AVR-Duino/GSM

Az oldal Demopaneljeinek _hardware_ kérdései...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az arduino rendszerekhez csatlakoztatható GSM modul.
Jelenleg a SIM300 és a SIM900 modulok a támogatottak....
nernoe
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2013. június 3. hétfő, 7:42

Re: AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: nernoe »

Sziasztok!

A GSM900 Shieldet elég jól tudom kezelni SW serial-al (7-8 Arduino PIN )AT parancsokkal. A GSM.h val viszont nem bírom szóra bírni , pedig egyszerűbb lennel Hol tudom beállítani a GSM könyvtárakon belül hogy soft serial-on próbáljon meg kommunikálni és melyik lábakat használja erre ?

Köszi
Ernoe
nernoe
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2013. június 3. hétfő, 7:42

Re: AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: nernoe »

Azért gondolom gogy a GSM libeken belül , mert a főprogramban csak HW serial van az USB-s PC-re , és nem értem hogy küld adatokat a GSM Shieldnek ?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az Arduino beépített GSM.h-ja NEM a SIM900-as modulra készült.

A gsm.cpp tartalmazza a kódot....
ksanci
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. július 24. vasárnap, 12:04

Re: AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: ksanci »

Üdv!

Csak nemrég ismerkedem az Arduino környezettel, de már nem látom a kábelektől a próbapanelt :)

Nem tudom, ide passzol-e a kérdésem:
Rendeltem a webshopból egy GPRS/GSM (SIM900) shieldet. Nem tudom, hogy az normális-e, ha egy SIM kártyát behelyezve majd bekapcsolva a modult pár másodperc (2-5-10) múlva magától kikapcsol. SIM nélkül megy szépen, villog, aminek kell végtelen ideig.
Vezérlő nélkül még nem próbáltam egyelőre, csak magában.

Köszönöm!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: Robert »

Pl. gyenge táp okozhat ilyet...
ksanci
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. július 24. vasárnap, 12:04

Re: AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: ksanci »

Köszi!
Sejtettem, hogy ez lehet, csak már nem volt időm kipróbálni. Nekünk SIM900D moduljaink vannak, azok vígan elmennek 3,6V-al is, a sima SIM900 ezek szerint nem. Bár az adatlapja szerint kellene.
Hordozható cuccokkal szórakozom most, egy szál Li-Po akksi a táp, feltöltött akksival ez is elmegy szépen.

A másik gondom az volt, hogy kicsit nehezen tudtam elkezdeni kommunikálni a modullal. Az autobaudrate mókolás az megvan, végül is 9600 baud rate-n sikerült megérteni egymást :)

Más: én voltam, aki zaklattalak telón az RFID modul miatt. Persze ott is tápellátási probléma volt, az bizony tartja magát az 5V +-5%-hoz. Nem baj, csináltam egy step-up áramkört is legalább :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: Robert »

A modul elmegy, de a shield-en ott van előtte a feszstab. áramkör a maga 0,6...1,4V fesz esésével.

A modulok tápfesztartománya az erős követelmény. Ahogyan annak zajlentessége is (na jó, valami lehet rajta, csak nálam az 5V +/-500mVppm esetén kivágják a hisztit (4,6...5.2V átlag).
De nem szereti a 5V relépaneleimet sem (8 relé van rajta), akkor ha egyszerre húz meg az összes relé : meghúzás: 140...220 mA impulzus, 40..60mA tartóáram). Azóta a tápon 100uF lowESR kondi/100nF tápszűrés.
ierdelyi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014. november 14. péntek, 14:06

Re: AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: ierdelyi »

Az lenne a kérdésem, hogy Arduio + GSM modul, utóbbi elérhető (SMS fogadás, hívható) állapotban hány mA áramot vesz fel?
Vagy inkább mi a minimálisan kihozható fogyasztás?

Autóba szeretném és a jelenleg beszerezhető céleszköz 24mA körül ketyeg, de simán meg tudnám építeni én is, csak a fogyasztásra nem találok korrekt infót.
ierdelyi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2014. november 14. péntek, 14:06

Re: AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: ierdelyi »

Sziasztok!

Esetleg valakinek GSM fogyasztással tapasztalat?
ksanci
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. július 24. vasárnap, 12:04

Re: AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: ksanci »

Sziasztok!

ierdelyi: a fogyasztás nagyban függ attól, hogy mennyire ügyesen programozod le a működését... Nekem az itt is kaphato SIM900-as GSM panelem van, nem akarok hülyeséget írni a fogyasztásról, mert már nem emlékszem, mit mértem annó :) alvó állapotban pár mA, de 400-500 mA környékén volt működés közben.

Más. Ugyanehhez a panelhez szeretnék valamilyen library-t használni, a fő problémám az, hogy mindegyik SoftwareSerial-t használ, azonban nekem HardwareSerial kellene... Tud valaki ilyet?
A Seeed Studio egyik library-jét használnám (https://github.com/Seeed-Studio/GPRS_SIM900), ezt próbálom átírni, de alakadtam. Bemásolom ide kizárólag a vonatkozó részeket, hátha valaki rávágja a pofonegyszerű megoldást :)
sketch:

Kód: Egész kijelölése

#define PIN_TX 7
#define PIN_RX 8 
#define BAUDRATE  9600
GPRS gprs(PIN_TX, PIN_RX, BAUDRATE); 
h fájl:

Kód: Egész kijelölése

class GPRS
{
public:
    GPRS(uint8_t tx, uint8_t rx, uint32_t baudRate = 9600 ); 
    static GPRS* getInstance() {
    return inst; 

private:
    SoftwareSerial gprsSerial;
    static GPRS* inst;
cpp fájl:

Kód: Egész kijelölése

GPRS* GPRS::inst;
GPRS::GPRS(uint8_t tx, uint8_t rx, uint32_t baudRate):gprsSerial(tx,rx)
{
    inst = this;
    sim900_init(&gprsSerial, baudRate);
}
Na ezzel a legutóbbival gyűlt meg a bajom. Pontosabban itt jelentkeznek a hibák fordításnál.
Maga a SoftwareSerial beállítása a sim900_init(&gprsSerial, baudRate);-el történik a sim900.h és sim900.p fájlokban, azzal nincs gond, mert nincs szükség a &gprsSerial-ra (nem kell rx, tx portszám), ott egyszerűen kihagyom. De itt nem tudom ugye, mert a gprsSerial-ra szükség van funkcióhívásokhoz. Bocs, ha kissé zavaros, mindjárt alszom :)

Help! Köszi! :)
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Nem közölted, melyik arduino board, melyik Soros portja?
De talán ez segít:
https://create.arduino.cc/projecthub/mi ... eld-6d53c6
ksanci
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. július 24. vasárnap, 12:04

Re: AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: ksanci »

Szia!

Kösz a választ! Na, jó tudni, hogy van ez a Visuino, de sajnos itt most nem segít.
Nem közöltem a boardot, mert igazából nincs jelentősége. Egyébként Arduino Pro Mini, tehát egyetlen hardveres soros portja van és azt szeretném a GSM kommunikációra használni. SoftwareSerial-al más eszköz megy két lábon, a többi láb meg már foglalt erre-arra és van egy SPI eszköz is.
A natúr AT parancsokkal való játszadozás tökéletesen megy, SMS küldés, ilyesmi, de nekem kicsit több kell. Ehhez kellene a library.
Tehát egy SoftwareSerial->HardwareSerial konverzió kellene, ami a fenti esetben sehogy sem megy :)
ksanci
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. július 24. vasárnap, 12:04

Re: AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: ksanci »

Hopsz, kezdem sejteni, hogy hülye vagyok :) Amit szeretnék, azt így nem lehet. HardwareSerialból könnyű SoftwareSerialt csinálni, fordítva nem megy csak úgy. Ugyanis tudtommal nem létezik olyan, hogy akarmi = new HardwareSerial vagy bármi hasonló, tehát az egész kódban át kell nézni és átirogatni Serial-ra mindent, amit SoftwareSeriallal hozott létre. Osztályokban, funkciókban stb.
Vagy módosítom a HardwareSerial.h és cpp fájlokat...
Ami nem is hülyeség, találtam pl. megoldást arra, hogy csak az egyik lábat használjuk, pl ha csak fogadunk, akkor az 1. láb RX, de a 0. láb sima digitális i/o marad.
ksanci
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2016. július 24. vasárnap, 12:04

Re: AVR-Duino/GSM

Hozzászólás Szerző: ksanci »

Nem is beszélve az olyan funkciókról, ami nem léteznek a HardwareSerialban, pl. listen(). Azt hiszem, a GSM marad a SoftwareSerial-on, a másik eszközt könnyebb átírni HardwareSerialra... Vagy nagyobb Arduino, de az olyan egyszerű lenne :)
Válasz küldése