ESP 01 csatlakozás

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP 01 csatlakozás

Hozzászólás Szerző: Robert »

Goto ígéret:
Olvask el a belinkelt könyvet! Azt a 10percet legalább szánd már rá az életedból! :oops: :oops: :oops:
Ott le van írva: FT232 _alkalmatlan_ erre a feladatra. Ugyanis túlterheled a belső 3.3V stabját.
Az ESP átramfelvétele a működés során változik -> max 250-320 mAig elmehet...
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
csegebiga
Chipgyilok
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2015. március 27. péntek, 21:27

Re: ESP 01 csatlakozás

Hozzászólás Szerző: csegebiga »

roka írta:Az FTDI 5V-járol és egy soros ellenállással lesz belőle 3.3V :|
hát ezzel a "megoldással nagyon gyorsan megoldod minden, a modullal kapcsolatos problémádat!
merthogy:
a modul maximum 3.6V-ot bír
te 5V-ról soros ellenállással akarod táplálni
egen ám, de a modul nem állandó áramot igényel a tápból.
Working current: ≈70mA(200mA MAX, continue), standby<200uA;
ezek után: hogy méretezted a soros ellenállásodat? milyen áramra?
(úgy néz ki, ezen a héten mindenkit az Ohm-törvénnyel fárasztok)
mert ha az átlagos 70 mA-el számolsz, akkor
R=(Utáp-Uesp)/I=(5V-3.3V)/70mA= 0.0242kOhm=24.2Ohm
amikor viszont dolgozik a wifi, mondjuk az áramfelvétel 200mA
ez esetben a modul kapna
Uesp=Utáp-(i*R)=5V-(0.2A*24.2Ohm)=5V-4,84V=0.16V -ot
hát ez kevés.
de mivel ilyenkor a modul nem indul be, így a készenléti 200uA sem folyik rajta,
ezért
a modul megkapja a teljws 5 V-ot tápként:
Uesp=Utáp-(i*R)=5V-(0.0002A*24.2Ohm)=5V-0,00484V=-4,99516V
és ennyi
problem solved. egyszer ad a wifi, és utána nincs modul, nincs gond.

tényleg ezt akarod?
Ezért mondtuk, hogy egy korrekt táppal támogasd meg az áramkört!
nem az ftdi 3.3 vagy 5Vjáról, még az uno 3.3V-ja is határeset, mert az esp adás közbeni áramát nem biztos, hogy bírni fogja,
hanem egy külön _stabilizált_ tápot. a modul 3.0-3.6 Vig tolerálja a tápfeszt. a 3.3V épp megfelelő.

ui:
a kérdésedre ez nem válasz, de addig, amíg nem üzembiztos a modulod, nem érdemes továbbmenni a modul programozása felé
nem halmozni, hanem megoldani szeretnénk a problémákat!
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP 01 csatlakozás

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Szerintem Róka beépített kandi kamerás emberke és direkt fel szeretné húzni a fórumtársakat. :)
Büszkén mondhatom álljuk a sarat.

Kedves Róka.
Kérdéseidből már az elején kiderült, hogy nem olvasol utána dolgoknak inkább csak kérdezni szeretsz. Ezt átléptük elegánsan és fórumtársak igyekeztek a jó útra terelni. (meglepő türelemmel) Aztán kiderült hogy bár udvariasan mindent megköszönsz, és még olvasol is, de az olvasottakat figyelmen kívül hagyva (nem lehet tudni milyen indíttatásból) de pont azt csinálod amit előtte. Amit találsz otthon, vagy amit te jónak érzel, a benned rejlő tehetséget kiaknázva, barkácsolsz valamit ami ellent mond az ESP szükségleteinek. (innen jön az a rész amiért írni kezdtem most) Szóval miután elmarad a várva várt sikerélmény, írsz, panaszkodsz, elkeseredsz, és keresed a hibára a megoldást, de már teljesen új területeken, pedig az alapokat sem biztosítod szerencsétlen ESP működéséhez. Jó hír hogy így nem kell megtanulni az ESP programozását mert teljesen felesleges, ami nem működik azt nem kell programozni.


csegebiga:
(úgy néz ki, ezen a héten mindenkit az Ohm-törvénnyel fárasztok)
Ez már egy régi törvény, vagy csak januártól lép életbe mert akkor addig működnek a dolgok nélküle is? :)
roka
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2016. augusztus 24. szerda, 18:34

Re: ESP 01 csatlakozás

Hozzászólás Szerző: roka »

Nem szeretnék senkit húzni ezzel. Egyszerűen az időmből adódóan igyekszem ezzel foglalkozni és ami igaz, hogy az így elmaradt sikerélmeny (ami igazán abból származik, hogy teljesen új dolgok ezek nekem) elmarad és kicsit néha már barkácsolás szintre megyek át. Élvezek ezzel babrálni, csak egyszerűen még nem értem teljesen a dolgokat, sem ezt, sem a fizikai részet teljesen (még ha nem is hiszitek el azon vagyok, hogy behozzam a lemaradásokat). Hálás vagyok a részletes magyarázatokért. Azok segítenek a legtöbbet. Elnézést kérek ha valakit megbántottam vagy megzavartam ezzel.
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: ESP 01 csatlakozás

Hozzászólás Szerző: pipi »

Ha javasolhatom....
Kis hozzáértéssel nem lehet feltalálni a spanyolviaszt, lehetőleg már jól működő mintapéldákból kell kiindulni,
ha mégsem, akkor meg ott kell először keresni a hibát, ahol eltértél a "szabványos" megoldástól.
Én meglepődtem hogy a Robi hogy ráérzett hogy a tápod érdekes kivitelű lehet
Avatar
csegebiga
Chipgyilok
Hozzászólások: 288
Csatlakozott: 2015. március 27. péntek, 21:27

Re: ESP 01 csatlakozás

Hozzászólás Szerző: csegebiga »

roka:
lásd be, a jelenleg nálad meglévő eszközökkel (még) nem lehet működő, üzembiztos(!) rendszert létrehozni.
a táp problémádhoz segítség: amíg megjön a csupalyuk panelhez a stabil táp,
modul-breadboard-power3-4.jpg
próbálkozhatsz 3db AA(ceruza)elemmel ÉS vele nyitóirányban sorbakötve 2db 1N4001 diódával.
(3*1.5V)-(2*0,6V)=3,3V
(NEM újratölhető akkuval, mert az 1.2V-os)
nem örök életű táp, de talán kibír egy-két napot.
vajon a laposelem létezik-e még?

vagy,ha van stabil 5V-od, akkor 3 db diódával ejthetsz 3*0,6V-ot, és lesz 3.2V-os feszültséged
a diódáknál érdemes kicsit erősebb típust választani, az előbb említett 1N4001 pl 1A-ig simán elmegy (datasheet)
és azt értsd meg, hogy nem a tudatlanságod bosszantja a forumlakókat, hanem inkább az, ha kérdezel valamit, válaszolunk, javaslunk valamit, és utána a kérdezett probléma megint előjön, mintha a nem kaptál volna útmutatást, tanácsot.
senki nem született úgy, hogy mindent tud. (pl én ics csak ugatom a témát SanyiSayhoz képest, csendben is maradok majd, ha a modul lelkivilágának rejtelmeiről értekeztek :) )
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP 01 csatlakozás

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

(pl én ics csak ugatom a témát SanyiSayhoz képest, csendben is maradok majd, ha a modul lelkivilágának rejtelmeiről értekeztek :) )
Na ezen is jót mosolyogtam. :)

Mondjuk szó se róla nagy a csend erre felé. Pedig már jó páran használgatják a modult. Biztos minden megy flottul és nincs miről írni. :)
Válasz küldése