Ext1 demópanel

Az oldal Demopaneljeinek _hardware_ kérdései...
Avatar
prmpec
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009. december 2. szerda, 7:00

Ext1 demópanel

Hozzászólás Szerző: prmpec »

Sziasztok!

Úgy látom, hogy az Ext1 shield dokumentációjában az RTC kapcsolási rajza nem egyezik meg a megvalósított áramkörrel. A megvalósításnál hiányzik a D2-es dióda és az ellenállás is csak 120 ohmos.

Csináltam magamnak egy RTC áramkört az Ext1 RTC kapcsolási rajza alapján, de sajnos mindig riaszt, hogy elment az áram. Remélem, ha kiveszem a D2-t, meg kicserélem az ellenállást akkor megjavul.

Sajnos nem kaptam double-layer kondenzátort. A sima elektrolit kondi miben különbözik a double-layer kondenzátoroktól? Ez lehet gond?

Kössz,
Balázs
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az EXT1-en a kondenzátor 0.1F, azaz 100000 uF. Akkuként viselkedik....
Avatar
prmpec
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009. december 2. szerda, 7:00

RJ45 vs 8P8C

Hozzászólás Szerző: prmpec »

Ez az RJ45 aljzat teljesen meghülyít. Már azt sem értem, hogy miért lábakkal fölfele rajzolják.

A legtöbb ábrán (ha lábakkal lefelé nézzük) balról jobbra van a számozás. Például az Ext1 demopanel dokumentációjában is ez van. A valóságban azonban mintja jobbról balra lenne. Az Ext1 shield tervrajzán is ez utóbbit látom.

És azt hiszem itt jön képbe a 8P8C. Most akkor mi az igazság?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

8p8c aljzat. De ugyanilyen a 6p6c ill 6p4c is. Most írom azt új dokumentációt. Fényképpel.... :(
Avatar
agopet
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2008. október 16. csütörtök, 6:00

Re: Ext1 demópanel

Hozzászólás Szerző: agopet »

Sziasztok! Nehezen találom meg a kérdésem helyét, ezért Róbert, kérlek segíts, ha nem jó helyen teszem fel:
Nem találtam meg a szép új paneljaim pontos leírását (AVR-Duino/R3, AVR-DuinoShield r12). Van LCD is a csomagban, de ott még nem tartok...
Nagyon szeretném az Ext1-et is bekapcsolni, de nem merem: nem tudom a jumpereket és a nyomógombokat azonosítani (rossz táptól, vagy földre zárt kapcsolótól félek, tönkremehet?).
A csomagban kapott CD-n az alappanelt nem lelem, az Ext1-ből r8-ig mutatja a rajzokat, de pl. a csatlakozókat nem tudom rajta azonosítani.
Köszönettel: agopet
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Ext1 demópanel

Hozzászólás Szerző: Robert »

Megegyezik a régivel a rajza. Elrontani nem lehet:)
Az r12nek - végre - sokkal szebb rajzolata lett.....
Sabotage
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. december 11. péntek, 6:20

Re: Ext1 demópanel

Hozzászólás Szerző: Sabotage »

Sziasztok.

Még újként kisérletezem a témával,nem tudom jó helyre sorolom be a kérdést de remélem igen.
Az Lcd -vel küzdök, az ext1 panelon a 4x20 as kijelző tökéletesen működik azonban ha a külön a csupalyuk panelon rakom össze, akkor nem működik,de még háttérvilágítás sem kapcsolt be.
Az interneten néztem hozzá más bekötést is,akkor már a háttérvilágítás üzemelt ,de továbbra sem írt ki semmit csak az 1.és a 3. Sor kockásodott ki.
Tudom amatőr kérdés de kérlek segíthetek hogyan kössem be,hogy jó legyen,néztem a tanfolyami anyagban is,meg a neten is de nem találtam megoldást.
A segítséget előre is köszönöm.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Ext1 demópanel

Hozzászólás Szerző: Robert »

Háttérvilágítás: 15/16. kivezetés. Belül LED van.

Az inicializálás nem jó (vagy a bekötésed van elrontva).
Kapcsolási rajz és mintakód nélkül nagyon nehéz segíteni :)


Bekötés:
A D0 és D1-ezt kivéve bárhova kötheted. A LCD init részén mondod meg, hogy melyik lábon melyik LCD láb van.
Sabotage
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. december 11. péntek, 6:20

Re: Ext1 demópanel

Hozzászólás Szerző: Sabotage »

A háttérvilágítás megoldott.A bekötés és a program követi a tanfolyami lcd használati mintapéldáját. (Ahol igaz 2x16 lcd van),a módosítás csak a háttérvilágítás nál történt.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Ext1 demópanel

Hozzászólás Szerző: Robert »

Kontakthiba, inicalizálási hiba.
Sabotage
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. december 11. péntek, 6:20

Re: Ext1 demópanel

Hozzászólás Szerző: Sabotage »

Köszönöm, este megnézem.
Sabotage
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015. december 11. péntek, 6:20

Re: Ext1 demópanel

Hozzászólás Szerző: Sabotage »

Még annyi kérdésem lenne,hogy a tanfolyam 17.leckéjében az lcd bekötés és a program (lábkiosztás,kötési pontok)megegyeznek e az ext1 panelon lévő bekötéssel?
Azaz ha összekötöm a rajz szerint majd feltöltöm az alatta lévő programot akkor elvileg működni fog?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Ext1 demópanel

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az EXT1 dokumentációt nézd meg a http://shop.tavir.hu oldalán.
A tanfolyam most nincs nálam....
Avatar
wappler.tibor
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2016. november 18. péntek, 1:21

Re: Ext1 demópanel

Hozzászólás Szerző: wappler.tibor »

Sziasztok!
A tanfolyami DVD-k mellé vettem egy EXT1 panelt. Az EXT1 doksijában az AVR-Duino panelra utalgat és hivatkozik. Nekem Arduino Mega 2560 alaplapom van. Nem tudom, hogy (a lábkiosztások miatt) kompatibilisen rádugható e, az EXT1 a megára? A power, a digitál, az analóg tüske sor nagyjából stimmel. Az SLC- SDA-AREF-GND lábkivezetései kötöttek a Mega2560- nál, ezt nem látom, hogy az EXT1- el azonos e? Rádughatom e, károsodás nélkül? Ami még "gyanús" , hogy a mega usb csatlakozójának fém háza nagyon közel van ( alatta van ) az EXT1 panel RS232 forr csúcsaihoz.
--
Köszönöm a segítségeteket.
--
üdv : wt
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Ext1 demópanel

Hozzászólás Szerző: Robert »

Igen, rádugható. A "gyanúsan közel" az ~2mm-t jelent.
Ez több, mint a legtöbb távolkeleti életvédelmi elválasztás :)
A kódok is azonosak - az arduino lényegéből fakadóan.
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Válasz küldése