Nyomásmérő szenzort keresek

Avatar
broland
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2009. április 20. hétfő, 6:00

Nyomásmérő szenzort keresek

Hozzászólás Szerző: broland »

Sziasztok

Sajnos van egy nagyon sürgős munkám, a kazánom huzat értékét kellene a lehető leggyorsabban, és legpontosabban beállítanom. Működik szerintem 60-70%-osan, de ennél több kell. A lényege a dolognak, hogy a külső légköri nyomáshoz képest kellene a füstcsőben -0.2mbar (20Pa) nyomáskülönbséget beállítanom. A beállítószelep megvan, csak éppen mérni kellene a nyomást. De milyen szenzort vásároljak? Építettetek már ilyet, vagy találkoztatok vele az életben? Esetleg 2 szenzoros megoldás?De milyen értékű szenzor?Nem igazán tudom, hogy hogy álljak neki, csak keresek, keresek, és nem lelek.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv Roland
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

MPX szenzorok. Differenciálszenzor.
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Szia!
Analóg vagy digitális kell?
Mindenképp feldolgozóval egybeszerelt differenciálszenzort használnék (főleg, ha csak 1 kell, nem érdemes szenvedni az erősítő kísérletekkel).
Honneywell DC002NDR4-es analóggal dolgoztam, asszem ez 500Pa végkitérésű, de van Sensirion SDP610 szintén 500Pa-os I2C-s,
Ha jól rémlik, emberi áron 250Pa-tól lehet beszerezni.
JAni
Avatar
broland
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2009. április 20. hétfő, 6:00

Hozzászólás Szerző: broland »

Szia Jani
Szerintem célszerű lenne digitálissal próbálkoznom.
Az 500pa-os is ki tud jelezni 20pa nyomáskülönbséget?
Vagy keressek kissebb értékűt?
Köszi Roland
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Szia!
Biztosan tud, az analóg nagyon kényelmes volt a digitálist még nem próbáltam, de az adatlap szerint a legrosszabb felbontás 9 bit (neked most az is elég), a legjobb 16-bit. 5Pa a hiba (végkitérésre), de kalibrálhatod minden vicek-vacak paraméterét. A gyártónál van sample kód is (C-ben). Szóval a 20-at biztosan tudja. Kisebbet is kereshetsz, van +-1.2Pa végkitérésű is, de annak az árát sem merték kiírni, szóval van választék. 1db-om van az SDP610-500Pa függőleges szerelésűből.
JAni
Avatar
broland
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2009. április 20. hétfő, 6:00

Hozzászólás Szerző: broland »

Szia Jani
Privátban, vagy mail-ben egy árat küldenél nekem? :lol:
Köszi Roland
Avatar
DOGMAN
Chipgyilok
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2006. augusztus 27. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: DOGMAN »

http://www.hestore.hu/cat_385.html
4800 Ft a legdrágább változat nem tudom jók-e neked ezek...
Avatar
broland
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2009. április 20. hétfő, 6:00

Hozzászólás Szerző: broland »

Sziasztok

Köszönöm a segítséget, a szenzor megérkezett.
Teszt a tönkrement gépem belakása után :(

Üdv Roland
Avatar
SirLeslie
Pákabűvész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2005. április 14. csütörtök, 6:00

Re: Nyomásmérő szenzort keresek

Hozzászólás Szerző: SirLeslie »

Nekem időjárás állomáshoz kellene... mit javasoltok? Favorizálnám a digitális kimenetűt - ne az adc mérésen menjen el a pontosság (SPI előnyben) - és fontos lenne, hogy idehaza kapható legyen. Van valakinek gyakorlati tapasztalata?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

HP03MA

Jellemzők:

- Integrált nyomás szenzor
- Mérési tartomány: 300-1100hpa
- 11 eltárolt együttható a szoftveres kompenzációhoz
- I²C soros interfész
- 32768Hz órajel
- Reset bemenet
- Alacsony fesz., kis fogysztás
- Tápfesz tartomány: 2.0-5.0V
- Működési hőmérséklet-tartomány: -30°C~+85°C


kb. 2000 Ft
Avatar
SirLeslie
Pákabűvész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2005. április 14. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: SirLeslie »

Robert írta:HP03MA
...kb. 2000 Ft
+áfa ChipCad-nél.
Köszönöm szépen az infót :-)
Az i2c még hagyján, de az a külső 32KHz beadás már nagyon nem szimpatikus :-/ (1 pwm-et ezért el kell használni (vagy 555-el megoldani :roll: )

Közben találtam HP03S Mcselec mintát.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

32k - az AVR majd egy timerrel előállítja:)
Esetleg az MPX sorozat - de az profibb kategoria....


Vagy készem: időjárásállomás kül/beltérivel..., rádiósan. kb. 13 eft tokkal vonóval.... Esőmérő, nyomás, szélmérő, hőfok...
Csak ez snassz. Ha és a HopeRF a rádiós modil aminek a kódja megfejtve. Így PCre is lehallgatható az adatkapcsolat. Arduinora van kész kód is....
És így nem is nagyon kell fejleszteni.... :)
Avatar
SirLeslie
Pákabűvész
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2005. április 14. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: SirLeslie »

Robert írta:...
Vagy készem: időjárásállomás kül/beltérivel...
No, de kééérem... itt ilyent mondani ;-)
Robert írta:Esőmérő, nyomás, szélmérő, hőfok...
Esőmérőre láttam nagyon ötletes hobbi megoldásokat... már csak az építés "nehézsége/öröme" miatt is érdemes belevágni :-)
Hómérőt kell majd még kifejleszteni - infra kapu párosokban gondolkodom centiméteres lépésekkel.
Robert írta:Csak ez snassz.
Így igaz - kaptam egy érdekes csatornaváltó dobozt, ami tele van nagy méretű reed relével: ezekből lesz majd a szélirányjelző... vétek lenne kidobni ;-)
Robert írta:Ha és a HopeRF a rádiós modil aminek a kódja megfejtve. Így PCre is lehallgatható az adatkapcsolat. Arduinora van kész kód is....
És így nem is nagyon kell fejleszteni.... :)
De kell, ha nincsen ehhez e típushoz bascom-os kód - átfordítani már az én problémám lesz (maximum kérdezlek benneteket).
Avatar
AndrewID
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2008. november 21. péntek, 7:00

légnyomásmérő szenzor

Hozzászólás Szerző: AndrewID »

Nálam a Bosch BMP085 szenzora vált be, bár nem egyszerű itthon jó áron beszerezni, és mintha már megszűnő volna. A rutronik-nál még van egy 3000-es tekert, és (állítólag) vége.
Van még a MS5607-02BA01 svájci szenzor, 24 bites, hiper-szuper érzékenységgel (20-30cm-t megemeled és már érzékeli) és jelstabilitással. Valamiért a terepen megbolondult, lehet a párát vagy a napsütést nem bírja.
A Freescale-nek van a MPL115A2 szenzora, ami ugyan csak 16 bites ADC-vel bír, de elég sokat kell átlagolni az ADC-ről levett értékeit hogy egy stabil jelet kapjunk. Terepen valószínű a nagy páratartalom megöli, ekkor az egész i2c buszt lefekteti. Ebből ha valakit érdekel baráti áron tudok adni, mert sikerült jó párat berendelni belőle.
Avatar
dummy
Chipgyilok
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2008. május 24. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: dummy »

MPX sorozat: nagyon stabil táp kell, hogy pontosan mérjen. No, meg egy AD konverter. Hááát...

HP03MA: kipróbáltam, egy hitelesített digitális barométerhez képest 2,5hPa mérési hibával mért, de stabilan. Gyárilag +/- 3hPa hiba megengedett. Tehát nem kamuzott a gyártó. Közel egy éve tesztelem, eddig jó. De állítólag többen belefutottak pontatlan, ill. nem megbízhatóan működő egyedekbe. Nekem bevállt.

Csapadékmérő: mind a mai napig nem váltotta le a billenőedényes mérés a hagyományos Hellmann-elvű mérést. Mert az elektronikus jóval pontatlanabb, mint a "humán" mérés. Ez van.

Szélmérő: mechanika, fagyvédelem. Amíg ez "hadilábon" áll, addig nincs értelme vele foglalkozni. Egy félprofi szélsebességmérő 100e Ft felett kezdődik, és mellé még kell egy széliránymérő is, hasonló árban...
Válasz küldése