Google API hívás - táblázat, grafikon, online adatgyűjtés

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Google API hívás - táblázat, grafikon, online adatgyűjtés

Hozzászólás Szerző: vargham »

Robert írta:És különben is - miért nincsen DUPLO méretben? Egyszerűbb játékokhoz a kis 2-3 évesnek is már oda lehetne adni :)
Ha a 3 éves lányomnak mutatok egy véletlenszerűen kiválasztott NYÁK-ot, akkor kapásból rávágja, hogy Arduino. :-)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Google API hívás - táblázat, grafikon, online adatgyűjtés

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nálam a 2.5 éves leveszi a polcról a WiFicart, előveszi a távirányítóját, bekapcsolja és játszik vele. Aztán ha elég volt kikapcsolja. Ha lassan megy (merül az elem), akkor odamegy és kézzel tolja meg - úgy gyorsabban megy... :)
Ha meg kiesik a ceruzaelem belőle, képes visszarakni...

(A tablettel irányítást még nem kapta meg hozzá. A sajátomat féltem még tőle, a Prestigo régibe meg akku kell, mert a 1/2 év állás alatt mélykisült a LiPo akku és nem bírja feltölteni a tablet.)

Kitolásnak most lesz belőle elektromos macska: UH szenzor és ha közelít a gyerek hozzá, elmegy előle.... :)
És ezen is ESP chip van - NodeMCU+motorshield... Egyszer meg az OTA mellé felkerül még pár kiegészítő, hogy gyerek játszhasson. Aztán 1-2 év múlva megkapja a Blocks-ot és írja meg magának a programot a robotra.... Csak akkor már meglesz a robotkar is hozzá...
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Google API hívás - táblázat, grafikon, online adatgyűjtés

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Gyermekeink úgy látszik hasonló elektronikai szinten állnak. :) Enyémek is képesek előbb utóbb visszatenni pici kezeikkel a lesesés miatt esetleg szétesett távirányítóba az elemet és bekapcsolni vele a tv-t. Persze az elem kupakja már nem mindig kerül vissza. Aztán ha sikerül bekapcsolni a meccset lemennek sörért, mert elmúltak 18 és 20. :D
Hát ezért nem kell nekem duplo.
És ezen is ESP chip van..... Aztán 1-2 év múlva megkapja a Blocks-ot és írja meg magának a programot a robotra....
Majd csinál az oviba egy digitális órát, ami alvásidőben gyorsabban számol, majd hazamenetelig lassan visszaáll a jó időre. így több idő marad játszani :)

Menekülő elektromos macska, frappáns. :) Gondolom távirányítású autó alapja lesz, hogy apának is legyen szórakozás, intelligens menekülő turbó mód. :)

Szóval Google:
Helyi LOG ban nem a mentés hanem az adatmegjelenítés ami számomra macera.
Tulajdonképpen kell egy táblázatkezelőt írnom hogy kb. ugyanezt a formát és kényelmet kapjam. Rendezéssel, szűrőkkel, képletekkel. Na ez amit kerülök inkább. Mondjuk nálam a google nem feltétele a rendszer működésének, csak kényelmi megoldás, egy kezelő felület. Egy helyre gyűjti az adatokat és vezérléseket. Az is igaz, ha nagyon szeretném tudnám magán az esp-n, SD-n, különböző szervereken itthon, vagy interneten, akár emilben küldve, vagy szinte bármin tárolhatom az adatokat ahogy te is mondtad. Millió a mentési, és biztonsági mentési lehetőségek száma és variációja, annak aki ebbe az irányba indul el.

Külső szolgáltatótól való függés pedig már az életünk része szerintem. Ha nem lenne mondjuk TavIR és a szolgáltató szerver, talán még mindig műszaki könyvtár tag lennék. :)

Nem beszélve arról hogy a felcseperedő nemzedék szinte már csak a neten fog minden adatot tárolni mert ebbe az irányba megy a fejlődés szekere, pontosabban már most is ez van. Készülékek adatain kívül, azok biztonsági mentések is oda mennek. Hacsak nem megszállott elektronhuszár az ember aki még jobban hisz a kézzelfogható otthoni vasakban, és mondjuk ért is hozzá, hogy mondjuk egy mai telefonról teljes biztonsági mentést csináljon amit vissza is tud állítani. Amire persze nem biztos hogy szükség is van. Sok sok gyors technikai változás és fejlődés miatt célszerű csak az adatainkat, szokásainkat, viselkedés mintáinkat menteni. Aztán az aktuális technikai lehetőségeket használva, ezekből a paraméterekből kialakítani a számunkra otthonosan használható felületet.

Egy kis kukacoskodás:
Ha épp nincs Router és netes kapcsolat stb. Ez manapság egy bármikor előforduló, rövid ideig fennálló megoldandó probléma, mint mondjuk az áramszünet. Aminek szerintem nem az a megoldása hogy ne használjuk az internetes alkalmazásokat, vagy áramszünetre is az a megoldás hogy kerüljük az elektromos készülékek használatát? :P

Észrevétel:
Attól hogy áramszünet van, még van net, max a routernek kell szünetmentes, Google elérés meg pláne 7-24 ben van, ahhoz nagy gubanc kell hogy ez ne így legyen. Ezek fényében szerintem az áramszünet a legnagyobb, ha nem az egyetlen probléma.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Google API hívás - táblázat, grafikon, online adatgyűjtés

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Az is hátránya egyébként a Google-ra való naplózásnak, hogy kicsit több mint 2 másodperc még a visszaigazolás megérkezik.
Nem mindegy mikor küldi el az ember, alighanem mégiscsak kell valami átmeneti tároló.
Válasz küldése