ESP32 - CAM

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: Napka »

Sziasztok Fórumozók, elsősorban Kapu48!
Volt-e már hasonló esetetek CAM32+ov2640-el? ->: az output egy alhálózati IP címet meghívó és a böngészőben megjelenő kép. (Tehát helyben, csak WiFi-n visszaadva) A képformátum teljesen mindegy milyen (BMP, JPG, többféle frame mérettel - ugyanolyan ...homály) A szem képe létrejön a keretben és kivetítésre kerül, de nincs fókusza! Miután a BMP sem éles kép, a JPEG tömörítés hibáját kizárnám... A forrásnál keresném a homályosság okát, először a lencse tisztasáságát ellenőriztem. Kinézetre minden normális, és újként szereztem itt (Tavir-whsp) nemrégen. Más nem piszkálta. Úgy tűnik nem jut elég pixel el a chiphez, amiből képformátumot állít elő. Kétféle szoftverrel is megpróbáltam, a másodikként az AI THINKER / toggle kezelő ablakot meghívóval. Miután itt minden lényeges funkció kezelő gombokként megjelenik, de semmi sem hat vissza a képélességre - be kell vallanom segítségre szorulok! (gumikalapácsot ne javasoljatok, már előkészítettem) Viszont olvastam itt a fórumon felcserélt PIN-ekről..! üdv Napka
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

A lencse foglalatát csavargatva próbáld az élességet beállítani!
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: Arduino IDE környezet kialakítása másképp

Hozzászólás Szerző: Napka »

Próbáltam! Aztán Robert szólt, 1,5 m fókusznál a menetet gyárilag beragasztják! És ez így van, a "fogós-műtét" nem sikerült, csak a recét nyírtam el. Szoftveres megoldást keresek vagy annak kimutatását hibás az eszköz.

A ..TOGGLE ablakban felhozható szivárvány csíkok alighanem csak a chippet tesztelik, nem a szenzort, igaz?
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: Napka »

Tűvé tettem az ESP-cam fórumokat, hogyan merül fel a homályos kép problémája máshol? Nem találtam semmit. Sem a probléma, sem arra tanács sincsen. Lefordítva az én esetem csak egyedi eset lehet és túl kell lépni rajta. Össze nem beszélve, de Robert segítőkészségét ismét kimutatva, én újabb szemeket rendeltem, Ő pedig eggyel többet tett a csomagba! Megérkezett, áttűztem a vezetékeket és feltöltöttem a programot. Hiba nélkül és elsőre megjelent a TOGGLE kezelő ablak és a kép is. Tisztán, élesen, ahogy kell. Aki ezzel a témával akar foglalkozni, mindent megtalál az http://wiki.ai-thinker.com/esp32 oldalon.
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: Napka »

Csak jelzem az Arduino IDE 1.8.10 verziója kernel32.dll hibát okoz! Semmi, még az üres sketch sem hibátlan a tesztelésen! Ha akad Köztetek még gyanútlan kísérletező, hát ne veszélyezetesse a működő IDE-jét.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: vargham »

Akkor 2 észrevétel:
1. Akárhány Arduino IDE lehet egymás mellett. Ne a telepítőt töltsd le, hanem a zip fájlt.
2. Nálam hibátlanul működik az 1.8.10, úgyhogy valószínűleg nálad van valami hiba.
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: Napka »

Szia Vargha, igen nálam, az asztali PC-men, amely bár jogtiszta, de már nem támogatott XP-vel sántikál. Lehet, ez az oka. A kernel32.dll a Windows fájlnév szolgáltatója. Semmi köze az IDE-hez. Viszont amint lecseréltem az arduinot az 1.8.8-ra nem volt kernelhívási hiba. Ez most az esptool.py hibájával nem fordít.
A párhuzamos IDE verziók viszont érdekelnének... Arra gondolsz, hogy a kizippelés eltérő mappákba és akár ne is a túlterhelt C:\ meghajtóra történjék? üdv!
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: vargham »

Igen, külön mappákba.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: Robert »

Hogy a library-k se keveredjenek, meg a kiegészítő áramköri megoldsások sem...:

https://www.arduino.cc/en/Guide/PortableIDE

https://www.instructables.com/id/Portab ... E-v165-fo/
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: Napka »

Sziasztok!
Van egy ESP32 alaplap csomag, az Arduino könyvtárkezelőjében elérhetően. Ebben több tucat alaplap típus felkerül a telepítés után frissülő alaplap listára. Látom a WROWER-t és az AI Thinker-t, amelyekre elérhetőek a kamerát kezelő kész program *.ino-k. Viszont nem látom a listán az eddig beváltan alkalmazott ESP8266 alaplapot. A működő alkalmazásom ez utóbbival megy, amellyel az ESP32-cam-ot szeretném összevarrni. Két utat látok, kérdem van-e tapasztaltotok vagy van 3.4.stb lehetőség?
Egyik, a kamera megy az ESP8286 driverével is. Ehhez elég "#include <ESP8266WiFi> kezelő. Csináltatok már ilyen próbát?
Másik, amiatt hogy a (távoli elérés programrész utáni) parancsok lefagynak az esp32 alaplappal (mert 8266-ra írták azokat) lényegében egy keretalkalmazásban kettő programrészt és kettő alaplaptípust kellene megadni. És ennek a hibridnek az ESP8266 Flash-ján kellene feltöltve lennie.

Szép kis kihívás...próbáltatok-e már hasonlót?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nem. Az ESP32 és a ESP8266 más json állományt használ és más core kerül telepítésre.
A file / platform alatt a két ison hivatkozást pontosvesszővel válaszd el.
A Board managerben tudod utána mindkettőt telepíteni.

Az ESP32 és a ESP8266 kb. 95%-ban azonos. A core viszont erősen eltér (+Bluetooth). Emiatt (sem) csereszabatos a ESP32/ESP8266.
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: Napka »

Kösz a választ, értem, ill. én is igy tudom. Mivel akad egy általánosabb fórumtéma, nyitottam egy új kérdéskört Arduino könyvtár frissítése Githubról címmel. Ott talán többen is látják és hozzászólnak vagy tanulnak belőle.
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

ESP32 nem támogatja a WiFiClient osztályt

Hozzászólás Szerző: Napka »

Kedves Pákatársak, Chipgyilkosok és egyszerűen kíváncsi Fórumozók! Megkülönböztetetten Robert a Gazda!
10 hónapja foglalkozom az Arduino nyelven kezelhető "pajzsokkal" legutóbb az ESP32 WiFi lapkával. Javítsatok ki, ha tévednék, de az ESP8266 és az ESP32 két teljesen eltérő alaplap. Ez utóbbit telepítve kinyírta az ESP8266 könyvtárait és a helyükre maga települt. Ez önmagában nem lenne baj, mert a chip jó és gyorsan felépül a WiFi kapcsolat. A problémák a folytatásnál adódnak: a WiFiClient client class definíció és a célja a connect alkalmazása is lehetetlen. Nincs hibajelzés a szoftverből, egyszerűen hamis a fv.kiértékelése: if(client.available())
Tudnátok-e abban segíteni, hogy az osztály valahol meg van-e írva (kódsorok) vagy mik a kellékei, amiből összerakható? A legegyszerűbből indultam ki <WiFiClient.h> de olyan végeláthatatlan #include labirintusba bonyolódtam, hogy nem tudom hol tartok és mi a ténylegesen szükséges segéd fájl gyűjtemény? Amennyire átlátom, egy "osztály" szoftveres dimenzió, aligha kötődik egy alaplap típushoz - legalább is ebben bízom.
kösz a segítséget! Napka
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: vargham »

ESP8266 és ESP32 az két külön mikrokontroller, simán telepíthetőek egymás mellé.
Napka
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2019. június 18. kedd, 8:39

Re: ESP32 - CAM

Hozzászólás Szerző: Napka »

Pontosítanék: A használható alaplaptípus lista az, ami az ESP32 library -ben szerepel. (Nekem az AI Thinker jött be, de ott a Wrower is pl.)
Az ESP8266 egy MÁSIK library, ha abból választok, az alaplapra fordítás hibát jelez mert "alatta" mégis csak ESP32 dolgozna. Az ESP32 alaplap telepítő maga hoz létre WiFi.h -t és ebből már hiányzik a Wificlient client osztály értése, elérése. Ez utóbbit akarom valahogy visszacsempészni, mert a következő connect ezt a megívási módot adja meg használandóként. Kösz Vargham, ha foglalkozol vele, így megvilágítva talán érthetőbb a kérdésem.
Válasz küldése