M128 programozása ISP-n

Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

M128 programozása ISP-n

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Beleszaladtam egy hibába M128-cal, azért írom ide, hogy más kikerülje a csapdát (meg én se felejtsem): :lol:
Az M128 MOSI és MISO vonalai a PB2 és PB3 lábakon vannak. Ezek a hw-s SPI vonalak, ezeken keresztül _NEM_ lehet programozni. :roll:

Helyette a PE0 és PE1 lábakat kell használni, amivel hibátlan a letöltés STK200/300-zal is.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Én is csak utoljára olvasom el az adatlapot... :(
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Hála istennek én előbb adatlapot olvasok! Pontosabban a Bascom AVR könyvet amit Róbert írt! A programozás résznél feketén fehéren leírta, hogyna és melyik lábakat kell bekötni!

Talán ez a téma épp az enyémbe vág! A Róbert által küldött M128-at beépítettem az általam tervezett (rögtönzött) TQFP64 <->DIP40 átalakító NYÁK-ra!

Lábkompatibilisre terveztem az ATmega32-vel! :lol: Persze a megfelelő SDA,SCL lábakat valamint az INT megszakítások nem egyeznek az ATmega128-nál, ezért másmilyen lábakat használtam, de az eltérés minimális. 8)

Teljes siker! Elsőre működött! Az INT5 megszakítással és az I2C-n keresztül a Wiznet modult is azonnal kezelte! :lol:

Már csak programoznom kell! ;-)


Üdv: Higgins
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Gratula! Akkor sikerélmény:).

Az egyik tervben majdnem én is megszívtam a lábcserével. Ekkor netre fel, és 1000 schematic meglesése. 90% pontossággal nem rontják el:).


Mi kerül még bele a chipbe?
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Nos, lehet már régebben írtam neked Róbert, azért kellett az M128, mert szeretnm megcsinálni azt, hogy ne csak egy fix, előre beállított telefonszmra küldjön SMS-t, hanem weblapról beadhatom, és eltárolja a külső EEPROM-ban (persze oda ahova nem LOG-ol :) )

Az oldal még kiírja, hogy épp milyen szám van beállítva, valamint hogy a mobil működik (be van kapcsolva, stb).

Valamint megcsinálom, hogy a weboldalak ne do - loop ciklussal menjenek ki, hanem a tcpwrite paranccsal. azt vettem észre azzal sokkal gyorsabb az oldal megjenelítés!

Hirtelen ezt a pár apró módosítást teszem bele. (Pihenésképpen államvizsga előtt két nappal! :oops: )

Ez a rendszer lesz az alapja a későbbi járműpark megfigyelés GPS/GPRS rendszer segíségével neveztű projectemnek (feltéve ha kapok GPS/GPRS modulokat egy bizonyos pesti cégtől kölcsön.... :oops: :oops: )

Üdv: Higgins
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Jó nektek, én benyaltam a dolgot, de ezért szeretnek Bcsabán ( :lol: ), mert mindenből két verziót rendelek. :wink:
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Békéscsabán hol lehet Atmega128-at venni?

Én békési vagyok, szóval csak azért kérdezem ..... :oops:

Üdv: Higgins
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Nyákot gyártatok Bcsabán. :lol:
Avatar
Masterfoxx
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2006. január 4. szerda, 7:00

Hozzászólás Szerző: Masterfoxx »

Sőt a JTAG-ot is ki kell kapcsolni M128-on, mert nem éred el különben a PORTF (hamindenigaz) néhány lábát..... Én ezzel szívtam sokat... :D
Válasz küldése