Program kiolvasás

HamoriPisti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017. március 27. hétfő, 10:01

Re: Program kiolvasás

Hozzászólás Szerző: HamoriPisti »

Szia.
A google-t próbáltam, de nem jártam sikerrel, mivel nem tudtam, hogy pontosan mit kell keresnem. Nem kértem, hogy helyettem keresgélj, csak annyit szerettem volna, hogy aki már csinált ilyet, az leírja, hogy mi ennek a menete. Milyen programmal, milyen eszközzel lehet megvalósítani, ha egyáltalán meg lehet.

Azt írtad, hogy Te ezzel és ezzel a programmal szoktad, de az még mindíg nem derült ki számomra, hogy pontosan hogyan kell csinálni. Melyik lábra kell kötni és mit.

Abban bíztam, hogy van itt olyan, aki már csinált ilyet és leírja a tapasztalatait.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Program kiolvasás

Hozzászólás Szerző: vargham »

Linkeltem a leírásokat, eszközöket. Mit olvastál el eddig, és mit nem értesz?

De itt van még pár:
http://www.ladyada.net/learn/avr/avrdude.html
http://www.evilmadscientist.com/2011/av ... -contents/

Olvass, értelmezz, aztán kérdezz!
Ha ezt meg akarod spórolni, akkor fizess meg valakit azért, hogy megcsinálja helyetted.
Egy fórumban sokkal szívesebben segítenek annak, aki már megpróbálta, és konkrét kérdésekkel érkezik. Ennek a fórumnak a gazdája szokta emlegetni, hogy kár várni a sült galambot. :-)

Ezt írtad: "de az még mindíg nem derült ki számomra, hogy pontosan hogyan kell csinálni" Ez nem kérdés.
Valami ilyet várok (várunk) tőled:
1. Elolvastam az adatlapot, amiből kiderült számomra, hogy melyik láb hová megy.
2. Elolvastam ezt és ezt a leírást, annak alapján a PB8-at rákötöttem a programozó 1-es lábára, a PB7-et a... stb.
3. Az AVRdude-ot ezzel és ezzel a paraméterrel hívtam meg, és ezt meg ezt írta ki.
Kérdésem, hogy miért nem látja a cél MCU-t.

Válasz: Mert a programozó nem ad tápfeszültséget, azt külön kell rákötni, stb.
HamoriPisti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017. március 27. hétfő, 10:01

Re: Program kiolvasás

Hozzászólás Szerző: HamoriPisti »

Szia.

Leírtad, hogy milyen kérdést szeretnél, én leírom, hogy milyen választ szerettem volna.
" Szia. Igen lehetséges a program kiolvasása, ha nincs letiltva. Én "ezt" a programot használom egy "ilyen" programozóval. A chip "X" lábát a programozó "Y" lábára stb. kell kötni. A chip lábainak a kiosztását a dokumentációjában tudod megnézni."
Vagy:

"Szia. Én még nem csináltam ilyet, de elméletileg lehetséges. A google ezt és ezt találta, talán segítenek."

Az eddigi linkeket és segítséget köszönöm. Nem vártam el, hogy helyettem megcsinálja bárki. A google is jó, próbáltam is, de magyar nyelven nem találtam semmit, angolul pedig nem tudok. Kibogarászom leírásokból a lényeget, de az kevés.
Ezért gondoltam, itt találok valakit, aki konkrét megoldást tud mondani és akivel megbeszélhetem, ha valahol elakadtam.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: Program kiolvasás

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Pisti!
Nem értem mit akarsz még?
Már minden segítséget meg kaptál! Ha ezek alapján nem boldogulsz?
Hagyd az egészet!

Kérdés: Javítani akarod az eszközt, vagy csak el akarod lopni az alkalmazást a prociból?
Mert 1 szabad projecthez általában melékelik a forráskódot is.

És vargham lopásban nem szoktunk segíteni! (gondolj bele! ha éppen a te munkádat húznák le?)
HamoriPisti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017. március 27. hétfő, 10:01

Re: Program kiolvasás

Hozzászólás Szerző: HamoriPisti »

Csak kíváncsi voltam, hogy meg lehet-e oldani. Nem akarok lopni semmit. A segítséget ismételten köszönöm.

Azon akadtam fenn(hozzáteszem, lehet, hogy fölöslegesen), hogy kioktat és azt írja, hogy helyettem keres és miért nem nézem meg a google-ban. Megnéztem, de nem találtam. Azért írtam ide, mert gondoltam itt van olyan, aki már csinált ilyet és megosztja a tapasztalatait. Beszélni akartam valakivel erről, nem leírásokat olvasgatni és nem azért mert úgy könnyebb, hanem mert gondoltam ez egy érdekes téma lehet, és megoszthatja mindenki a saját tapasztalatát ezen a téren. Hozzáteszem, mégegyszer köszönöm a találatokat és a segítséget. Csak nem szeretem, ha hülyének néznek és lekezelnek. Lehet, hogy félreértettem és felnagyítom a dolgokat, nem akarok vitatkozni senkivel, főleg nem olyanokkal akik egy témában jártasabbak mint én és még segíteni is akarnak.
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: Program kiolvasás

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

A téma érdekes lenne. De nem ezzel szoktuk kezdeni a tanulást (első hozzászólásként!)

Mert a megértéséhez rengeteg elő ismereteknek a birtokában kellene lened!
Amit itt évek alatt lehet össze hozni, nem pedig pár sorban leírni.

Hozzáteszem, használjuk is rendszeresen a beirt kód helyességének a vissza ellenőrzésére.
HamoriPisti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017. március 27. hétfő, 10:01

Re: Program kiolvasás

Hozzászólás Szerző: HamoriPisti »

Sejtettem, hogy nem egy kezdő téma, bőven nem tartok még itt tudásban. A ledeket villogtatom bőszen, SOS és hasonlók. Csak kíváncsi voltam, hogy mi vár még rám, ennyi. :(
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: Program kiolvasás

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Szerintem tanuljál meg elsőnek jól kérdezni!

Mert ha a válaszadónak 1-2 fordulóban visszakel kérdeznie, hogy megértse mit is akarsz tudni?
És Ő vette erre a fáradságot. Erre a te válaszod az, hogy nem akaródzik ennyit olvasni!
Ne csodálkozz, ha kiborul!
Válasz küldése