Kapcsolási rajz vagy blokvázlat

Az oldal Demopaneljeinek _hardware_ kérdései...
Válasz küldése
skypper
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. március 6. vasárnap, 14:55

Kapcsolási rajz vagy blokvázlat

Hozzászólás Szerző: skypper »

Sziasztok!

Egy egyetemi projekten dolgozom. A beadandó feladathoz csatolnom kell kapcsolási rajzot vagy blokkvázlatot. A lényeg, hogy ti milyen programot ajánlotok amivel meg tudom ezt szerkeszteni szépen? Melyik ilyen programban találok Arduinot is?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Kapcsolási rajz vagy blokvázlat

Hozzászólás Szerző: Robert »

Arduino és blokkvázlat/kalapcsolási rajz:

kb a kérdés:

Van olyan turistatérkép, ami elvezeti az autót és hozza a piknikeskosarat a szilkafalra?


Rajz: fritzing
Nyákterv/kapcsolás: Eagle
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Kapcsolási rajz vagy blokvázlat

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Én a Designspark-ot használom, tervezésre és gyártásra is.
Van olyan turistatérkép, ami elvezeti az autót és hozza a piknikeskosarat a szilkafalra?
Ha kezdő vagy, nem fogod érteni ezt a mondatot. Szóval ha rendelsz az Ebayről valami panelt, nem biztos, hogy van hozzá leíró. Van esélyed, hogy a netről letölthetsz ezt-azt, de az emberek 90%-a leül és maga megcsinálja.
Az alapvető áramköri elemeken kívül az esetek zömében az elemet magadnak kell megcsinálni.

A blokkvázlat egy nagy marhaság. Áramkör-tervezővel kell megoldani mindent. Akkor lesz kapcsolási rajzod arról, amit csinálsz és a NYÁK-ot akár le is gyárthatod.

Én a próbanyák huzalozását is áramkör tervezővel készítem el! Eszembe nem jutna kockás papírral szórakozni, hogy ez a vezeték erre megy, az meg arra. Ha mérnöki munkát akarsz a kezedből kiadni, akkor vagy Eagle, vagy Designspark.
skypper
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016. március 6. vasárnap, 14:55

Re: Kapcsolási rajz vagy blokvázlat

Hozzászólás Szerző: skypper »

Köszönöm szépen. Egyetemi dokumentáció mellé kell csatolnom. Valamelyikkel csak sikerül megoldanom a problémát :)
Válasz küldése