ESP és FTP összehozható?

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Napka
Újonc
Újonc

ESP és FTP összehozható?

HozzászólásSzerző: Napka » 2019. július 16. kedd, 10:54

Sziasztok, van ESP8285 Di mini lite kártyám. A megszólított FTP szervert is látom, be tudok jelentkezni a feltöltött programból. Alapvetően txt fájlt szeretnék feltölteni az ftp szerverre. Fájl kezelésére AT parancsot nem találtam. (Igaz?) Marad a client.println("...FTP command...file.txt"); megoldás - ami nem műkszik. Amint beállítom a PASSIV módot és az adattípust, belassul a szerverrel a beszélgetés, és a küldés eredménye legfeljebb egy 0 byte adattartalmú, csak a nevével létrejött fájl. Egy a kérdésem, szerintetek összefér-e az ESP és az FTP a megadott módon? Vagy volna-e jobb ötlete Valakinek? (A végcélom egy/több szenzor mérési értékeinek pl. 22.1 fok gyűjtése egy txt.fájlba. APPE paranccsal csak hozzáfűz, a meglévő txt végéhez.) köszi a választ! :)

Napka
Újonc
Újonc

Re: ESP és FTP összehozható?

HozzászólásSzerző: Napka » 2019. július 18. csütörtök, 11:13

Mivel látom néhányan érdeklődtetek a téma iránt, adok egy lehetséges megoldási utat amin azóta lépegetek. Először is hostot váltottam, és ott is kipróbáltam a fájl küldése ftp parancsot (STOR). Nem ment. A következő lépés a php irányába történt, amely alkalmas fájlok létrehozására és abba beleírásra. Amit választottam az fopen() parancs az "a" vagy "a+" kiegészítővel, amely a leírás szerint a fájl végéhez fűz adatot. Mivel nekem kevés adatom lesz (hőszenzor, C fok) nem gondolom most, hogy adatbázist kellene építenem, elég egy lassan növekvő txt, amit időnként törlök. Mivel új vagyok a php területén (is) meg kellett értenem, hogy nem mindegyik szerver futtat php-t, ezt először tesztelni kell. Amit még meg tudok osztani Veletek az, hogy kizárhattam a proccessing programozás szükségességét, az arduino *.ino-t elviszi az ESP8285 maga is. Mivel távoli fájlt tudok (majd) létrehozni, a helyi SD kártya sem szükséges.

Vissza: “ExpressIf WiFi”