Linux+Java+PgSQL PC nélkül

Avatar
zb83
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2008. október 24. péntek, 6:00

Linux+Java+PgSQL PC nélkül

Hozzászólás Szerző: zb83 »

Sziasztok,

Dolgozom egy projecten, aminek sajnos elkerülhetetlen eleme egy java szerver progi, ami egy SQL szerverből veszi az adatokat és oda is menti. Az sql szervernek is azon a vason kell lennie, mint a java proginak. Erőforrás igénye minimális a programnak. A kérdés az, milyen megoldást tudnátok javasolni, ha nem szeretnék egy komplett PC-t több száz watt-os táppal beállítani a sarokba. A cél, hogy minél kisebb legyen a doboz és a lehető legkevesebbet fogyassza. Ha másként nem megy, az SQL szerver elhagyható, viszont az eszköznek képesnek kell lennie futtatnia java kódot. Alap elvárás lenne még a java-n felül legalább egy darab usb, egy 10/100-as hálózati csatoló plusz némi háttértár. Ennyi... Nézegettem az MSC oldalán az EPIA és ezekhez hasonló alaplapokat, dehát horror árban vannak. Ti mit használnátok?

Köszi!
Zoli
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

- Router?:) Olyan amin Linux fut és USB-s driver-t kezel: SQL: text alapú is van :P
- MiniPC? VIA lappal?
- CarPC?

Esetleg hülye tipp: kiöregedett PIII, Korai PIV laptop?
A Hdd helyére CF kártya? 2.5" méretben (IDE buszra könnyen illeszthető....
Ezek a latopok ha tápon vannak és az aku nem teljsen kuka -> megúszoda szünetmentes tápot is...
Avatar
ImTilk
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010. február 6. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: ImTilk »

Robert ötletét követve, egy tipp tőlem is:
Wd TV Live media player
Nálam otthon dolgozik egy ilyen...
Tenyérnyi doboz, keveset fogyaszt, linux alapú, 2 USB port , Winyót, pendrive-ot, akármit rá lehet rakni , 10/100 eth. csati, egyszerűen moddolható a szoftvere, (alapból van benne webszerver stb...), ssh-val távoli konzol, egyszóval minden jó...
Én egy ftdi chip, egy mega 88 és egy rfm12b-vel mérésadatgyűjtésre használom jelenleg, webszerverrel jelenítem meg az adatokat, a külső usb wincsin pedig tárolom.
18-20k forint között mozog használtan, 25k körül újonnan.
Ja és filmnézésre is tuti ;)
Avatar
strigo
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2006. február 17. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: strigo »

Ha router, akkor kiindulásnak javaslom
http://logout.hu/cikk/asus_router_oko ... etes.html
ezt a kombit php+mysql-el kiegészítve is használható (pl joomla ment róla)
valószínű a java és a PgSQL se lehet gond!
Üdv:
Zsolt
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

EPIA valóban drága, helyette javaslom az intel Atom-mal szerelt lapjait:
D510MO például:
http://www.intel.com/content/www/us/en/ ... 510mo.html
"Az IC-k füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább." - ismeretlen szerző
"Az ID:FFFFFF egyenlő az Atmel még nem kiadott processzorával."
Avatar
szovhoz
Bitfaragó
Hozzászólások: 608
Csatlakozott: 2007. április 7. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: szovhoz »

Kód: Egész kijelölése

http://mscbp.hu/ProductDetails.aspx?ProductID=582
Ezt tudom ajánlani 12*12cm-es picike és minden rajta van. Illetve ezen az oldalon találsz kisebbeket is. Én szoktam használni nagyon jók. Kicsi a fogyasztásuk is.

Tápnak én dc-dc convertert használok ehhez mert akkor hajthatom a rendszer tápjáról is.

Kód: Egész kijelölése

http://mscbp.hu/ProductDetails.aspx?ProductID=551
-= STK500 =-
Avatar
zb83
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2008. október 24. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: zb83 »

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Az MSC-nél kapható kicsi lapokat ismerem, pontosan ilyenre lenne szükségem, csak alacsonyabb árban :S
A baj az, hogy nem egy darab kellene, hanem folyamatosan, számlával.
Egy ilyen epia-t biztosan be fogok szerezni, már csak azért is, hogy tapasztalatot gyűjtsek vele kapcsolatban. Addig is megírnátok, hogy nektek mik a tapasztalataitok? Mennyire megbízhatók? A célom az lenne, hogy egy minden sallangot nélkülöző linuxot futtassak rajta 2 java progival a háttérben, és szeretném, ha lenne annyira stabil a cucc, hogy nem kell hetente újraindítgatni. Sem nekem sem a watchdog-nak. :) Szerintetek mennyire "ipari" eszközök ezek?
Avatar
Marvinn
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2008. július 24. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: Marvinn »

Ha még nem oldódott meg akkor routert javasolnék.. wi-fit is kaphatsz hozzá :)
pl tp-link wr1043nd+openwrt (linux)
akár saját i2c-s eszközt is pakolhatsz rá.

vagy ha túl új és drága akkor régebbi modellek is használhatók openwrt-vel, nézz körül a kompatibilis eszközök között.
Avatar
zb83
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2008. október 24. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: zb83 »

Épp ma tértem vissza a témához és futottam bele az openwrt-be. :D Pont keresni akartam egy alkalmas routert, de akkor megnézem azt, amit javasoltál! Köszi!
Avatar
Gerifield
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Hozzászólás Szerző: Gerifield »

Nekem egy Netgear Stora-m van itthon, ami NAS ként üzemel "csak", de teljes értékű linux van rajta gyárilag.
Kicsit erősebb, mint a routerek. ;) :)
Avatar
zb83
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2008. október 24. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: zb83 »

Megvettem ma a wr1043nd-t. Felkerült rá az openwrt is, már csak Java-t kell varázsolnom rá valahogy. Lehet találni egy csomó leírást a neten, mégis, ha van valakinek javaslata, szívesen fogadom.

Egyébként ez a router nagyon jó, nagyon megéri az árát. 16.000-ért kaptam egy dobozt, ami netet oszt meg, tudja futtatni a java programjaimat, (jó, még nem, de biztosan megoldom) usb-n kezel háttértárat, de akár SD kártyát is hekkelhetek a panelra. Nagyon tetszik.
Avatar
Gerifield
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Hozzászólás Szerző: Gerifield »

Java-hoz lehet kicsit gyenge lesz. :\
Bááár, lehet elbírja. De inkább valami "könnyebb" nyelven lehet érdemesebb lenne megírni a programot, pl php-ben, pythonban. Ezekkel is egyszerű a munka és az interpreter kevesebbel is beéri lehet.
Válasz küldése