ESP8266 bizonytalan AP

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
linuxforum
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. szeptember 17. vasárnap, 16:01

ESP8266 bizonytalan AP

Hozzászólás Szerző: linuxforum »

Több rendszerrel is próbáltam AP-t létrehozni, ami sikerült is, de a csatlakozás bizonytalan. Vagy csatlakozik, vagy megjelenik a konzolon, hogy "max connection!", és nem sikerül a csatlakozás.
Rákerestem a hibaüzenetre, de semelyik forrás nem tartalmazza. Ez valami mélyen belegyógyított korlát lehet. Több helyen írtak is róla, de megoldást sehol sem találtam.
Tud valaki megbízhatóan csatlakozni az ESP-re AP módban? Ha igen, milyen környezetből, vagy milyen módon kerüli el ezt a hibát?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 bizonytalan AP

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az ESP8266 AP módban max 1 connection-t tud kiszolgálni.
Minden esetben mielőbb le kell zárni a nyitott connection-t.

Javaslat:
- AP a konfiguráláshoz legyen
- normál működés a Routeren át, amikor ő is kliens eszköz...
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: ESP8266 bizonytalan AP

Hozzászólás Szerző: pipi »

Hali!
Milyen fw van az esp-en, AT vagy arduinó core alatti?
Mit jelent nálad a konzol?
Nekem több példányon gond nélkül működött arduinós firmware-el.
Mint Robi is írta, csak az első konfigzráláshoz használom AP-ban, utána STA módban megy, nem tünt fel hogy ne működne.
Normális tápról járatod? Ha a táp nem bírja a kb 400 mA-t, akkor el tudom képzelni hogy bizonytalan
linuxforum
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. szeptember 17. vasárnap, 16:01

Re: ESP8266 bizonytalan AP

Hozzászólás Szerző: linuxforum »

Ez egy ElectroDragon modul beépített táppal. Több darabbal is kipróbáltam, mindegyik ezt csinálja. Ezért remélem, a tápja jó.
Többféle fw-t is kipróbáltam, közöttük az arduino-t is. Tegnap épp azzal küzdöttem. De ugyanez a helyzet például esp-open-rtos alatt is.
Konzol alatt a ttyUSB0-t értem, amire általában irogatnak a parancsok, és amit én olvashatok egy terminállal.
Egy olyan webszervert akarok csinálni, ami ha nem tud kapcsolódni STA módban, akkor AP módba vált, és bekéri az STA paramétereit. Emiatt teszteléskor többször is fel kell töltenem, és csatlakoznom az AP-hez, de ez csak olykor-olykor sikerül.
Arduino-s minta kódokkal is teszteltem, és ugyanezt csinálják. Elsőre megy, másodikra talán, harmadikra, negyedikre már szinte biztos előjön a hiba. Itt a sorszámon nem a kapcsolódást értem, hanem az újratöltések utáni kapcsolódás számát. Ha egyszer megy, akkor lekapcsolódhatok és vissza is, megy újra.
A leírások és a hibaüzenet szerint is a maximális kapcsolatok számához van köze, amit próbáltam már 1-4 között mindenre állítani, nem segített.
Arra is gondoltam, hogy jelszómentes módban más eszközök is megpróbálhatnak kapcsolódni, ezért jelszavasítottam az eszközt, de az sem számít.
Olyan, mintha újraindítás után megjegyezné valahol az előző kapcsolódási kísérletet, és egy ideig nem engedne újra. De ha kitartó vagyok, 3-4 próbálkozás után megint sikerül. Ha jól emlékszem, 10 másodperc után kellene eldobnia a klienseket, de ennél sokkal többet is várok, és mégsem. Van, hogy órák múlva első próbálkozásra sem enged fel, mintha megjegyezte volna valahol az előző kapcsolódási kísérletet. Próbáltam csatornát is váltani, hátha ilyen jellegű a probléma, bár a hibaüzenet szerint egyértelműen a kapcsolatok számával van baja.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 bizonytalan AP

Hozzászólás Szerző: Robert »

Akkor most jön az, hogy:
- Arduino alatt melyik core?
- Melyik Arduino keretrendszer?
- mi a mintakód?
- melyik ESP chip/modul van rajta?
http://www.tavir.hu - a gazda :)
linuxforum
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. szeptember 17. vasárnap, 16:01

Re: ESP8266 bizonytalan AP

Hozzászólás Szerző: linuxforum »

- Mag: Talán az 1.5-ös. ".arduino15" mappába telepíti magát. Ezen belül még ".arduino15/packages/esp8266/hardware/esp8266/2.3.0" és ".arduino15/packages/esp8266/tools/xtensa-lx106-elf-gcc/1.20.0-26-gb404fb9-2"mappákban látok verziót.
- IDE: Arduino 1.8.4. a csomag verziója, amit letöltve telepítettem az IDE felületet.
- Kód: Bármilyen AP kódot próbáltam, jelentkezett a hiba. Ha találnék egy stabil AP-t, azon elindulva már tudnék tesztelni.
- Chip: ESP-12E modul.
Avatar
pipi
SzínkódFestő
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2008. július 6. vasárnap, 6:00

Re: ESP8266 bizonytalan AP

Hozzászólás Szerző: pipi »

ez megy?
......\hardware\esp8266com\libraries\ESP8266WiFi\examples\WiFiAccessPoint\
https://github.com/esp8266/Arduino/tree ... ccessPoint
linuxforum
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. szeptember 17. vasárnap, 16:01

Re: ESP8266 bizonytalan AP

Hozzászólás Szerző: linuxforum »

Ezt konkrétan próbáltam, és a jelenség ezzel is fennáll.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 bizonytalan AP

Hozzászólás Szerző: Robert »

Több eszközről próbáltad? PC, oprendszer, böngészők mások, illetve mobil/tablet többféle oprendszer/böngésző.

Hátha valami egyéb nyűg van....
http://www.tavir.hu - a gazda :)
linuxforum
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2017. szeptember 17. vasárnap, 16:01

Re: ESP8266 bizonytalan AP

Hozzászólás Szerző: linuxforum »

Csak a laptopomról próbáltam, ez igaz. Meg fogom próbálni más eszközökről is. De a max connection egyértelműen azt üzeni, hogy az AP nem enged be.
Azt hiszem, már az is egy támpont lenne, ha azt állítod, hogy Neked ugyanez az app gond nélkül enged felcsatlakozni, többször is, új meg új fw feltöltés után is. Persze, akkor sem tudnám, mi a hiba, de legalább azt jelentené, hogy az én készülékemben van a gond, és nem az ESP8266-ban általában.
Válasz küldése