Arduinós projektek

A "60 nap alatt Arduino" tanfolyam házi feladatai és közvetlen témái
Válasz küldése
Avatar
macsek
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2008. december 4. csütörtök, 7:00

Arduinós projektek

Hozzászólás Szerző: macsek »

hjampo7
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013. november 25. hétfő, 1:02

Re: Arduinós projektek

Hozzászólás Szerző: hjampo7 »

Segítséget szeretnék kérni: van egy kapacitív /cap/ folyadék érzékelőm és pl.: a víz szintjét szeretném Arduinoval LCD-re kiírni.
Arra gondoltam, h egy cap -> freq - mérő á.k. csinálnék és freq tudnám kijelezni ; találtam egy pár kapcsolást is de a saját szenzoromhoz ( 100pF-500pF -ig változik az értéke) szeretnék építeni egy á.k. ehhez kérnék egy kis segítséget ( hogyan kell nekiállni tervezni valamit mikre figyeljek, ...) előre is köszönöm.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Arduinós projektek

Hozzászólás Szerző: Robert »

555 IC-vel megoldani? A kimenete frekvencia....
Avatar
ampervadasz
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. január 19. szombat, 7:00

Re: Arduinós projektek

Hozzászólás Szerző: ampervadasz »

hjampo7!

Hasonlót már csináltam (kapacitív üzemanyag jeladó). Én "C-> V" konvertert készítettem hozzá - furatszerelt - egy külön kis nyáklapon (3x6,5 cm). Ennek a kimenete van rákötve az Uc egyik AD bemenetére. A konverter hangolható, így sokféle kapacitív szenzor után beépíthető. Ha érdekel jelezz vissza, feldobom az EAGLE állományokat.
hjampo7
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013. november 25. hétfő, 1:02

Re: Arduinós projektek

Hozzászólás Szerző: hjampo7 »

ampervadasz!
ha van rá mód akkor megnézném a kapcsolásod
Avatar
ampervadasz
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. január 19. szombat, 7:00

Re: Arduinós projektek

Hozzászólás Szerző: ampervadasz »

Feltettem az oldal "File csere-bere" oldalára: C-V konverter szenzorhoz.zip (59 kbyte)
Ha nem találod meg, katt IDE!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Arduinós projektek

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ide is csatolhatod elvileg....
hjampo7
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013. november 25. hétfő, 1:02

Re: Arduinós projektek

Hozzászólás Szerző: hjampo7 »

Szia!
Ha az időd engedi működési elvet meg tudnád írni a kapcsolásról, hogy mi miért van ott? ( pl.: IC1A CLK-ja miért van GND-n, stb...)
hjampo7
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013. november 25. hétfő, 1:02

Re: Arduinós projektek

Hozzászólás Szerző: hjampo7 »

Szeretném megérteni, 'megtanulni' a működését . Remélem valaki segít nekem...
Avatar
ampervadasz
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2008. január 19. szombat, 7:00

Re: Arduinós projektek

Hozzászólás Szerző: ampervadasz »

Szervusztok!

PROTEUS-ba betettem a komplett kapcsolást, ráaggattam egy rakat műszert és szimuláltam. Működik tökéletesen. Ezt a kapcsolást az egyik internetes fórumon találtam, egy kicsit átalakítottam az erősítőjét, hogy a nekem megfelelő kapacitív szondával együtt tudjon működni. Ha felakasztotok, akkor sem tudom most visszakeresni, hogy melyik külföldi fórumon bogarásztam.

Nos nézzük akkor!
Az IC1A Reset bemenetelére kerül az oszcillátor jele, szokásostól eltérően, mivel itt csak a benő jelet formálja nekünk szép négyszögjellé. A 2-es lábon ugyanez a jel jelenik meg négyszögesítve. Ha "R" =1 akkor a 2-es lábon is 1 van. Ez csak amolyan jelformáló "előtag".

Az IC1B és az IC2A egységet egyben kellene vizsgálni. Ez amolyan "PWM szerűség", amit a kapacitív szonda értékének változása szabályoz. A PWM indító jelét az IC1A 2-es lába szolgáltatja.

Az IC1B 13-as kimenetén szépen meg is jelenik a kapacitástól függő PWM jel, ami a C5 (470nF) kondenzátort tölti. Ez megy az erősítő nem invertáló bemenetére.

Az IC2B invertáló bemenetén tudjuk a műszert offsetelni, beállítani. Az erősítő kimenetén megkapjuk a kapacitív szondával arányos egyenfeszültséget, amit már fel tudunk használni.

Nagy vonalakban ennyit tudtam kibogarászni énis a működéséről, de ezt is csak a PROTEUS segítségével. Általában nem szoktam nézni, hogy "hogyan is működik", a lényeg, hogy otthoni kacatokból el lehetett készíteni gyorsan. :-)
hjampo7
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013. november 25. hétfő, 1:02

Re: Arduinós projektek

Hozzászólás Szerző: hjampo7 »

Szia köszönöm - elkezdem megépíteni
Válasz küldése