott :D), igy megnyugodtam :)
a linket koszi!
Avatar
glezmen
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2012. augusztus 9. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: glezmen »

es meg egy aprosag: a mailben nem szerepel az ellenallasok erteke
ugyan az 'okolszabaly' fejezetben volt rola szo, de szerintem erdemes lenne ott is megemliteni
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Köszönöm a tippet, pótolom....
Avatar
nzozz
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2012. augusztus 2. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: nzozz »

Üdv!
Bár nem néztem végig, de szerintem hasznos lehet ez a videó a forrasztásról a kezdők számára! http://www.hobbielektronika.hu/video/vi ... tml?def=hq
Avatar
ati27
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2012. szeptember 3. hétfő, 6:00

Hozzászólás Szerző: ati27 »

Teljesen, totàlisan kezdö vagyok, de jelentkeztem a tanfolyamra. Mivel tegnap hirtelen "felindulàsból" vettem egy ardunio rev3-ast. Egyre inkàbb érdekel az elektronika is, és végre valamennyire szeretnék megtanulni programozni is.. Szoval nagyon kivàncsi vagyok.. a kézikönyvet màr nagyjàból àt is olvastam, és érdekes módon ami eddig "kínainak" tünt, most érteni vélem! :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A hírtelen felindulásból vettem... sor hiba. Lásd lecke #4
Válasz küldése