Lehetséges?

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Lehetséges?

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

De ugyanaz, abból csak egy féle van.
Nálam mondjuk hiba nélkül fordul. ESP8266WebServer.h eddig minden verióval ment, szóval még azt se tudom mondani hogy régi board verziót használsz. Már ha 2.0.0 fölötti van nálad. Előtte még voltak gondok. Nálam most a Stabil 2.3.0 szépen muzsikál. Mondjuk a mintából hiányzik a wificsatlakozás, és átmásolásnál betesz felesleges sort a végére, de az látszik. Törli az ember és kész.
Régebben csináltam minta kódokat de aztán nem lettek használva így töröltem, de lehet pár alapot csinálok megint.

Neten lévő kódokkal arra kell vigyázni hogy csak a magyarázott rész van kidolgozva a többi nem. Mondjuk az én mintáimban is a pld wifi csatlakozás a legegyszerűbb módon van megoldva, hogy átláthatóbb legyen a kód, de hosszútávon csak azzal nem érdemes hagyni a kódot mert nem lesz túl jó. PLD előfordulhat hogy megszakad a wifi kapcsolat.

https://onedrive.live.com/view.aspx?res ... UxFpugKutY

Most épp ennyi minta maradt meg, de mindjárt megpróbálok összehozni egy egészséges webszervert is. :)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Lehetséges?

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Felraktam a többi közé.
Kicsit összekuszálja a kódot ez a nyomi OneNote, nem árt egy rendezést rányomni a szerkesztőbe.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Lehetséges?

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Közben kicsit javítottam is a kódon, most már ékezetes betűket is tud küldeni az esp ajaxal.
Így

Kód: Egész kijelölése

server.send ( 200, "text/html; charset=ISO-8859-2", "Ajax kérésre ez a válasz" ); 
Valamint ha valaki bővíteni szeretné a fejlécet.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_H ... der_fields

Így megteheti.

Kód: Egész kijelölése

		
		server.sendHeader("X-Requested-With","XMLHttpRequest");
		server.send ( 200, "text/plain", "OK" );
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Lehetséges?

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Nem mintha értenék a fejlécekhez. :)
Igazából csak onnan jött hogy egyáltalán van ilyen, hogy egyik board verzióban nem jött válasz az ajaxal meghívott esp-től, persze csak azoknál a weboldalaknál amik nem esp ről futottak hanem külső FTP-ről. Ez előtte még nem fodult elő. Amikor címsorba írtam be akkor meg szépen megjött a válasz és kiírta a böngésző. Aztán kiderült hogy nem küldi el az ESP szerver (Access-Control-Allow-Origin:*) ezt a fejlécet. Aminek hiánya miatt a chrome letiltotta az adatfogadást. Ezzel is el ment pár nap mire rájöttem. Cserébe kicsit másképp látom az ESP8266WiFi.h ból készülő webszervert.
kszabi
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2016. április 11. hétfő, 14:22

Re: Lehetséges?

Hozzászólás Szerző: kszabi »

Köszi Sanyi, ha hazaértem kipróbálom ezeket, majd írom mire mentem.
Köszi Szabolcs
Válasz küldése