Mega16 próbapanel. Mi legyen rajta?:)

Robert

Mega16 próbapanel. Mi legyen rajta?:)

Hozzászólás Szerző: Robert »

Anmi készülőben van: Mega16 DIP tokos IC-vel (ez a mega32 illetve most lesz lassan Mega164 (64Kbyte memória) chippel lábkompatibilis):

- Grafikus chip támogatás (SED153x (122*32 pixel, zöldessárga háttér))
- Grafikus chip támogatás (KS0108-as chip (128*64*32 pixel, kék háttér, pehér pixel)
- Karakteres LCD támogatás (HD44780 sorozat)
- Sorosporti csatlakozó (opcionálisan USB/IrDA)
- Memória (SPI busz, 1 Mbit (128 kByte) Flash)
- I2C alapon hőmérő (LM75 v. komp)
- I2C, SPI kivezetés
- ISP csatlakozó STK200 programozóhoz
- PWM alapú háttérvilágítás
- Infra távirányító vevő
- Resetgomb
- Analóg bemenetek (pl. megvilágítás)
- PS2 csatlakozó (egér ill billentyűzet csatlakoztatásához)

Előzetes kalkuláció (Tájékoztatásul):
- nyák ~1200-1500 ft, SMD, furagalvanizált
- Grafikus LCD 3 eFt-től felfele
- USB kialakítás (chip+körítés) ~2 eFt

Természetesenb mint eddig is a panel külön is, illetve KITként (panel+félvezetők+kvarcok) valamint élesztve szerelve is begyűjthető lesz.
Az LCD külön is begyűjthető, nem kell pont ezt használni:)



Mi legyen még rajta?
Avatar
DavidMolnar
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2005. december 6. kedd, 7:00

Hozzászólás Szerző: DavidMolnar »

Elég kellemesnek tűnik!

A bedrótozást úgy gondolom, hogy nekem ne kelljen forrasztanom... :roll: mert az nem nagyon megy ilyen méretben...
A chipcadnél található ES13BA0FLY lcd alkalmas az illesztésre? Néztem az adatlapját, de nem találtam infót...(láma a fedélzeten! :wink: )
Avatar
DavidMolnar
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2005. december 6. kedd, 7:00

Hozzászólás Szerző: DavidMolnar »

Van készleten grarf LCD? Csak mert nem láttam a webshopban...
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nem, az összes panel olyan hogy csak össze kell dugdósni a külső eszközt (pl sorosport, USB (kábel bedug a csatlakozóba - szabványos)
. LCD esetén a kijelzőn tüskesor van, a panelen meg hüvelysor.

Grafikus LCDm ami most van a http://www.tavir.hu oldalon van feltüntetve, ez a 64*128-as (6eFt), illetve ami nincs még sehol feltüntetve az a 122*32-es SED kijelző (ebből egyenlőre 2 can otthon), ez kb. 3eFt.

Az említett kijelző szalagkábeles. 1 van otthon, a paneli csatlakozója ~600 Ft:( És baromi sűrűlábú... (1 mm alatt 3 lába van:( szóval nagyító, Weller nem árt:).

Próbálok marattatni hozzá nyákot ami a sokláb->tüskesort átalakítja. De arra kellenek még kondik is... Szóval nem az az igazi ilyen célra. Az adatlap szerint KS0108-as chip van rajta...
Avatar
sportcipo
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2005. december 4. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: sportcipo »

legyen rajta IR adó és akkor lehet használni távirányítónak! ami tenítható!
Avatar
DavidMolnar
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2005. december 6. kedd, 7:00

Hozzászólás Szerző: DavidMolnar »

Akkor kérnék szépen a polcról 1db 128*64es graf lcd-t, meg egy mega16 fejlesztőpanelt élesztve!
Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Mega16 élesztve a két ünnep között/előtt. felírtam a kívánságlistába.


Az Infra LED-et, mint adót felírtam. Részemről kerülhet rá:) Van Timer illetve PWM láb, arra kerül fel..... A tipp jó:)
Az RC5 (Philips)-RC6(Philips)-Illetve Sony protokollról van is leírásom+megvalósítás. Vevőből a RC5+Sony van meg, a többi létrehozása sem egy ördöngösség (abból papír alapú ismertetőm van).

1 grafikus LCD félrerakva (ma megyek begyűjteni 5-6 db-t, mert mostanában mindenki ezt keresi:) ).
Avatar
DavidMolnar
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2005. december 6. kedd, 7:00

Hozzászólás Szerző: DavidMolnar »

OK! Köszi!
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Üdv!

Az előbb rendeltem tőled ezeket:

ATMega16 fejleszőpanel KIT
(Mega16-16 PI, PCF8385P ÓraIC, 24LC128/256 EEPROM, RS232 (soros) port, ISP programozóport, 5V-os USB tápkábel, STK200 programozó KIT)
6000 Ft/db

USB-soros átalakító panel
750 Ft/db

A visszaigazoló mailben ezek együttes árára 6550 Ft jött ki. Ez kedvezmény, vagy bug? :)

A másik dolog: ebben a topicban írod, hogy a két ünnep között lesz csak kész a panel. Itt erről van szó, amit rendeltem, vagy ez másik?

Petya
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

Opsz. Bug:)
Javítom.

Ez egy masik panel. Irom mailt....
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Robert

Hozzászólás Szerző: Robert »

A panel ar az jo. De ez csak "kopasz" panel. Semmi nincs rajta/hozza. Csak a ketolddalas, lyukgalván, lötstoppos panel.
Avatar
DavidMolnar
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2005. december 6. kedd, 7:00

Hozzászólás Szerző: DavidMolnar »

Robert írta:Mega16 élesztve a két ünnep között/előtt. felírtam a kívánságlistába.


Az Infra LED-et, mint adót felírtam. Részemről kerülhet rá:) Van Timer illetve PWM láb, arra kerül fel..... A tipp jó:)
Az RC5 (Philips)-RC6(Philips)-Illetve Sony protokollról van is leírásom+megvalósítás. Vevőből a RC5+Sony van meg, a többi létrehozása sem egy ördöngösség (abból papír alapú ismertetőm van).

1 grafikus LCD félrerakva (ma megyek begyűjteni 5-6 db-t, mert mostanában mindenki ezt keresi:) ).
Nem türelmetkedek, de mikorra várható?
A mem.kártyaolvasó is még a kocsimban van...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Panelrajz most alakul, mintaprogik bekergetés alatt. Jan első hetében megy gyártásra, 12-14 körül kapom meg a panelt (2 oldal, lyukgalván). 1-2 nap alatt van meg 5-6 darab beültetése+tesztelése+mintaprogik+CD összeállítása...

Szóval alakul az:) Csak jól kell a panelt kitalálni, minden vicket-vackot rá szeretnék tenni, hogy ne kelljen (szinte) semmit forrasztgatni, ha 1-1 funkciót ki akarsz próbálni.

Így felmerült a Midi jelfolyam kezelése (belehallgatás adatszinten legalább), IrDA illesztő. Illetve rádiós adatátvuitel megvalósítása is (nem, nem Bluetooth, az drága ~10-12 eFt egy BT modul:(), hanem SPI buszos rádiós átvitel. 1 PC oldalon (USBre v. sorosra) és a modulon a párja. Legalább csatlakozóhely szintján. Így ~3eFt lenne a modul, készen:), ill az USB-s oldal ~4-5eFtben lenne... Ja és hálózatba lehet kötni őket:) azaz miniLANt lehet csinálni a panelekből. 50 m hatótávval megy, 64kbit adatátviteli sebességgel... Szóval lehet vele durvulni. ja és a panelen van az antenna:)


Szóval a M16-os demioboardhoz jöhetnek még tippek!
Jan2-n megy a nyák elküldésre, és gyártásra...
Avatar
magic
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2005. december 10. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: magic »

MIDI?!
Lesz rajta MIDI-s optocsatolos bemenet?! Izgalmasan hangzik.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Legalábbis opciós panelként terveztettként megvan. Ha rajzod van, az jó lenne. Egy-kettőt találtam. De abból pl. az sem derült ki, hogy a Midi milyen csatlakozóval bír:).


A panelen 2 féle sorosport lesz:
- 1 USB-s (FT232BM chippel), ez a TX/RX lábra megy, hardveres UARTként
- 1 hagyományos DSUB-9 sorosport, ez altervatívként használható USB helyett (ekkor hardveres UART), vagy jumperrel átrakható másik két lábram, ekkor SW alapú UART, és ekkor pl. Midi is csatlakoztatható külső panelként rá:). Ezen a panelen egy 7400 IC van + optocsatlakozó (oda + visszirányban is), valamint az 5V tápja, ami a főpanelre megy.
De lehet hogy tüskesorral megy a főpanelra. Még kitalálás alatt van... (a tüskesor az 4 lábú úgyis (+5V, Tx, Rx, GND), szóval nem az a harapós...). Csak tudni kellene mi legyen a túloldalán, a MiDi felé. Tuchel 5-s? DSUB15, mint a hangkártyákon?

A végén az RS2323 fejezet kap egy kiegészítőt a MIDI miatt:)


A Midi azért lesz SW alapú sorosporton, mert a 7.2728-as kristállyal túl nagy a HW UART hibaszázaléka. És 1% pontosan illene tartani. SW-s meg tudja függetlenül a kristálytól. (A 31250 bps Midi miatt meg 4 MHz kristály kellene, de ekkor a HW alapú 0,16% pontosságú csak 9600 bps-n. Bár ha valaki 4 MHz-s kristállyal képri a panelt az is megoldható... (van itthon 1*2 db)
Válasz küldése