Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
effect
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. május 7. szombat, 21:34

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: effect »

Yeee!
Sikerült meghackelni a sonoff-ot. Úgy néz ki a "csupalyuk" aljzatba dugdosott FTDI kabel GND volt kontakthibás.
Kicseréltem és most fel is töltötte rá a kódot. Működik a led blinker.

SanyiSay: Ha rágyógyítottam raspberry-re HomeAssistantban, akkor jelentkezem.:)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

:) Ezeket a hibákat szeretjük.
Itt a hosszú hétvége, esőt mondanak, ideális fejlesztéshez.
effect
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. május 7. szombat, 21:34

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: effect »

Elég vicc, hogy 5 napom ment el ezzel. Rohadt kontakt hiba...

Sikerült összerakni a cuccost amit belinkeltél. Raspberry + Homeassistant + MQTT és ESP 12F + DHT11.
Nem volt annyira bonyolult a történet, bár a Homeassistant még kicsit új nekem, konfigolgatni kell.

Valamiért elég komoly értékeket mér a DHT11:
New humidity:15418368.00
New temperature: 3997719.00

Uno alatt tök jó, ESP alatt ezek az értékek mennek:)

Most jön majd a sonoff beiktatása is a rendszerbe.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

DHT11 elég alap elem mindenhol, majd 5 nap múlva írd meg mi volt vele a baj. :D
effect
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2016. május 7. szombat, 21:34

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: effect »

Sikerült implementálni a sonoff-ot Home assistanba.
Ezt a megoldást használtam:
https://github.com/arendst/Sonoff-MQTT-OTA-Arduino

Már csak egy dolgot nem tudok, hogyan fogok több sonoff-ot kapcsolgatni?!
cmnd/sonoff/power on/off üzivel kapcsolom be/ki, de ha több egységem van, akkor nem tudom mi alapján azonosítja.
Home assistantban külön topicot lehet létrehozni, de akkor külön minden sonoff-ra egyedi topiccal kéne feltölteni a kódot?! Az úgy elég macerás.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Inentől szerintem már csak figyelünk, ahogy nézem jelenleg te vagy az egyetlen MQTT guru az oldalon. :)
Ellenben, ha már ennyire beindult akkor az esp-link is jó választás lehet Arduino mellé, így a régi projektek is felkerülhetnének a hálózatra. Legalább is nálam ez lenne a következő lépés tuti. :P
bbking
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014. március 4. kedd, 11:01

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: bbking »

Sziasztok

Remélem sikerült megoldani ha nem reélem ez segít: https://github.com/arendst/Sonoff-MQTT-OTA-Arduino
Sonoff responds to the following MQTT commands: cmnd/sonoff/power on, cmnd/sonoff/power off
bbking
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2014. március 4. kedd, 11:01

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: bbking »

bbking írta:Sziasztok

Remélem sikerült megoldani ha nem reélem ez segít: https://github.com/arendst/Sonoff-MQTT-OTA-Arduino
Sonoff responds to the following MQTT commands: cmnd/sonoff/power on, cmnd/sonoff/power off

Device id: azt kell egyedire állítani!!!!!
kahon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. május 4. hétfő, 9:06

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: kahon »

Sziasztok!

Az okos ház témában nagyon kezdő vagyok, és nem is találtam külön ilyen topikot ezért is irok ide.
Meg azért is mert nekem is jött egy Sonoff, amin még nem gyógyitottam át firmwaret de a napokban sort ker0tek rá.
Eddig ott tartok hogy működik egy mosquitto mqtt broker egy raspin, és van 1db esp ESPeasyvel amire rá akasztottam egy dht22-t.
Ez a teszt példány.Eddig ez működik is stabilan.
Most kellene valamilyen vezérlő platform, ennek a kiválasztásában kérnrék segitséget mert semmi tapasztalatom nincs a témában.
Merre induljak? OpenHAB,HomeAsistant,Domoticz...?
Van valamelyikhez esetleg magyar le0rás, mert az angolom elég hiányos.

Előre is köszönök minden infót.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Üvd!

Igazából mi sem kész rendszerekkel foglalkozunk. Bár vannak páran akik általad említett módszereket próbálják használni, de nagy a csend.
bbking fórumtárs pld. NodeRed használatával oldja meg a feladatokat, de ezt pont itt láthatod is.
Összességében el lehet mondani hogy bármit szeretnél ESP-vel megoldani, azt nem magyarul fogod megtalálni. Ahogy én látom, ebben a kis országban aki használja és van egy kis tudása az csendben van és csak olvas, aki meg ír az is csak kérdez. Tisztelet a kivételnek. :)

Mi egyébként errefelé Arduino nyelven programozzuk az ESP-t, mi írjuk rá a firmware-t magunknak.
Kicsit kell programozni, forrasztani, de kötetlenebb fejlesztést tesz lehetővé.
kahon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. május 4. hétfő, 9:06

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: kahon »

Köszi a gyors választ.

Nos Arduinot már programozgatok egy ideje, e mentén jutottam el én is az ESP-hez.
Forrasztgatni szeretek, a programozás tanulása meg úgy is örökké tart :-)
Viszont mielőtt elmerülök 1db ezköz kivesézésébe, és cél ezközzé alakitásába,
szerettem volna tudni merre is kell menni. Illetve azt hogy merre nem. Mik a zsák utcák.
Egy ESP a leg ritkább esetben lesz magában beüzemelve pl. egy lakáson belül.Nyilván nem ez a cél.
Lehet kicsit vissza felé gondolkodok, de én onnan közel0tem meg hogy milyen környezetbe kellene majd beilleszteni és ahhoz mit kell tudnia.
Persze a környezetet is lehet hozzá alak0tani de szerintem az a gombhoz a kabát esete.
LEhet ez az MQTT irány amit most próbálok ez is rossz ötlet és csak az időmet fecsérelem,
de egyelőre jó alapnak tűnik ezt a kommunikációs "csatornát" használni. (várom ellen véleményeket is!)
Ezért is kérem ki a nálam tapasztaltabbak véleményét.

A NodeRedet meg fogom nézni, köszönöm a tippet.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: Robert »

Openhab esetén ami tetszik, hogy mindenféléhez felrakható.

Saját hülyeségem, hogy ha lehet csak PHP+SQL kelljen és a szerveroldali futtatható állományok (CGI/BIN) lehetőleg ne...
Az MQTT jónak tűnik, mert elég régi és szinte minden támogatja. Az ESP WiFire és a W5100 LANrais van kész alkalmazás.


Bár nagyon érdekes amikor egyszerre a végpomntot + szervertis fejkleszteni kell .. :)
Jelenleg IoT-ra nincsen egységes, jó protokoll...
Megjelenítésre/vezérlésre meg HTML/Web alapon gondolkodnék, mert akkor nem kell vacakolni még a megjelenítő kliens programozással is.
http://www.tavir.hu - a gazda :)
kahon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. május 4. hétfő, 9:06

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: kahon »

Köszönöm.
Ez alapján maradok is ezen a vonalon.

Közben haladtam egy picit, megszületett az első aktuátorom(ESP-01 + 1db led) szintén MQTT-vel komunikálok vele.
Nagyon patent.
SanyiSay( » 2016. május 9. hétfő, 22:38 )-tól kérdezném közben, hogy hol találom a sonoffban az mqtt-t, mert ha tudja gyárilag
(én nem találtam rá infót hogy kezeli) akkor felesleges be frissitenem, és azonnal be tudom illeszteni a lakásba.

Felraktam az openHAB-ot, de el is akadtamt. Egy istennek nem birom rá venni hogy menjen rendesen az MQTTbiding.
Mondjuk lehet az is baja hogy nem ugyanazon az ezközön futnak de a cimet meg adtam neki...
Elég kényelmes felületnek jűnik.
(Hogy ne legyek off, ha valaki ez ügyben tudna segiteni privátban azt nagyon meg köszönném.)
Admin: Ez fórum és a megoldásoknak itt a helye...

Robert! Légy szives fejtsd ki, miért maradsz inkább a PHP+SQL megoldásnál. Biztos van hátránya is meg előnye is.
kahon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. május 4. hétfő, 9:06

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: kahon »

Sziasztok!

Találtam egy érdekes Sonoff-ot.
Ha jól olvastam a GitHub linken ez nem támogatott azzal a firmwerrel.
Valakinek volt már dolga vele?
(Remélem nem reklám, de be linkelem)
https://www.aliexpress.com/item/Sonoff- ... .11.ezgRoX
kahon
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2015. május 4. hétfő, 9:06

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: kahon »

kahon írta: (Hogy ne legyek off, ha valaki ez ügyben tudna segiteni privátban azt nagyon meg köszönném.)
Admin: Ez fórum és a megoldásoknak itt a helye...
OK! Akkor viszont konkrétan ezzel van a bajom.:
2016-10-14 19:51:56.489 [WARN ] [o.p.m.i.MqttPersistenceService] - mqtt-persistence:broker
2016-10-14 19:51:56.489 [WARN ] [o.p.m.i.MqttPersistenceService] - mqtt-persistence:topic
2016-10-14 19:51:56.489 [WARN ] [o.p.m.i.MqttPersistenceService] - mqtt-persistence:message

elvileg ezt az openhab.cfg -ben lehet be állitani de ezek szerint valamin át siklottam...
Válasz küldése