Arduino HW,SW segitség

A "60 nap alatt Arduino" tanfolyam házi feladatai és közvetlen témái
Válasz küldése
Révész Károly
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015. február 27. péntek, 19:33

Arduino HW,SW segitség

Hozzászólás Szerző: Révész Károly »

Helló mindenki !!

Szeretnék elkezdeni a munkát . Lenne néhány kérdésem.
1, Melyik HW-t válasszam . /EBAY stb/
2. SW a, forditó kérdése
b, A prg letöltése a HW-be

Fáradozásokat előre is köszönöm.

Révész Károly
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Arduino HW,SW segitség

Hozzászólás Szerző: Robert »

http://www.tavir.hu/60nap

A tanfolyamban ott az összes kérdésre a válasz.

Amit így kérdezel, az kb. ennek felel meg:
Szeretnél eljutni Budapestről valahova.
- Mit ajánlotok?
Saladin987
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017. június 1. csütörtök, 10:25

Re: Arduino HW,SW segitség

Hozzászólás Szerző: Saladin987 »

Ha már segítség...
Ma elmentem a Lomexbe, hogy vegyek hőmérő, óra, eeprom technikát, ami fel van sorolva a 28. leckében. Simán kiröhögtek. Évek óta nincs ilyenjük. Alternatíva lenne, de nem tudom, hogy működne-e. Lesz aktualizálva a tanfolyam? Mit használjak helyette?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Arduino HW,SW segitség

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ok. Mit mondtak helyette?

EEPROM 24LCxxx sorozat 24-es sorozatú EEPROMból van a LOMEX-ben kb. 15 féle (ebből DIP ~10 féle)
ÓraIC: PCF8563 van, illetve utána DS1307, DS3231. A Lomexben elérhető. PCF óra PCF8563,ill PCF8573. A legújabb a PCF8593. De még van 12-13 féle óraIC. melyik legyen? :) Sőt van 1Wire, I2C, SPI buszos is. A lábhasználat miatt I2C/TWI buszos a használt a leckékben.
A leckék későbbi részében a DS1307 illetve DS3231 kerül terítékre.


Amint megmondod, hogy mi az aktuális, akkor aktualizálásra kerül:)
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Saladin987
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017. június 1. csütörtök, 10:25

Re: Arduino HW,SW segitség

Hozzászólás Szerző: Saladin987 »

No, a tippek alapján megrendeltem a cuccot. Holnap jön. Ma viszont megjött az LCD. Pár leckét visszanézek. Nagyon jól össze van rakva ez a tanfolyam.
maya711
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019. március 24. vasárnap, 10:26

Re: Arduino HW,SW segitség

Hozzászólás Szerző: maya711 »

Most(1hónapja) kezdeném a tanfolyamot. Eddig 3 helyen kérdeztem az alábbit, de válasz nincs. Most itt próbálkozom:

--a tanfolyamban ajánlott "1.0.x" és "0023" keretrendszereket már elavultnak írja a honlap, a legújabb? az "1.8.9". Használhatom ezt anélkül hogy bizonytalanságom lenne később afelől: én hibáztam egy nem-működő programomban vagy a keretrendszer nem megfelelő?
--ez a bizonyos "keretrendszer" tulajdonképpen egy "IDE"? Mint pl. a PIC-hez való MPLAB-IDE?

Nagyon hálás lennék végre egy válaszért, mert már a 12. leckét kapom, de még nem telepíthettem a megfelelő keretrendszert.
Saladin987
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2017. június 1. csütörtök, 10:25

Re: Arduino HW,SW segitség

Hozzászólás Szerző: Saladin987 »

maya711 írta:Most(1hónapja) kezdeném a tanfolyamot. Eddig 3 helyen kérdeztem az alábbit, de válasz nincs. Most itt próbálkozom:

--a tanfolyamban ajánlott "1.0.x" és "0023" keretrendszereket már elavultnak írja a honlap, a legújabb? az "1.8.9". Használhatom ezt anélkül hogy bizonytalanságom lenne később afelől: én hibáztam egy nem-működő programomban vagy a keretrendszer nem megfelelő?
--ez a bizonyos "keretrendszer" tulajdonképpen egy "IDE"? Mint pl. a PIC-hez való MPLAB-IDE?

Nagyon hálás lennék végre egy válaszért, mert már a 12. leckét kapom, de még nem telepíthettem a megfelelő keretrendszert.

https://www.facebook.com/groups/698549093611511/

Itt kérdezd meg!
maya711
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019. március 24. vasárnap, 10:26

Re: Arduino HW,SW segitség

Hozzászólás Szerző: maya711 »

maya711 írta:Most(1hónapja) kezdeném a tanfolyamot. Eddig 3 helyen kérdeztem az alábbit, de válasz nincs. Most itt próbálkozom:

--a tanfolyamban ajánlott "1.0.x" és "0023" keretrendszereket már elavultnak írja a honlap, a legújabb? az "1.8.9". Használhatom ezt anélkül hogy bizonytalanságom lenne később afelől: én hibáztam egy nem-működő programomban vagy a keretrendszer nem megfelelő?
--ez a bizonyos "keretrendszer" tulajdonképpen egy "IDE"? Mint pl. a PIC-hez való MPLAB-IDE?

Nagyon hálás lennék végre egy válaszért, mert már a 12. leckét kapom, de még nem telepíthettem a megfelelő keretrendszert.
Akkorhát érdemi válasz hiányában telepítettem az 1.8.9-et. A hardver automatikus felismerése sikertelen volt, interneten sem talált semmit. A megvásárolt UNO-hoz(klón) küldtek egy CH340-drivert, ezt megindítva(fogalmam sincs hová települt) már megjelent egy COM3. Innentől megy a program betöltése, már a többedik villogási ütemmel. EDDIG JÓ! Későbbiekkel együttműködés még kérdőjeles.
Mindezt csak az esetleg szintén most kezdők tájékoztatására.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Arduino HW,SW segitség

Hozzászólás Szerző: Robert »

A tanfolyamnál meg lett adva melyik verziókhoz készült:
0023; 1.05.
Ez csereszabatos (jellemzően) a 1.6.4, 1.6.5 verziókkal.
A legújabbat feltenni - csak ha tesztelni akarsz.

NINCS kipróbálva rá a mintakódok!

Tanfolyam frissül 1.6.4, 1.6.5 és 1.8.3 verziókra tesztelve. Ezek voltak nagyjából csereszabatosak. kiforrottak A legújabbak esetén a changelog állományt nézd meg - mibe nyúltak bele. Ha túl hosszú, és nagyon hamar jön ki újabb verzió- felejtős az a verziójú kerertendszer....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Válasz küldése