Gyors adatküldés

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
gazi1
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. március 10. péntek, 14:56

Gyors adatküldés

Hozzászólás Szerző: gazi1 »

Üdv!
Egy régi, még vezetékes-kapcsolós programomat szerettem volna modernizálni, átültetni wifi-re.

Amit a hardware csinál:
-küld egy kapcsoló jelet /eredetileg ez egy közönsége kapcsoló volt az idők kezdetén, aztán eljutottam az infra sorompóig/
Amit a program oldal:
-elindított egy stoppert, amit a kapott jelre leállította, ez még windows-os.
Semmi extra, sima com-porton keresztül ment az egész /megy még ma is, atom stabil :) /. Delphiben írtam meg anno.

Amit most szeretnék:
-hardware egy EPS-01+Arduino nano, ennek kell a kapcsoló jelet küldenie.
- a program, egy mobil telefonos alkalmazás, ami Androidon fut, indítja a stoppert, és mér köridőt ha kell, és a kapott jelre leállítja stoppert /vagy köridőt, vagy másik tovább megy az óra és több időt is rögzít/

Ami megvan:
-az EPS-01 a nano-val elindul, a telefon szépen összekapcsolódik vele /csak úgy kisérletezés öröméért raktam bele jelszavas védelmet, akku figyelőt, kapcsolat monitort.... meg még vagy egy rakat program oldali dolog, de nem ez a lényeg/ AT parancsokkal építettem fel a kapcsolatot. A stabilitás is rendben van, 9600-on megy /érdekes, alig tudtam rávenni a 9600-ra, mert csak 115200-on volt hajlandó menni, itt viszont sokszor leszakadt a telefon a kapcsolatról!/

Ahol most tartok, maradva a Delphi-nél, megírtam a telefonos alkalmazást, összekapcsolódik az arduino-val, elindítom a stoppert a telefonon, az arduino meg kiküldi a jelet /ami egy szó volt "STOP"/ és a stopper megáll! Eddig minden ok, a gondom az, hogy ez így nagyon lassú, mert ha egy másik jelet is küldök ki, akkor azt már nem minden esetben érzékeli. Eljutottam addig a "barbár" :oops: megoldásig, hogy a sima AT+CIPSEND parancsot veszem megállító jelnek, így már jobb a helyzet, az első időt szépen méri, a másikat is, közel 1 mp-n belül, ha kap egy "kis levegőt", viszont ez már esetleges, van hogy kétszer is kell jelet küldeni, hogy megálljon, így ez az idő nem megbízható.
Az lenne a kérdésem, mivel eddig nem nagyon foglalkoztam még ESP-vel, történetesen ez az első próbálkozásom, hogy nincs-e elegánsabb és lehetőleg gyorsabb adat küldésre mód? Olyanra gondoltam, hogy ha már felépült a wifi kapcsolat, akkor csak a STOP jelet küldöm ki, mert ez így nagyon macerás és lassú AT+CIPSEND-el!
Köszönöm, ha van valakinek építő jellegű ötlete! :D
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Gyors adatküldés

Hozzászólás Szerző: Robert »

Arduino magában az ESPben a WiFi stackkal, és a nanot kidobva?
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Gyors adatküldés

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Egy tipp:

Amiről én tudok hogy gyors az a Websocket. Lassabban épül fel a kapcsolat de utána "valós" idelyű a kommunikáció, vagy legalább is ahhoz közelebb álló.
Olyan mintapéldát kellene keresni, ha ragaszkodsz az AT parancsokhoz, ami (ESP8266 AT command websocket) vagy efféle, van pár próbálkozás ahogy nézem.
Viszont azzal én is egyetértek, hogy a stoppert ne wifin keresztül indítsd, mert ott bármi okozhat egy kis csúszást, igaz ennyire precíz felhasználáshoz már kevés a hobissta tudásom, így lehet akár az is megoldható. :)
gazi1
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. március 10. péntek, 14:56

Re: Gyors adatküldés

Hozzászólás Szerző: gazi1 »

Köszi a válaszokat. Ragaszkodni nem ragaszkodok semmihez, ezzel a wifi dologgal még csak most ismerkedem :) Ezt a web socket-et körbejárom. A nano meg nem rossz, nem kell pl. a táppal kínlódnom, meg, egyéb mást is tud kezelni, az ESP-01 meg elég szerény ki-bemenetekkel.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Gyors adatküldés

Hozzászólás Szerző: Robert »

ESP-01 helyett ESP-12 illetve NodeMCU/WittyCloud/D1 mini. Kinn az összes láb :)
http://www.tavir.hu - a gazda :)
gazi1
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. március 10. péntek, 14:56

Re: Gyors adatküldés

Hozzászólás Szerző: gazi1 »

Igeeeen :D csak kaptam pár ESP-01-et, szóval azért ez!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Gyors adatküldés

Hozzászólás Szerző: Robert »

Miért nem így épül fel a program?
- Nano mér, számol, jegyez.
- Időnként a telefonra átdobja az értékeket (a mérés megszakítás alapú)
- Telefonról az indítás jel csak azt mondja, hogy a nano figyelheti a startvonal adatokat....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
gazi1
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017. március 10. péntek, 14:56

Re: Gyors adatküldés

Hozzászólás Szerző: gazi1 »

Megpróbáltam, de így a teló küld egy start jelet, majd a nano küld egy stop jelet, végül a teló egy reset-et majd egy indító jelet és a nano vissza egy nyugta jelet......stb. Több a kommunikáció mint amikor a nanonak semmi más dolga nincs mint stop jelet küldeni, valamint a stopper így nem lesz folyamatosan nyomon követhető, mivel csak stop jelnél küldené el az időt, vagy meghatározott időközönként. Ezért maradtam az egyszerűbb megoldásnál, így számítási munka java része a hardveresen jobban eleresztett telefonra jut! Oda-vissza adatküldözketésnél nagyobb a hiba lehetőség, jobban kell figyelnem a hibajavításra, az adatok ellenőrzésére, így ha a stopperrel is a nanot terheltem már volt, hogy megakadt.
Válasz küldése