60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

A "60 nap alatt Arduino" tanfolyam házi feladatai és közvetlen témái
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: 60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

Hozzászólás Szerző: vargham »

Én minden előképzettség nélkül kaptam egy UNO-t és egy feladatot. A bökkenő az volt, hogy a soros kommunikációért felelős MCU át volt programozva MIDI keyboardnak... Megoldottam. Pedig kb azt sem tudtam, mi az a sorosport. Szerintem ezektől a kihívásoktól lehet fejlődni.
Avatar
etwg
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2011. február 7. hétfő, 7:00

Re: 60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

Hozzászólás Szerző: etwg »

Akinek van némi elöképzettsége a C nyelvben, az egy más kategoria, mint egy kezdö ( és itt nem az UNO a kihivás hanem az Arduino nyelvezete). Az UNO csak egy a sok AVR közül, és nem is a legbonyolultabb.
Éljenek a vonatok!

http://www.youtube.com/playlist?list=PLF2674BF4E3765682
Avatar
Verjoz
SzínkódFestő
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2018. március 13. kedd, 7:18

Re: 60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

Hozzászólás Szerző: Verjoz »

De amúgy nem értem mi okoz gondot a soros com. al!?

Úgy hogy az arduino parancsai igen le vannak egyszerűsítve a kezdők számára!!
A referencben megtalálsz mindent.

Visual basic el kiegészítve az arduinó interface ként, vagy végrehajtóként nagyon kompakt kis rendszer rakható össze.
Itt azért a VB kódolást is meg kell tanulni!

Arduinók egymás közti komunikációja usarton is roppant egyszerű!

Én nem vitatkozok!
Csak a véleményemet nyílvánítom ki!
Másfél-két éve foglalkozom kódírással, és még nem is elektrós a végzetségem!
Nem azt mondom hogy kenem-vágom, de már jónéhány projektem készült el az alaptanfolyam segítsége révén.
Igaz de ezt már leírtam hogy a tanfolyam csak a kezdő lökést adja meg. A többi saját gógyi, meg TavIR fórum!


Meg azon mit lehet félreérteni hogy csak állandóan panaszos kommenteket írogatsz!
Konkrét példát még nem írtál hogy miben, hol hogyan akadtál el.
Ez nem facebook ahol az állapotodat is meg kell osztani!
Ha kérdezel kapsz választ! Segítsük egymást!
Meg még mindíg fenntartom hogy örülj hogy valaki ingyen ad egy ilyet. Max ha tőle rendelsz hw abból van egy kis pénze! És szerintem nem egy óra volt összedobni a tanfolyamot. Ha hiányolsz valamit olvass utána!
Avatar
etwg
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2011. február 7. hétfő, 7:00

Re: 60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

Hozzászólás Szerző: etwg »

Már leirtam, nem tudom minek folytatod a meddö vitát.
Az eddigi leckékböl a kezdö megtanulta be- meg kikapcsolni a LEDeket meg megtanulta a késleltetés egyik formáját és hallott 2-3 mondatot a PWM-röl. Még a program szerkezetéröl sem esett egyetlen szo sem. Semmi mást!
Szerinted ilyenkor a következö lépés a soros port kezelése, ráadásul nem is a tanfolyam tárgyát képezö berendezésröl?
Egyetlen kommentet irtam és azt is csak te vetted panaszosnak. Ezentul mellözni fogom, mert nem vitatkozni jöttem erre hanem tanulni.
Éljenek a vonatok!

http://www.youtube.com/playlist?list=PLF2674BF4E3765682
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: 60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Ennyi van ingyé! Örülj neki!
Itt van élő támogatás, ahol néha választ is kapsz a kérdéseidre.
Kezdő lökésnek jó. Viszont neked kel megkeresned a további tanulni valót, az érdeklődési körödnek megfelelően.
Avatar
etwg
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2011. február 7. hétfő, 7:00

Re: 60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

Hozzászólás Szerző: etwg »

Kapu48

"Ennyi van ingyé!"

Azért ilyen kijelentésekkel vigyázz, mert abszolut nem igaz, amit mondasz. Sajnos azt kell mondanom, hogy vannak jobban felépitett oktatások is (miután ebben a tanfolyamban sok alapvetö kérdésre nem kaptam választ ( C nyelv elöismerete nálam 0 volt) feliratkoztam két külföldi tanfolyamra is). Ezzel nem azt mondom, hogy Robi tanfolyama rossz, csupán azt, hogy vannak jobban felépitett anyagok is. Lehet, hogy azokban soha nem fognak eljutni a külsö, soros kommunikáciohoz, de 10. lecke után már egész bonyolult müködö programokat meg tudtam irni, pl. egy tekercselögép vezérlését, ami nemcsak a menetszámot számolja és a motorokat hajtja, hanem figyelembe veszi a huzal átméröjét is, és kezeli a displayt meg a gombokat, amivet az adatokat lehet bevinni.
A külföldi tanfolyamok sokkal jobban a gyakorlathoz (praxis orientált) vannak szabva. A Robiéban sok az elmélet, magyarázat, ami persze jo, ha az ember elakad, van hol ennek-annak utánnanézni, de nem biztos, hogy a kezdök fejét ilyesmivel kell tömni.
Éljenek a vonatok!

http://www.youtube.com/playlist?list=PLF2674BF4E3765682
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: 60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Borzasztóra irritáló az a fajta ember, aki csak kritizálja más munkáját!
De Ő nem tesz hozzá semmi kézzelfoghatót.

Pl.: Robi fordította eddig az arduino IDE összes magyar változatát!
Fogadom, hogy te is azt használod? Eszedbe jutót egyszer is megköszönni?
Avatar
etwg
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2011. február 7. hétfő, 7:00

Re: 60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

Hozzászólás Szerző: etwg »

Kapu48 ( csak azért, hogy tudjuk kivel beszélgetek).

Ne vedd kritikának, nem is annak szántam.

Nem kellett volna szolnod olyan szerencsétlen mondattal, nem lett volna semmi baj. Ugy látom, hogy itt még beszélgetni sem lehet a dolgokrol. Bocs, hogy egyáltalán reagáltam az erdöbe kiáltott mondatra.
Éljenek a vonatok!

http://www.youtube.com/playlist?list=PLF2674BF4E3765682
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: 60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

Hozzászólás Szerző: Robert »

A tanfolyam kicsit a műszaki szemlétet viszi bele - amit a külhoniak nem: Miért pont azt a megoldást hazsnálod, illetve ha van egy feladatrea több, akkor el tudd dönteni, hogy miért azt választod!

Ahogy autót veszel: ott sem azt választod, ami előtted van, és vki azzal oldotta meg.
Hanem körülnézel, mérlegelsz. A tanfolyam is erre nevel. És arra, hogy a Copy-Paste azt nem programírás és nem fejlesztés. Csak ha ismerjük a működését....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
etwg
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2011. február 7. hétfő, 7:00

Re: 60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

Hozzászólás Szerző: etwg »

Robi, tisztelem a munkádat nagyon jonak tartom a tanfolyamot is meg az itteni forumokat is, csak egy kicsit nem értem, hogyan került a #14. leckébe a soros kommunikácio, ráadásul egy "idegen gépröl" pl a PC-röl, ami nem mindennapos feladat egy kezdönek, hogy egyáltalán tudja, hogyan kell egy PC-röl a soros porton át kommunikálni egy másik berendezéssel ( az adott esetben az Arduinoval). E lecke elött nem jutott el a kezdö még a nyomogombok teljes kezeléséhez sem, vagy a feltételes funkciokhoz sem és már a soros kommunikácioval kell foglalkozni, amivel lehet, hogy soha az életben nem fog találkozni, viszont megépit egy sereg müködö berendezést az Arduino alapon. Ezért gondolom hogy a #14. leckének nem itt a helye, hanem az extrában vagy a haladoknak szánt tanfolyamban. Érdekes lenne az itteni felhasználok között egy körkerdés: ki és hányszor használtak soros kommunikáciot egy PC-röl. (WiFi meg BT modulokat most ne számitsuk ide).

Más -
Az Arduino sikere pontosan abban rejlik, hogy praxisorientált, ingyenes, félkész megoldások segitségével a kezdö felhasználo könnyen, biztosan és gyorsan a célba jut. Ezért kevesebb elmélet van mindenhol, sokkal több a gyakorlatias feladat. A hobbielektronika amugy is abba az irányba megy ( sokszor sajnos a profi is), hogy kész megoldásokat alakitanak az adott célhoz, ma már nagyon kevés olyan mohikán van ( a felhasználokhoz képest), aki maga fejleszti az egész SW-t a nullábol. Sajnos saját tapasztalataim alapján tudom, hogy el sem lehet adni már az ilyen alaptudást ( elég végignézni a világhálot).
És ha a megoldáshoz komolyabb ismeret kell, akkor térnek ki a mélyebb elméletre. Ezért tartom nagyon jonak az anyagodat, mert abban az elmélet is megtalálhato, amit bármikor fel lehet ütni és megkeresni a választ, de nem hiszem, hogy ezt okvetlenül a kezdöknek az adott szinten oktatni kellene.
Ha valaki elvégzi a tanfolyamot, amugy rendelkezni fog annyi tudással, hogy ilyen dolgoknak utánnanézzen.

Ezzel szeretném lezárni ezt a témát, mert egyesek kritikának vették, vagy olyan kijelentéseket tettek, hogy mit akarok egy ingyenes tanfolyamtol ( mintha az Arduino világban a hardwaren kivül bármiért is fizetni kéne). Szoval az ilyen kijelentések degradálják a Te kitünö munkádat, amiért csak KÖSZÖNET jár.
Éljenek a vonatok!

http://www.youtube.com/playlist?list=PLF2674BF4E3765682
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: 60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Te is félre értelmezed téma óriási volumenét, és a ráfordított erőforrások lehetőségét.

Értelmetlen dolog részedről, hogy valami általad csak halványan leírt, de bizonyára a nyártó által finanszírozott vagy bármilyen fizettet tim munkájához próbálod hasonlítani a követeléseidet!
Miközben ez itt egy személy által létrehozott mű, amit Robi a szűkös szabadidejében, finanszírozás nélkül önzetlenül hozott létre.

Különben pedig már mások is jelezték, hogy méltatlan a követeléseid ehhez a fórumhoz!
Nem a Robi művét degradálom hanem a te beszólásaidat!
De úgy látszik, ezt már te sosem fogod felfogni!
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: 60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Az egész tanfolyam úgy van feldolgozva, hogy kétnaponként jön egy-egy kisebb téma.
Hogy legyen időd feldolgozni, és legyen lehetőséged utána keresni a szükséges bővebb ismeretekhez a netten, vagy bárhol. Hiszen szinte mindent leírtak már valahol!
Az lehetetlen követelés részedről, hogy minden részletet itt és most megoldjanak neked!
Avatar
etwg
Pákabűvész
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2011. február 7. hétfő, 7:00

Re: 60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

Hozzászólás Szerző: etwg »

Kedves Kapu

Megtisztelnél, ha nem fordinatád ki a szavaimat meg felhagynál a hazudozásokkal mert belinkelhetek neked egy tucat ingyenes, senki által nem finanszirozort tanfolyamot. Soha semmit nem követeltem, ugy látszik a C nyelven kivül a magyar nyelv már idegen lett számodra. Legfeljebb arra kértelek, hogy hagyd abba mások kioktatását, mert az már lassan hungaricum lett a magyar forumokon.
Éljenek a vonatok!

http://www.youtube.com/playlist?list=PLF2674BF4E3765682
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: 60 nap alatt Arduino #14 (Soros kommunikáció) - hogyan működik?

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Tudod, mi lenne a helyes hozzáállás (megoldás) a részedről?

Ha nyitnál egy oldalt a lecke hiányosságai és azok megoldásai címmel.
És ott felhoznád a témát és azok megoldását (linkekkel).
Ahol ezt részletesen kilehetne tárgyalni.
Válasz küldése