EasyIoT Cloud nrf & Esp8266 kummunikácó

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
szempo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016. március 31. csütörtök, 11:14

EasyIoT Cloud nrf & Esp8266 kummunikácó

Hozzászólás Szerző: szempo »

Üdv!

Van valakinek a témában tapasztalata?
Ameddig én eljutottam az ezen oldal leírása alapján http://iot-playground.com/download :
Raspberry pi -re rasbian telepítve konfigolva iiot szerver feltelepítve nrf modul csatlakoztatva:
Kép mellékelve:

A szerver elindúl nrf modul látszik aktív.

De itt megállt a tudomány nem tudom, hogyan tudom az aruinora kötött senzor +nrf modult kommunikációra bírni...

Tud e valaki ebben segíteni?

Válaszokat előre is köszönöm.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
csegebiga
Chipgyilok
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2015. március 27. péntek, 21:27

Re: EasyIoT Cloud nrf & Esp8266 kummunikácó

Hozzászólás Szerző: csegebiga »

szűken méred az infót
ezért most sok kérdés következik:

tehát akkor a szervered felállt, él.
ezek szerint a szerverednek van egy ip címe, hálózati maszkja, wlan neve, esetleg wifi passwordje is,
amivel a házi wifi routerre kapcsolódik
router látja-e? (vagy nincs is router a képben?)
meg tdod-e szólítani a wifi felől a szervered? (látszik-e a wifin keresztűl?)

ha a szervered biztosan megy:
egy meztelen esp modulon és egy 3.3Vos usb-serial átalakítón keresztül látod-e és meg tudod-e szólítani a szervert a pcről??

milyen konfigurációt "kötnél" rá? mit csinálnál vele? szenzorok adatgyűjtését? lokális relé vezérlést? távoli relé vezérlést?
erről semmit nem mondtál
arduino-esp szintillesztés korrekten megvan? 5V-->3,3V
hw? kapcsolás?
sw? skiccpausz?

mi nem megy?
mi a hibajelenség?
eseteges üzenet?

az oldalon, amit mutattál vannak példák az arduinos modulok csatolására is
melyikkel próbáltad?
szempo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016. március 31. csütörtök, 11:14

Re: EasyIoT Cloud nrf & Esp8266 kummunikácó

Hozzászólás Szerző: szempo »

Elnézést kicsit feldúltan írtam már :D a 100.000 tutorial és próba után.. mindenkinek sikerül és olyan könnyen csak nekem nem :DD

Nos:
A szerver felállt él Lan -on kap ip-t tudom böngészni az oldalt.
Wifi nincs.
Csak NRF24l01 -el akarok kommunikálni a szenzorokkal. Viszont azt olvastam ehez a felálláshoz a szenzor+nrf és egy arduinóra is szükség van.

ESP -vel ellenben elég a az esp Ide-vel feltolom rá a kódot beállítom kliensként és mash hálózatban kommunikálnak.

De itt álljunk meg kicsit.
Vegyünk egy példát szeretnék a kert végében lámpát kapcsolgatni a fészerben + hűmérsékletet páratartalmat mérni mondjuk a fóliasátorban.


Kell hozzá:
1. RPI ezen fut a szerver.
Ez kapcsolódik a routeremhez lanon + van benne wifi dongle ezzel vagy kapcsolódok 1 AP -hez amihez az esp-k is vagy maga az AP és hozzá kapcsolódnak az esp-k.

2. esp modul szenzor
Esp beállítva kliensként kapcsolódik az AP-hoz szólítgatja az IOT-szervert.
A szintillesztés jó 3-5 db esp már teszteltem működnek.

Arra lennék kíváncsi, hogyan lehet esp-t + nrf24 -et vegyesen használni.
Illetve az nrf24 működése nem tiszta még lényegében ez úgy működik mint a 433 rxtx modúl?

Válaszokat előre is köszönöm!
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: EasyIoT Cloud nrf & Esp8266 kummunikácó

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Ami számomra zavart okoz az írásodban:
NRF24 számomra teljesen idegen, mint ahogy az RPI szerver is, de ahogy látom az NRF csak valami wifi illesztő modul, mint mondjuk az ESP modulod is lehet az.
Ha már több ESP modul sikeresen üzemel a rendszerben, miért nem használod azokat Arduino mellé wifi kommunikációra, vagy ha esetleg már programozod is őket, akkor közvetlenül kötheted az ESP-re a szenzorokat is még arduino modul sem kell. ?
Avatar
csegebiga
Chipgyilok
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2015. március 27. péntek, 21:27

Re: EasyIoT Cloud nrf & Esp8266 kummunikácó

Hozzászólás Szerző: csegebiga »

Illetve az nrf24 működése nem tiszta még lényegében ez úgy működik mint a 433 rxtx modúl?
lényegében igen.
nekem úgy tűnik, hogy ez az nrf egy vezeték nélküli soros portként (modemként?) tud működni.
a dolgot az kavarja meg, hogy ez is 2.4GHz tartományban dolgozik, mint az esp modulok. (de más freki csatornákon, más protokolokkal
Arra lennék kíváncsi, hogyan lehet esp-t + nrf24 -et vegyesen használni.
nrf-nrf között mennie kell a kommunikációnak, esp-wlan között is, esp-esp szintén mehet. de az nem fog menni, hogy esp-nrf rádión beszéljen egymással,
de az esp modul, ha rádrótozol egy nrf modult , és rátöltöd a kezelőprogramját, elvileg menni fog,.
mondjuk, azt én sem értettem, hogy egy esp modulra rádrótozott nrf modulon keresztüli kommunikációnak mi értelme van, ha egyszer ott az integrált wifi interfész?

milyen konfigurációt "kötnél" rá? mit csinálnál vele? szenzorok adatgyűjtését? lokális relé vezérlést? távoli relé vezérlést?
erről semmit nem mondtál
...
hw? kapcsolás?
sw? skiccpausz?

mi nem megy?
mi a hibajelenség?
eseteges üzenet?

még mindig titokzatos vagy
a példádból nem derült ki, hogy hol is szükséges a vegyes használat?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: EasyIoT Cloud nrf & Esp8266 kummunikácó

Hozzászólás Szerző: Robert »

Egy összeszedett leírás + minta helyi IOT holmikhoz...

http://iot-playground.com/build
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Válasz küldése