Wifi hálózatról elérési hiba.

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
kukuri
Bitmanipulátor

Wifi hálózatról elérési hiba.

HozzászólásSzerző: kukuri » 2021. január 1. péntek, 16:09

Üdvözletem.

A következőképpen használtam eddig Shellyiket.
TP Link Archer 2C router beállítva wifi elérésre.
Shelly eszközök beállítva hozzá. Látják is egymást.
Ha PC-ről kapcsolom a Shellyket akkor minden rendben. IP cím alapján megtalálhatóak.
Ha viszont olyan eszközről akarom kezelni az eszközöket amik már nem a LAN kapcsolatot használják, akkor nem látom az eszközöket.
Ez azt eredményezi hogy se telefonról sem pedig laptopról nem érem el az eszközöket. Amik eddig elérhetőek voltak.
Az a gyanúm hogy a routerben lett elállítva valami, de nem jövök rá hogy mi.
Első ötletem az volt hogy a dec 28. ai frissítés csinált valamit a Shelly eszközökkel de erről már letettem. Ugyanis van egy ESP8266 eszközöm is, ami ugyanúgy nem érhető el csak LAN-os eszközökkel.
Van valakinek ötlete mi lehet a gond?

Onnan derült ki először a probléma hogy a raspberry PI sem működött megfelelően. Mivel nem volt rádugva a hálózatra csak wifin keresztül kommunikált. Van egy Node-RED logika a málnán és azzal kezelem az eszközöket. De most az eszközöknek az elérése nem működik valamiért.

pipi
Biztosítékgyilkos
Kapcsolat:

Re: Wifi hálózatról elérési hiba.

HozzászólásSzerző: pipi » 2021. január 1. péntek, 16:55

Hali!
Nyilván a wifi/lan átjárhatósággal van probléma. Hány router/switch van egymás után?
Ha több router van akkor az a baj, hogy nem "egy oldalon", nem egy ipcímtartományban vannak
Ellenőrizd milyen ipcímet kapnak a lan oldali, és a wifi oldali eszközök, egy tartományban vannak?
Ha állítható a routerben a wifi/lan kapcsolat az jó?

Robert
Elektronbűvölő
Kapcsolat:

Re: Wifi hálózatról elérési hiba.

HozzászólásSzerző: Robert » 2021. január 22. péntek, 7:54

Az eszközök IP címét kérdd le - onnan látszik a hálózat. Illetve gy skicc a hálózatfelépítésről.
Illetve szét lehet kapni, hogy a LAN és a WiFi külön alhálózaton legyen - egyes routereknél....
http://www.tavir.hu - a gazda :)

Vissza: “ExpressIf WiFi”