továbbtanulás

Tanfolyamok, oktatások és kapcsolódó házi feladatok...
Válasz küldése
Avatar
padum
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007. június 14. csütörtök, 6:00

továbbtanulás

Hozzászólás Szerző: padum »

Sziasztok!

Mivel ezen az oldalon sok tapasztalt veterán megfordul, így remélem segítetek megoldani a jelenlegi dilemámat.

Túl vagyok a szintemelő érettségin, de az infó gyakorlatot csúnyán elszúrtam. A pontjaim valószínűleg nem elegek az elsőnek megjelölt mérnök informatikus szakhoz, marad a fizika.
Tudom nekifuthatok az októberi vagy jövő májusi vizsgának is, de akkor buktam 1 évet.

Eddig, hobbi szinten már sok kütyüt készítettem, sok boru és mégtöbb örömöt lelve bennük, ez tölti ki a szabadidőm jó részét.

Ha maradok a fizika vonalon, akkor hobbi is marad ez a szenvedély, de ha sikerül bejutni az info mérnök karra akkor a hivatásomként is ezt csinálhatom.

A kérdéseim tehát azoknak szólnak akik már szakmájuknak tekinthetik:
Mennyire váltotta be a reményeiket és milyen nehézségek árán?
Mit tennének a helyemben?

előre is köszi!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az infomérnök (ill általában egyetem) rengeteg _elméletet_ ad. Gyakorlatot MAGADnak kell összeszedni.
A 3/ 5 év alatt kapcsolati tőkét kell összehozni:
- konferencia (ált fizetős)
- bemutató előadások cégeknél (webinárium stb) - ingyenes
- közösségi lét (szakmai!)

Plusz publikációk! (szakmai folyóiratok)
TDK munka részvétel -> gyakolati témában - azaz aminek kézzelfogható az eredménye és látsz benne fantáziát!

2 területre érdemes menni:
- linkedin.com (kapcsolati háló)
- element14.com (szakmai)
- marketingcommando.hu es társoldalai (marketing, add el amagad)

Valamint céglátogatásokat szervezni, elmenni. SOHA nem jutsz be egyetem után ilyen helyekre - mert konkurencia vagy!


Nálam saját bőrön tapasztaltam meg, hogy miket hagytam ki...

És persze bulik, kolesz közösségekben mozogni...


Ja állásbörzére _minden évben_elmenni!


Szintemelt érettségi - necces. Készülni javító érettségire , illetve suli 0. évfolyam sokat segít. Most amire van lehetőség : gimi után 1 éves szakmaszerzés : állam támogatja, nem fizetős! ill technikusi szint (szintén támogatott). De bejátszanak egyéb képzések is: -> munkaügyi központ (mert munkanélküli vagy:) ) átképzések. Itt is meg lhet 1-2 jót csípni...

Ha van lehetőég rá:
- referenciákat öszeszedni
- adott tématerületre öszpontosítani és abban amit lehet megtanulni.


Nálam ez az oldal lett. Információk, tanulás és megosztás. És rengeteg ötlet a fejemben...
Amit sajnálok: nem egyetem alatt tanultam ezeket (akár hobbiként) és nem kezdtem akkor cégben (egyéni). Most nem alkalmazott lennék:).
Avatar
padum
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007. június 14. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: padum »

Köszi a tapasztalatot!

Az az igazság, hogy akkor már inkább fizika tanár, mint valami marketinges lobbihajhász, akinek mindig meg kell verekednie a koncért (kivéve, ha van jó hátszeled) :) !
Pedig azt reméltem, hogy ezen a területen mindig van felvevő piac és kapva kapnak a fejlesztésekért.
:(
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Azért kérdezd meg a fizikatanárokat is, mennyire jó az. :) Gondolom ott sem mindegy hol tanítasz. Majd szólj, mert a gyereknek még jól jöhet egy kis hátszél, pár év múlva. :)

Néhány haverom Villamos mérnök, Informatika, Programozás szakon indultak. Jók voltak, mentek a ranglétrán cégről cégre, és persze most már messze a szakmától van egy asztaluk, és naphosszat jelentéseket írnak. Mondjuk anyagilag nem állnak rosszul, bár ez relatív. :)

Fejlesztésekért kapkodnának?
"Villamos" haverom a Bosch-nál autóbiztonsági kütyüket fejleszt. Na ő az egyik aki még alkatrészt sem lát. Ha csak szét nem szedi a monitort. :)
Ők igaz panaszkodnak hogy kevés a jó mérnök. Nem csoda hisz mindenkit az íróasztal mögé dugnak. A legjobb orvosok osztályvezetők lesznek, pedig nem is ahhoz értenek, hanem a gyógyításhoz. Arra meg nem marad idejük.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Oh, ifjú bohóság....

A cégek érdeke:
- ne tudj sokat semmiről
- jól kiképeznek
- gondolkodás az csak a munkával kapcsoatban, biorobotként
- túl sokat gondolkozol -> repülsz!
- a tudásod a tied. Ha túl sokféle ismereted van - túlképzett vagy

Murphy: "Mindenki addig emelkedik a ranglétrán, amíg olyan pozícióba nem kerül, amire alkalmatlan. Azonban innen se felfelem se lefele nem mész tovább. Kivéve ha valam oltári baromságot csinálsz, ekkor az igazgatói székig is bukhatsz:)"

És tényleg íróasztalmunka van sok helyen...Nagyo ritka az a munkahely, ahol:
- önálló lehetsz
- normális a főnök (vezető, de írányító is - nem csak sima hajcsár)
- átlátod a teljes belső folyamatot amiben részt veszel
- azt csinálod, amit szeretsz...
Ops. Ez az egyéni cég, amikor már beindult a szekér :)

Fizikatanár. Tipikus megélhetés. :P Nem véletlenül vn ún. pályaorientáció az elején (2 hét tábori gyakorlat/iskolai óraadás) Itt kiderül, hogy atanítás mellett fegyelmezés, gyermekek problémái illetve a kolléga/diák viszonyt hogyan kezeled...
Itt dőlel, hogy:
- pályamódosítás :),
- tanár
- tanító
- pedagógus leszel....
Ez utóbbi lenne a cél - de ebből van egyre kevesebb....


És az ötletek, önmanagelés:
Mint a feltalálóknál: kitalálsz valamit és azt hiszed hogy tied a világ! zabadalom, ipari/használati minta. És persze ez papíron kész. Benne 1...10 MFt.
Ez el is kell tudni adni hasznosításra! Na akkor (lehetsz) hátradőlve.


Ja és tipp: tanulj meg a pénzzel bánni. Becsüld meg a sűrű fillért (ami ritka is lehet!). És ha van időd, akkor ismerd meg a tőzsdét, a befektetéseket!
Most olvasok egy könyvet (Ősember a pénztárcában): Az első lakáshozjutás költsége ha takrékoskodsz minél korábban és fialtatod a pénzt, akkor ez 6 MFt-dbe kerül (ennyit kell megkeresni és fialtatni) Ha hitelből teszed ugyanezt: a végére 21-23 MFtbe kerül! Ugyanaz a lakás!
Nem, lottó és gyebek, hanem banki/befektetési alapokban gondolkozz.

Én (jelenleg) 36 évesen sajnálom hogy most került a könyv a kezembe. 10-15 évvel ezelőtt sokkal jobb lett volna...

Még valami: A marketing nem azt jelenti, hogy telemarketiges a drót végén:
- hogyan írj önméletrajzot,
- hogyan add el magad
- hogyan kerülj pozícióba
- hogyan bánj az emberekkel....

És am szemléletet is ad: Műegyetem: Ipari Gazdassági Hírszerzés. Paranoia helyett - hogyan védd agad és hogyan informálódj. :)
Válasz küldése