Home-Made CT(Current transzformátor) probléma

Avatar
boczhunor
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009. augusztus 5. szerda, 6:00

Home-Made CT(Current transzformátor) probléma

Hozzászólás Szerző: boczhunor »

Helló!

Készítettem egy transzformátor működésén alapuló karabiner alapú áramváltót. A karabiner belsejében átkell tenni a fővezetéket,amely segítségével a ház fogyasztását mérjük majd a mikrokontroller segítségével és a karabiner külső vázára kell tekercselni 50-60 tekercset. Így értem el az 1A fogyasztásra 1mV jelenjen meg. AVR-n ADC-re kell csatlakoztatni. Ezért műveleti erősítőt használnék az erősítési célra. Amely 1mV-ből 10-re erősít. Ami problémám van: az áramváltó kimenete AC áram. Így hát kellene egyenirányítani. De ha diódás egyenirányítás választok, pl. Schottky-val(0.2 V-t eszik),akkor is rosz,mert rengeteget veszítek. Valami olyan megoldás kellene amivel úgy tudnám stabilizálni,hogy ne vesszen semmi, vagy csak nagyon-nagyon kevés. Gondoltam a precíziós AC--DC konverterekre. Ezt angolul a google-be be is írtam és mintha találtam volna valamit: http://www.crmagnetics.com/pdf/ancrct-4.pdf
De semmi érték sincs az alkatrészeknél és semmi konkrét dolog. Minden esetre multiméterrel kimértem és működött a karabines dolog. Az első vezetéket a COM(GND) aljazatba a másodikat a voltmérő aljazatba helyeztem. De nagyon fontos lenne mikrokontrollerrel is, mivl ház fogyasztását, archiválását kellene megcsinálni... A másik gondom,hogy ugye ott van ha egyenáramítom a plusz és a minusz. A plusz megy a az erősítő nem invertáló vagy invertáló bemenetére és aztán a minusszal nem tudom mit csináljak.

Előre is köszönöm a válaszokat!
Szép estét!
Üdv. Hunor!
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Itt egy kész kapcsolás, ebből a "True-RMS to DC converter" részt tekintsd át, abban van a megoldás a problémádra:
http://wiredworld.tripod.com/tronics/hiresdvm.html
"Az IC-k füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább." - ismeretlen szerző
"Az ID:FFFFFF egyenlő az Atmel még nem kiadott processzorával."
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Szia!
Tegyél be egy graetz-et (mondjuk schottkyt) a tekercsre, integráld kondival,
vezesd be az adc-be. Ja, mielőtt még aggódnál a 2xUd feszesés miatt,
szerintem senki nem mondta, hogy a tekercsnek GND-n kell lennie :)
Ugyan olyan graetz-ből vegyél 2db-ot, a másikból használj el 2 soros diódát
a GND felé, mondjuk 1k-val előfeszítve a táp felé. ide, a közös pontra kösd a tekercs egyik felét, és ha precízkedni akarunk, akkor a panelen egymás mellé kerüljenek, így a hőfokföggésük által okozott elmászsás kikompenzálódik. tehát 0.4V-on lesz a talpont, ezt egyenrángatod, pontosan nyitni fog a legkisebb feszre is a híd. Különben az áramváltókat terhelni szokás, no, hogy most a Te tekercsednél hol lesz az illesztés, azt nem tudom :(
Remélem működni fog a cucc!
JAni
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Ja, meg még eszembejutott 1-2 dolog:
Uref/2-re is kötheted a tekercset, ha a teljes hullámot akarod analizálni valami miatt, akkor 512-az alapod, és megy le/fel a jel.

Meg olyat is lehetne szoborni, hogy a tekercset egy egyszerű neminvertáló OPA kapcsolásban a visszacsatoló ágba rakod.

Hirtelen ennyi.

JAni
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ha M16 vagy nagyobbat használsz, a belső erősítőt is használhatod!
Avatar
boczhunor
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009. augusztus 5. szerda, 6:00

Helló!

Hozzászólás Szerző: boczhunor »

Mindenkinek kösz mindent! Nagyon jó ötletek. De közbe már van eredmény. Szuper könnű precision reciftier, tehát amit említettem az első hozzászólásomban is. Ugye,hogyha csak sima kapcsolás van akkor a bemeneti jel fele, tehát a vrect jelenik meg. Szépen van még egy opamp, ami a vrect-et megduplázza, így a bemeneti feszültséggel egyenlő lesz a kimeneti. Az első hozzászólásomban lévő kapcsolás pont ugyan ez. Azt gondoltam valami spéci dolog. Pedig az amit mondok. Minden esetre sokat kínlódtam, mig rájöttem,hogy ez mi is valójában. Sajnos az absolute precizion reciftier-ről nem hallottam és még azt gondoltam az én találmányom. :D

Köszi mindent!

Helló!
Válasz küldése