Arduino IDE környezet kialakítása másképp

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: Napka »

Sziasztok Fórumozók! Van-e Köztetek, aki éppen (túl) esett/jutott/zuhant az ESP32-camera beüzemelésén ARDUINO IDE alatt?
Én vettem [a TAVIR Webshop-on] egy ov2640 kamrera/WiFi pajzsot és hozzá cp2102 USB kommunikátort. (Már az is szép tőlem, hogy le tudom írni mit vettem és mire LESZ alkalmas...)

Azon a vonalon indultam el, amelyet Róbert (supervisor) a termék ismertető lapon is javasol: https://randomnerdtutorials.com/esp32-c ... assistant/

Napok mentek rá, mire határozottan kijelenthetem, az ott megadott információk helytelenek. Először is az alaplap típusára és a (távoli) könyvárból elérhető típusokra nem találtam egyezést. Végül kerülő úton, sok próbálkozással -(sajnos) nem dokumentált módon- láttam és kiválaszthattam a mintában megadott típust: "ESP32 Wrover Module"
Amivel nem bírok el, az a "Dzsonzon" fájl elérhetetlensége. Az útmutatónak az ARU IDE környezettel foglalkozó részében adnak egy http://....JSON linket. Nos ezt az IDE hibásnak írta ki, és az is. Próba szerencse megpróbáltam önállóan lefuttatni, és valóban 404-es oldalhibára futottam. (Kontrollképpen egy korábbi, másik linket is kipróbáltam, arról látom, hogy tartalmilag információkat ad át az IDE-nek. )
A harmadik meglepetésem, hogy korábbi sikeres *.ino-m amiatt állt le, mert eltünt a helyi könyvtárból az WifiESP8266.h - én biztosan nem töröltem, mert használni fogom a wifi lapkámat később.
Tehát akad valaki akivel vállvetve félretoljuk ezt a probléma hegyet?
üdv Napka
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: Robert »

Tipp:
1,. Legújabb Arduino keretrendszert használod.


Megoldás:
Kuka a legújabb (kompatibilitás az valahol elveszett útközben).
ESP32 és 8266 esetén 1.6.4, 1.6.5, 1.8.5 verziókkal jó (1.8.5 van nálam teszten, teljesen jól megy)

JSON / ESP32 install:
https://randomnerdtutorials.com/install ... tructions/

A kamera modul az AI_THINKER bekötéssel éleszthető.
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: Napka »

Szia Róbert as a gazda!
A json hibátlan, betettem a helyére. Kösz!
az ARDU IDE 1.8.9 verzióját használom, ez nem a legújabb. Megfelelő lehet? Kérlek a "Tipp: 1,." -t hogyan Értetted?

A következő verziót máshová szttem volna telepíteni, de agresszíven a Prg(x86)-hoz ragaszkodott és felszólított a kipucolására. Ezért hagytam máskorra.
A többit még emésztem...
üdv Napka
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

De világosan leírta Robi hogy az 1.8.5 IDEt használd!
Mért erőlteted mégis az alkalmatlan 1.8.9-est?
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: Napka »

Szia, jelezném az 1.8.9 IDE kiválóan működik... A webes forrás ugyanis csak azt jelezte, mi alá ne menjünk.
Ha abban tudsz iránymutatást adni, hol találok sample.ino-t az ov2640-el egyesített ESP32 konfigurációra, azt megköszönném. A következő cél: a Flash memóriára JPG létrehozása.
üdv Napka
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: Napka »

Szia kapu48, kösz a gyors választ!
Ismertem a "...instruct.." forrását, ez lényegében szerver funkcióba helyezi az ESP32-t és on-line lehet nézegetni a képét.

A másik link volt számomra hasznos, ahogy belenéztem (talán) ki tudom emelni belőle a JPG készítést.

Tehát köszönöm! üdv Napka
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: Napka »

Kedves fórumozók!
Van értelme a tavir whebsop-ról rendelni, megkapjátok a szükséges támogatást!
(én pl.végre látom az esp32-cam képét)
üdv Napka
Válasz küldése