ESP8266 chip használata

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Zotya
DrótVégénSzéndarab

Re: ESP8266 chip használata

HozzászólásSzerző: Zotya » 2018. január 20. szombat, 12:45

Ez a legutolsó tanács volt a nyerő :-)
Most működik...
Csak annyi hiányzott, hogy korábban a lábak átállítása után AT+RST parancsot használtam, most viszont VCC le-fel -vel reset-eltem előtte és utána...
Megszavazom neked a csillagot :-)
Köszönet!

SanyiSay
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: SanyiSay » 2018. január 20. szombat, 12:53

huhú csillag
Köszi. :)

Hétfőig így már el leszel. Wemos-nál már nem kell nyomogatnod semmit. Csak töltöd rá és kész, minden megy magától. Feltöltési sebességet veheted 921600 ra , néha talán hibázik tőle, de a többi sebességen borzasztó lassú. D1 már lesz az alaplapok között. Alig kell valamit beállítani.

SanyiSay
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: SanyiSay » 2018. január 25. csütörtök, 21:57

IzLuCSi írta:Fene tudja miért de a gép látja már a Nanot. Azonban program égetésnél elöször nem akarja feltölteni rá. Elkezd tölteni betölt teljesen de nem fejezi be. Ha megint el inditom az égetést akkor csak hibát ír ki (Hiba történt a vázlat feltöltése közben).
Feszültséget kap az a lámpa világit.A legfelső azt hiszem RX lámpa felvillan amikor a soros monitora írok valamit és mikor programot próbálok égetni rá.
Ez miért lehet? Hogyan lehet meg oldani?

Szerintem esélytelen hogy így programozd az ESP-t, de ki tudja a szerencse kiszámíthatatlan. :) Ezt nézd meg.
https://www.youtube.com/watch?v=_W7rOrKjqGo
Olvass vissza itt a topikban és látod hogy ha már van egy rendes 3.3V os usb illesztőd, és megfelelő tápod az esp-hez akkor is lehetnek gondok.

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Robert » 2018. január 26. péntek, 20:02

Az előző hozzászólásra a válasz témaidegen (ESP vs Nano).
Áthelyezve:

viewtopic.php?f=23&t=2115
http://www.tavir.hu - a gazda :)

SanyiSay
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: SanyiSay » 2018. január 27. szombat, 21:57

:oops: én kérek elnézést. Teljesen leragadtam az esp-s kérdésnél.

Hob-bit
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Hob-bit » 2018. június 14. csütörtök, 17:19

Üdv, kedves fórumtársak.

Előre is elnézést kérek a szakszerűtlenségemért, illetve: ha rossz helyen kérdezek.

A webshopban van most egy alaplap: AVR-Duino / Mega Wifi (CH340;ESP8266;2560)

Nem tudom, jól értem-e: arról van szó, hogy ezt a WiFi-chipet (ESP8266) beintegrálták a lapba,
azaz tulajdonképpen megegyezik azzal, mintha "sima" Arduino-lapot bővítenék WiFi-shielddel? Vagyis, teljességgel alkalmas rá, hogy, mondjuk, az alaplapra kötött szervomotorok állapotát küldözgesse alkalmanként egy adatbázisba (ill. abból kiolvasva beállítsa őket adott pozícióba)?

A kérdés apropója (nem tartom kizártnak, hogy szentségtörésnek ítélt dolog lesz :) ): OKJ-s szoftverfejlesztő szakdolgozatra készülök; ehhez mini robotkart szeretnék összerakni, majd Interneten át távirányítani; naplózni, ki, mit csinált vele, stb. Az (Arduino alapú) "vashoz" van DIY videóm, bekötési rajzzal, munkafázisokkal, mindennel, s szerintem meg tudom építeni. Most kezdenék bevásárolni hozzá, és kiszúrtam ezt az alaplapot; elsőre jó ötletnek tűnik a projekthez az integrált (?) WiFi miatt. Avagy, mit gondoltok - jobban járnék alaplap+shield kombinációval? (Utóbbi esetben, kellhet a shieldnek külön táp?)

(Mindenkinek előre igazat adok, aki a 60 napos tanfolyamra irányítana, de már nincs időm mindenre. Megkockáztatom, hogy a karhoz adott infók elegendők lesznek hardver tekintetében; a lényeg amúgy is a webes rész programozása volna - de már sajnos a fejembe vettem, hogy látványosság is lesz benne :) ).

(Adminoknak plusz kérdés: ha felmerül, kiegészítésképp belinkelhetem a kapcsolódó videót YouTube-ról?)

csabeszq
Bitfaragó

HozzászólásSzerző: csabeszq » 2018. június 15. péntek, 16:12

Két MCU van rajta, az egyik a Mega2560, a másik meg az ESP8266 és ahogy a panelt látom, az ESP8266-nak ki vannak vezetve a lábai, hogy összekötögetheted a Mega-val. Javítsatok ki, ha tévedek.

A lapka felépítésében egyébként minden fejjel lefelé van:
- az ESP8266-ban 4 MByte hely van, a Mega2560-ban 256k, akkor melyiken fut a webszerver? -> a Megán 256k-val
- a Mega2560 16 MHz-en fut, az ESP8266 80MHz-en, akkor melyiken fut a webszerver? -> a Megán 16 MHz-en

Az ESP8266 egy gyors processzorral rendelkező modul, ami kiválóan alkalmas web-oldalak megjelenítésére, feldolgozására. Az Atmega2560 meglehetősen gyenge eresztés, viszont sok perifériát tud támogatni, sok lába van, könnyen teremt kapcsolatot a világgal.

Ha értelmesen átgondolod, a programjaidat az ESP8266-ra rakod, az Atmega2560-ot meg IO port bővítőnek használod, mert lassú, kis memóriája van, nehézkes.

A fenti lapka fejjel lefelé készült: az USB csatlakozó a Mega2560-ra van kötve, azt programozod, az ESP8266-ot meg modemnek használod. Se füle, se farka.

:)

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Robert » 2018. június 15. péntek, 16:19

A panelen az ESP teljesen standard, sorosan köthető össze a Mega 3-as soros portjával.
Az ESPben sok minden SW emulált Arduino keretből, azaz sokszor időkritikus, gyors beavatkozásokat nem tudsz csinálni és a loop() ciklusod a háttérben a WiFi kezeléssel is elmolyol. Azaz precíz időzítésre/mérésre nem alkalmas.
Erre ott a lapon a Mega chip. ű

Azaz ai időkritikus szabályozásokat a Mega végzi, az ESP meg pl. a háttérben adja a humán interfészt + háttértárat.
A Mega elsődleges sorosportja a az USB fele megy, a harmadik meg az ESP fele....
A DIP kapcsolóval lehet trükközni: USB-ESP közvetlen kapcsolat, ESP-MegaElsődleges közvetlen portkapcsolat, ESP-Mega harmadlagos soros port kapcsolat....

Hob-bit
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Hob-bit » 2018. június 15. péntek, 17:10

Köszönöm a válaszokat. Nekem az jön le belőle, hogy jobb lesz az alaplap+shield verzió. Vagy talán még jobb, ha az adatcsere két szintű lesz (Arduino <--> PC <--> távoli szerver). Nem is feltétlenül akarnék valós idejű irányítást (inkább előre összeállítható mozgássorozatot lekérni a szerverről és megcsináltatni a karral).

Erről van amúgy szó: https://m.youtube.com/watch?v=MCYJAyIXBdA

4:22-4:25 alatt látható a kapcsolási elrendezés is.

Lentebb írja, hogy Arduino Uno-t használ:
http://www.mediafire.com/view/83b4xi378 ... b.jpg/file

A webshopban úgy látom, ebből is többféle van. Én sajnos nem fújom fejből a lapokon levő chipek képességeit, ezért szeretném megkérdezni: melyiket látjátok leginkább kompatibilisnek a szerző által használttal?

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Robert » 2018. június 15. péntek, 19:34

A kar vezérlése (precíz PWM jel, azaz a szervo jel) -az ESP-n fejre fog állni. Szoftver alapú servo, és a WiFi egyidejűség miatt....

A videon Arduino Mega ATMega16U2 illesztőchippel van, 5:02-nél.

Hob-bit
Újonc
Újonc

HozzászólásSzerző: Hob-bit » 2018. június 15. péntek, 20:46

Akkor a WiFi kimarad, és a neten át a szerver felé a PC "közvetít". (PC és az Arduino közt meg az USB-kábel).

Úgy nézem, a 16U2 is több alaplapban fellelhető, úgyhogy holnap, kialudva, tiszta fejjel akkor egy ilyet kell keressek a webshopban. Egy próbát megér a dolog; ha nem megy, legfeljebb kitalálok mégis valami hardvermentes témát. (Iiiii, pedig de szép is volna.... :) )

Köszönöm az infókat!

csabeszq
Bitfaragó

HozzászólásSzerző: csabeszq » 2018. június 23. szombat, 13:14

Róbert, az ESP-vel kapcsolatban sajnos igazad van. Képes blokkolni a Wifi mindent, ami kimondottan nehézkessé teszi a használatát (kommunikáció, mintavételezés,...). Az ESP32-re lehet, hogy ráizzítok, mert abban 2 proci van.

Az Atmega2560-as viszont szerintem gyenge képességű. Nekem ha perifériáról van szó, az STM32 a mérce. Sajnos az STM32 és az Arduino nem kifejezetten kompatibilis rendszerek.

A legolcsóbb (500 Ft-os) blue pill 128k-s, DMA-val, 72 MHz-vel, 2 párhuzamos 12 bites ADC mintavételező egységgel, DMA-val. 32 bites chipen, 4 timerrel. Ráadásul mindkettő 3.3V-on fut, szemben az Atmega2560-as 5V-os káosszal.

Az Atmega2560-os egy 8 bites mikrovezérlő, a gyengébb kategóriából. Lehet, hogy ideje lenne az Arduino-s procikat ARM-ra cserélni, mert olcsóbbak és jobbak is.

csegebiga
Chipgyilok

HozzászólásSzerző: csegebiga » 2018. június 23. szombat, 17:25

. os egy 8 bites mikrovezérlő, a gyengébb kategóriából. Lehet, hogy ideje lenne az Arduino-s procikat ARM-ra cserélni, mert olcsóbbak és jobbak is.

Van olyan!
Nézd meg a Due lapot! Egy másik kategória, mint a mega...
3.3Vos, az ESP chipekkel szintillesztő nélkül tud társalogni, órajele, memóriája is barátságos!
Most nyúzok egyet két projektben is.

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Robert » 2018. június 23. szombat, 18:53

Arduino ágon a 8 bitesek azok a "classic" vonalat képviselik.
Először jött a DUE (SAM3X (Cortex-M3): 84MHz, 3.3V rendszer, 12 ADC, 2DAC, 512KFlash, 96 (64+32) KSRAM)
Később:
Arduino Zero/Pro: ATSAMD21G18, 32-Bit ARM Cortex M0+, 48 MHz, 3.3V rendszer, 6x ADC, 1x DAC, 256kFlash, 32kSRAM
MKR1000: SAMD21 Cortex-M0+ 32bit ARM, 48 MHz... (kb. Zero, csak nem UNO lábkiosztás kompatibilis)

És persze az Arduino már képes nem gyári CORE-k fordítására is:
- STM32 (72MHz)
- ESP8266 (LX108)
- ESP32 (duál mag, 240 MHz)
- MSP430 (LaunchPad)
- PIC32

Azaz lehet válogatni. Biztosan van több is még....

Vissza: “ExpressIf WiFi”