Rövidzár+ tűz

dlaszlo
DrótVégénSzéndarab

Rövidzár+ tűz

HozzászólásSzerző: dlaszlo » 2014. május 30. péntek, 13:51

Sziasztok!

Lehet hogy hülyeséget kérdezek, de gondoltam megkérdezem, hogy kis 5V-12V-os tápegységgel meghajtott áramkörök esetén mennyire kell tartani a tűzokozástól, és ha igen, azt hogy kell kivédeni, és mi az amit mindenképp (esetleg kötelezően) meg kell tenni a védelem érdekében? Van olyan 12V-os 1.5 amperes tápegységről (ebben vajon lehet biztosíték?) működő áramköröm, ami 12V-os ventilátort kapcsolgat egy ATMEGA328P-vel, de biztosítékkal, vagy egyéb védelemmel az áramkörben nem foglalkoztam... Itt lehet valami gáz, ha pl tönkremegy valami?

Példa: http://hackaday.com/2013/09/24/safety-w ... use-fires/

Köszi
Dávid

vargajano53
Biztosítékgyilkos

Re: Rövidzár+ tűz

HozzászólásSzerző: vargajano53 » 2014. május 31. szombat, 14:23

Szia !
A kondenzátor feszültségének az értékét én általában a tápfeszültség kétszeres vagy háromszoros értékére méretezem .Ezt tudom neked is tanácsolni . Pl +5V esetén Uc:16V . +12V esetén Uc:25V-35V .Használhatsz SMD tantál kondik helyett , álló ELKO-kat . (Ez lehet LONG-LIFE és/vagy extra kis ESR kivitelű .) A fúratszerelt ELKO-k esetén legfeljebb vegyes szerelésűvé válik a paneled . Üdv Jano
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

dlaszlo
DrótVégénSzéndarab

Re: Rövidzár+ tűz

HozzászólásSzerző: dlaszlo » 2014. június 5. csütörtök, 15:21

vargajano53 írta:Szia !
A kondenzátor feszültségének az értékét én általában a tápfeszültség kétszeres vagy háromszoros értékére méretezem .Ezt tudom neked is tanácsolni . Pl +5V esetén Uc:16V . +12V esetén Uc:25V-35V .Használhatsz SMD tantál kondik helyett , álló ELKO-kat . (Ez lehet LONG-LIFE és/vagy extra kis ESR kivitelű .) A fúratszerelt ELKO-k esetén legfeljebb vegyes szerelésűvé válik a paneled . Üdv Jano

Köszönöm a tippet!

Üdv:
Dávid

Vissza: “Ami máshova nem besorolható...”