ESP8266 és az FCC

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 és az FCC

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Én spec panelban lakom így minden van ami árt a jeleknek. :) Legtávolabbi helység sem messze van csak rengeteg a közfal.
Utolsó mondatom nem lett jó. :) 12f-el még én is csak szemezgetek, de mivel a többi modullal sem volt eddig gond és még nincs mind beépítve így nem rendeltem belőle.
Viszont a mostani kis problémát intő jelnek tekintem mert egyre több mindent ezek kapcsolnak itthon, és elég kellemetlen még az is ha késik a jel, nem hogy ha megszakad a kapcsolat.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 és az FCC

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Szerintem túl sok idő ment el az egésszel. Olyan Arduino-t szeretnék, amit Wifi-n keresztül stabilan fel lehet programozni (nem hébe-hóba), emellett Wifi-n keresztül látom amit loggol. Ez azért jó, mert 25V-ra sem félek felkapcsolni, nincs para, hogy szétverem az USB-t.

A Nodemcu erre képes és 1300 Ft-ért megvehető. Felszerelek a tetejére egy Arduino nano-t egy próbanyákkal, teszek mellé készen kapható level shiftert és ennyi. Küldök majd képet.

Néha meg kell hozni ezeket a döntéseket. Nekem nem célom az ESP-01-et kijavítani, ha 500 Ft-tal drágábban jobb és használhatóbb elemet is kapni.
A kínaiak feladata a megfelelő cuccok legyártása én pedig drótozok és programozok.

Igazából elmentünk egy olyan irányba, ami eszméletlen nagy feladatnak tűnik, minimális hasznonnal. Ha a célt nézem, hogy mit el akarok érni, be kell látni, hogy vakvágány ez a vonal.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 és az FCC

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Egy igen tanulságos vakvágány. :wink:

A többivel egyet értek.
Viszont eddig ezzel nem foglakoztam, hogy ezeknek a hasonló antennájú moduloknak más a jelerősségük, csak a lábkiosztás és a méret számított. Folyton kicsi helyekre tömködöm be őket.
Valamint vettem a Sonoff egységeket is. Szóval van aggodalom, és tesztelni való hogy mennyire hordozhatóak ezek az egységek így lakáson belül.
Ami neked itt véget ért, az nekem csak a kezdet ahogy nézem. :)
Avatar
csegebiga
Chipgyilok
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2015. március 27. péntek, 21:27

Re: ESP8266 és az FCC

Hozzászólás Szerző: csegebiga »

Urak!
a drótospót segédantenna méretezéséről van valami információtok?
hossza? távolság a nyák antennától?
kiszámolva 12.5 cm a hllámhossz ez lenne a drót hossza is?

hatótáv növelő képességéről tdtok-e valamit? (azon kívűl, hogy:"van!")
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 és az FCC

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

http://www.esp8266.com/viewtopic.php?f= ... 45&p=22516
Szerintem ez lehet a forrás. :)

Annyira azért nem jó a módszer, hogy komolyabb fejlesztésekbe fogjon az ember, ezzel én is egyet értek.
Akkor már egyszerűbb lehet egy rendes antennát ráfabrikálni.
Úgyhogy ebbe az irányban nem várható nagy összefoglaló, sem fejlesztés.
Inkább ESP12 és ami utána jön modulokat fogom én személy szerint górcső alá venni.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 és az FCC

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Nekem a Nodemcu nagyon stabilnak tűnik. Egyelőre breadboardon csináltam meg 4 alkatrészből. Kell egy Nodemcu, egy Arduino, kétirányú level shifter (4 portos) és egy dióda.

A dióda a reset miatt kell, mert ha a Nodemcu lehúzza a RESET-et, az Arduino is resetel, de ha az Arduinon nyomnak RESET-et, az nem megy vissza a Nodemcu felé.

Simán programozom Nodemcu-n az Arduino-t esp-linkkel és stabilan megy.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 és az FCC

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

12F esetében bár a belső változások nem ismertek, de az antenna az szemmel láthatóan változott. :)

http://www.esp8266.com/viewtopic.php?f=13&t=8540
Itt van egy link ahol szintén térerőproblémákra keresnek megoldást, és benne egy újabb link ahol talán hozzáértőbben, próbálkoznak a lehetőségekkel.
csabeszq írta:Simán programozom Nodemcu-n az Arduino-t esp-linkkel és stabilan megy.
Szerintem ez a téma is megérne lassan egy komolyabb cikket. :)
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 és az FCC

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Új témát nyitottam az esp-link-ről.
Válasz küldése