"Hát én immár kit válasszak?"

A "60 nap alatt Arduino" tanfolyam házi feladatai és közvetlen témái
Válasz küldése
Dzsoszaj
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. szeptember 30. szerda, 12:22

"Hát én immár kit válasszak?"

Hozzászólás Szerző: Dzsoszaj »

Sziasztok!

Kicsit túrtam a fórumot, hátha van ilyen topic, de még totál kezdő topic-ot sem találtam :(
Talán ide illik a kérdésem leginkább, hiszen a 60 napos tanfolyamra feliratkozva a második lecke épp ezzel a kérdéssel foglalkozik.

Segítsetek kérlek!
Az alapján amilyen irányba menni szeretnék, segítsetek kérlek az optimális áramkör a kiválasztásában! (amit veszek és tanulok/gyakorlok rajta)
Számítógépekhez, később konzolokhoz szeretnék játékvezérlő kiegészítőket és akár teljes játékvezérlőket (joy, kormány, pedál, műszerfal stb készíteni sok sok automatizáló funkcióval.)

Első projectem egy soros PS/2-es billentyűzet kiegészítő lenne. Az áramkör billentyűzet és a pc közé kerülne, tehát 1-1 PS/2 interface-t kellene ráfabrikálnom.
Funkciója:
Alapesetben változtatás nélkül továbbítaná a billentyűzet és PC közti kommunikációt.

De billentyűparancsok alapján (pl ctrl+shift+F1) előre definiált billentyűzet kiosztásokat kezelne(preset),
egyesével definiálva minden billentyűt. (pl felcserélések, egyes billentyűk letiltása).
Használat közben a tényleges billentyűzet által küldött utasítások az arduino-n aktuálisan definiált preset szerint lennének átalakítva, továbbítva a pc-nek. CapsLock..stb megfelelő kezelése mellett, tehát nem csak a pc-vel, hanem a billentyűzettel is kommunikálnia kellene.

Erre alapozva jönnének a billentyűkhöz rendelt, vagy akár használat közben (felhasználó által) tanítható string-ek/mackro-k.

Majd az egérvezérlést szeretném ugyanígy megoldani.

Majd az egészet megoldani USB verzióval is.

Majd úgy, hogy egyszerre több pc-t is tudjon kezelni, akár egyszerre, akár váltogatva köztük.

És határ a csillagos ég :)

Totál kezdőként és család mellett korlátozott szabadidővel rendelkezve egyből olyan áramkört vennék, amivel célirányosan haladhatok.

A Arduino UNO R3 és a Leonardo lehet megfelelő, de ennek eldöntését inkább okosabbakra bízom :)

Köszönöm szépen!

ps: alig várom a következő leckét! :)
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: "Hát én immár kit válasszak?"

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Jobban járnál, ha Totál Kezdőként 1 LED villogtatóval kezdenéd!
És a „Helo Itvagyok!” kiírásával!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: "Hát én immár kit válasszak?"

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ha billentyűemuláció kell: Leonardo. DE ez tipikusan nem a kezdő szint!
Dzsoszaj
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2015. szeptember 30. szerda, 12:22

Re: "Hát én immár kit válasszak?"

Hozzászólás Szerző: Dzsoszaj »

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!
Igen, mindenképpen LED villogtatással szeretném kezdeni, jelenleg még az is kihívás lesz, csak ha ezt ugyanúgy meg tudom tenni egy olyan áramkörön, amit később a komolyabb projectekhez fogok használni, akkor úgy gondoltam hasznos ha már az első lépéseket is azzal teszem meg..
De akkor ha jól értem magamat szívatom vele, ha Leonardo-n akarom kezdeni a tanulást.
Hallgatok az okosabbra, akkor Uno R3-at szerzek be!

Köszi!
Erdist87
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017. december 18. hétfő, 4:19

Re: "Hát én immár kit válasszak?"

Hozzászólás Szerző: Erdist87 »

Én nanoval kezdem aztán uno és mega lesz tervben ha nagyon be fog jönni. Attól is függ menyire sikerül mindent megértenem
Attila61
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2017. december 23. szombat, 15:05

Re: "Hát én immár kit válasszak?"

Hozzászólás Szerző: Attila61 »

Én az 1 kezdő + haladó készletet rendeltem. Kezdő vagyok. Amikor még okítani próbáltak minket az irtechre és s egyéb automatizálásra, ezek az eszközök még messze nem léteztek. Elsődlegesen az otthonomban kívánom felhasználni az itt megszerzett ismereteket.
Sokat gondolkoztam, hogy itt vagy az Alin rendelem meg a kezdö szintű csomagot, de ahogy a forumokba beleolvastam, az itteni mwegrendelés mellett döntöttem.
Kíváncsian várom, mikor érkezik meg a csomag, (várható, hogy ez 2018 lesz) mert akkor a leckék gyakorlati részét is el tudom majd kezdeni.
Üdv mindenkinek és Boldog Új Évet. :)
Erdist87
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2017. december 18. hétfő, 4:19

Re: "Hát én immár kit válasszak?"

Hozzászólás Szerző: Erdist87 »

Nano elöbb jött meg de kábel hijján csak van. De uno az amivel gyakorolok bejött és tetszik is szóval egyenlőre uno az eszközöm
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: "Hát én immár kit válasszak?"

Hozzászólás Szerző: Robert »

Alappanelből az UNO/Mega javasolt.
A shield-ek könnyebben illeszthetőek....

Leonardo az integrált USB miatt csak később, Pro Mini/Nano - a nehézkesebb kezelés miatt induláskor inkább ne (kivéve: 400/830-as breadboardba rakva).

Nem AVR alapú STM32/ESP8266/ESP32 illetve nem standard AVR esetén a könyvtárak, hibakeresés, és támogatás csökkent volta miatt nem kezdői téma.
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Válasz küldése