ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Azt értem hogy mit szeretnél, de ahhoz kellenének az alapok.
Mintakódom Webszerverrel lett tesztelve így nem tudom, hogy működik e egyáltalán egyéb használat közben, és ezt tesztelni sajnos nincs időm.
A módszer amit használok nem bonyolult de inkább irányadó, nem egy kész könyvtár amit csak bemásol az ember.

Ehhez képest te sajnos ott tartasz hogy találsz valamit a neten és bemásolgatsz belőle sorokat a kódodba véletlen szerűen.
A Gitbook os oldalamon találsz mintakódot AP és STA csatlakozásokra azzal kellene kezdeni, meg soros port kezelés gyakorlása sem ártana, stb.
Mintákban láthatod hogy mi kell a Setup részbe hogy stabil kapcsolatod legyen, célszerű ezeket biztosan használni és utána továbblépni.
Azután külön csak AP módban tesztelni a TCP kapcsolatodat és ha úgy működik akkor tovább lépni, ja és sokat olvasni a neten.
Sajnos olyan segítséget amit te elképzeltél mi nem tudunk biztosítani.

Azzal a felületességeddel pedig nem lehet mit kezdeni mikor pld. loop ban kétszer olvasod be a soros portot és ehhez hasonlók. (utolsó belinkelt kódod)
Ha te ennyire félvállról veszed az egészet nem szép elvárni másoktól, hogy időt pazaroljanak rá. :?

ui. nem kell idézetet nyomni minden írás előtt.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: Robert »

Valamint ha 2 hete foglalkozol Arduinoval - azért nem szép dolog....

Az alapokat kellene megtanulni - programfelépítés és egyebek és utána merészkedni mélyebb vizekre.
Ha a matekot a logaritmusnál kezdted és utána jött az összeadás - akkor nem szóltam :)


KÉSZ és MŰKÖDŐ kódokat próbálj meg továbbvinni, ne Copy-Paste lapátold össze (és csodálkozz hogy nem megy).
http://www.tavir.hu - a gazda :)
japeti10
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. február 18. szombat, 1:37

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: japeti10 »

Kedves Sanyi/Róbert !
Gondolom a két utolsó hozzászólás nem nekem szól, hanem a beszélgetésünk közepén belépő "q1900dc"-nek.. :o
Visszatérve az én eredeti kérdéshez/problémához, részemről megálltam ott, hogy nem lesz ap+sta mód.
q1900dc jött az idézgetéssel, és a TPC gondjaival.
q1900dc
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2017. február 2. csütörtök, 18:26

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: q1900dc »

japeti10 írta:Kedves Sanyi/Róbert !
Gondolom a két utolsó hozzászólás nem nekem szól, hanem a beszélgetésünk közepén belépő "q1900dc"-nek.. :o
Visszatérve az én eredeti kérdéshez/problémához, részemről megálltam ott, hogy nem lesz ap+sta mód.
q1900dc jött az idézgetéssel, és a TPC gondjaival.
Pont AP+STA az én problémám nekem is ha vált az esp Tcp alap miatt nem megy AP módban !
Rossz flash sok problémát okoz!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: Robert »

Pont AP+STA az én problémám nekem is ha vált az esp Tcp alap miatt nem megy AP módban !
Rossz flash sok problémát okoz!
A Flash nem rossz. Maximum TE készítesz rossz programot - ami aztán nem fut megfelelően....

Tulajdonképp hány dolgot csinálsz egyszerre?
- OTA
- TCP kapcsolat (AP/STA)
- meg még vagy 2 helyen.....

Nem lehet hogy 1 problémára kellene összpontosítani?:)
http://www.tavir.hu - a gazda :)
szmarton
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017. február 24. péntek, 23:34

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: szmarton »

Én úgy csináltam, hogy ha eldobta a wifit az eszköz, és n próba után nem jön létre a kapcsolat, akkor a setAutoConnect-et falsra kapcsolom..

Fél percenként egy timer ellenőrzi a kapcsolatot, és próbál csatlakozni. Így végülis manuálisan felül vezérlem az autoconnectet, mert hibás adatok, leállt router esetén feleslwgesen erőlködik folyamatosan. Ha pedig csak egy pillanatra szakadt le a wifiről akkor n (3 ha jol emlékszem) próba alatt visszamászik magától.
japeti10
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. február 18. szombat, 1:37

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: japeti10 »

Háát.. Az OK, hogy detektálom a leszakadást a routerről, és "átteszem" AP módba. Ezt már kérdeztem, honnan tudom meg fél (akármennyi) perc múlva, hogy vissza lehet csatlakozni ? Ahhoz megint vissza kellene kapcsolnom AP+STA módba, amitől megint lefagyna az AP oldal. (most hagyjuk ki, hogy szerencsém van, és ismét működik a router). A másik része a dolognak, hogy az autoconnect (szvsz)nem erre való*. Ettől még simán próbálkozik, mint faltörő kos a fotocellával.. Van egy WiFi.setAutoReconnect(), mint a neve is mutatja, ez való az automatikus próbálkozások szabályzására.
Ha megkérlek leírnád hogy oldottad meg ? (főleg a "visszafele" része érdekelne)

*Jobban átgondolva fene tudja, de lehet az autoconnectel is el ugyanazt lehet érni amit a reconnectel. Mindegy, ez külön történet.

Párat már linkeltem fentebb, szerintem ez egy hiba/hiányosság, nincs rá (jó) megoldás:
http://bbs.espressif.com/viewtopic.php?f=10&t=324
https://github.com/esp8266/Arduino/issues/1624
De rendületlenül bízok a magyar agyban :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: Robert »

Abszolút a partszélről és most még modul sincsen nálam kísérletezni:
WiFiManager - WiFi Connection manager with web captive portal. If it can't connect, it starts AP mode and a configuration portal so you can choose and enter WiFi credentials.
https://github.com/tzapu/WiFiManager
http://www.tavir.hu - a gazda :)
szmarton
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017. február 24. péntek, 23:34

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: szmarton »

japeti10 írta:Ettől még simán próbálkozik, mint faltörő kos a fotocellával..
Én pont ezért kapcsolom ki, ha 3x nem sikerült a próba.. Így limitálom hogy túl sok erőforrást pocsékoljunk el feleslegesen.
japeti10 írta:Ahhoz megint vissza kellene kapcsolnom AP+STA módba, amitől megint lefagyna az AP oldal.
És ezért nem kapcsolgatok az AP+STA ill STA mód között. Hagyom AP+STA-ba, de úgy, hogy ne próbálkozzon folyamatosan a visszacsatlakozással.

Nem állítom, hogy ez a legjobb megoldást, de nekem így elsőre ez a logika állt össze.. :) De majd több wemosra felrakok több különböző kódot, és összehasonlítom az eredményeket :)

A WiFi.persistent be van állítva neked? Olvastam róla érdekeseket, de még nem kísérleteztem vele... (Ma még kipróbálom kicsit később)
https://forum.wemos.cc/topic/99/my-solu ... table-wifi
japeti10
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. február 18. szombat, 1:37

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: japeti10 »

Igen, arra én is rájöttem (azóta is ezzel izzadok "csakazértis"), hogy nem szabad a módok közt kapcsolgatni. Marha sok idő, és a létező AP kapcsolatokat is eldobálja, színtiszta fejetlenség lesz belőle.. Most ott tartok (omlós még), hogy kikapcsolom wifit, ettől még AP megmarad, és csak azt nézem scan-al, hogy van e olyan nevű elérhető hálózat, mint mihez csatlakozni akarok. Ha van, megpróbálok csatlakozni. Valahol itt tartok. Az ötlet nem saját, valamelyik fórumon is idáig jutottak. És látom a Te linkeden is hasonlóan gondolkodik valaki. Nem tudom, akarok e ezzel izzadni, még 1 napot adok neki..
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Annyit írtatok, hogy engem is elkapott a "csakazértis" életérzés.
Sok időm egyenlőre nincs, és pozitív eredmények sincsenek sajnos. :?
Stabilan hozza az AP kapcsolatot kb 2-5 percig, aztán valóban kidob. :cry:

Eddig nyugodtak voltak az éjszakáim mert azt hittem nálam stabil. Mi is jár a rossz hír hozónak? :P
Most már aggódva emlékezek vissza azokra amiket eddig írtatok, linkeltetek.
Még azért bennem él a remény mert eléggé alap funkció, miért pont ezzel lenne ekkora bibi. Egy ekkora baki okot adhat hogy RTL-re váltson az ember, persze majd ha már ott is kiforrt minden.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nagyon a széléről, csak 2 gondolat:
- fórumokban írták, hogy a _routerek_ nagy része nem csípi, ha az eszközök időnként eltűnnek, megjelennek a terükben. És így ezen eszközöket ignorálják. Ez ott volt érdekes, hogy hőmérés és deep sleep. (Felkelek, adatküldök, pihenek - és a többedik felkelés után az MSI és a TPLink router is kivágott)

Rendszerek:
- RTL chipes nem kiforrott - sőt mondhatni nagyon gáz :(
- ESP8266 Arduino fejlesztés 2016 június óta nem frissült - azaz a belső rész javítgatása nem tudni hogyan alakul (a beta/időközi build is régi)
- ESP32 meg az alapokat tudja - azt sem igazán hajkurásszák....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
japeti10
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2017. február 18. szombat, 1:37

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: japeti10 »

Talán este nekiugrok, 1-2 ötletem van, aztán lesz valami... Autóvásárlás előtt voltam, 2 típuson gondolkodtam. Az egyik teljesen új, a másik 3. szériás. A kereskedőtől kérdeztem melyik legyen.. : "Első szériás autót nem veszünk :)" volt a válasz. Ezt az RTL-re reagáltam::)
45 évesen rájöttem én is, hogy nem a szoftver megírása a kihívás. Az marha nehéz, hogy minden helyzetben, minden lehetőséggel, minden körülmények között, több környezetben teszteljük valamit, és erre heteink 'netán hónapjaink legyenek. Csak így kicsi offosan..
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Router vásárlás nem egyszerű, pár ezertől százezerig. Győzzön az ember válogatni.
deep sleep nálam hetekig ment 5perc majd később óránkénti ébredéssel aksiról hiba nélkül.

Az igaz hogy nem frissül az Arduino ESP, de eddig szerencsére az az érzetem volt hogy amit szeretnék arra vannak megoldások és friss fejlesztések, és ha nem rontom el a kódot akkor működik stabilan.
Amúgy megy a fejlesztés csak a verzió nem változik.

Ez pld egész friss és talán a témába is vág.
https://github.com/esp8266/Arduino/blob ... Events.ino

RTL és ESP32 re akkor még várunk picit.

Autóvásárlási példa kicsit sántít mert itt az ESP8266 is csak első széria. Sőt még egy új irány első darabja is. Már csak az a kérdés hogy az RTL és az ESP32 egy hírtelen válasz a nagy sikerre, és a piacból még egy szelet kiharapása volt a cél, vagy egy következő generáció amiben javították a kezdeti hibákat.

Na megnézem mit is linkeltem be, és lehet letöltöm a legfrissebb verziókat egy próbát megér az is. :)
szmarton
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017. február 24. péntek, 23:34

Re: ESP8266 - AP_STA mód fagyás(?)

Hozzászólás Szerző: szmarton »

Egy másik szálon már kérdeztem, úgyhogy bocsánat, de kicsit kereszt hivatkozok, mert ott senki nem válaszolt :)) Próbáltatok már mobil telefonról megosztott netre (tethering) csatlakozni ESP-vel?? Egyelőre elég fura jelenséget tapasztalok, mert a apcsolat létrejön, pingelni tudok, névfeloldás van, de POST-olni nem tudok adatot... ?!?! Érthetetlen :) A nyomra vezetőt szívesen meghívom néhány korsó sörre(***), mert elég akkut a téma.

***: Mivel Pécsen lakom, ezért a "nyereményt" csak itt adom át :D
Válasz küldése