ENC28J60 Ethernet

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Válasz küldése
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Ez egy az egyben a BEN féle kód, csak valami német szöveg is van benne az elején! :lol:
Ezzel a kóddal semmi gond, szval ennek mennie kellene.
Komolyan mondom, már nem tudom mi lehet a gond nálad.

Vegyél egy másik ENC chipet a Chipcad-tól, vagy a TME-től rendelj egyet, szval próbálj egy másikat, hátha valami furcsa verziójú chip-ed van! :lol:

Nekem itthon van egy rev.5-ös és két rev.6-osom is, és mindegyikkel jól megy a BEN féle kód, de még a Tuxgraphics-os is.
Majd ha lesz időm a Uip-t szeretném feltenni, mert az tud multipacket-et.

Sajna a Ben féle kód, de még a tuxgraphics-os sem tud 1500byte-nál többet elküldeni, így összetettebb weboldalra alkalmatlanok. Kivi leszek a Uip-re. :)

Üdv: Higgins
Avatar
tetye
Chipgyilok
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2007. augusztus 29. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: tetye »

Te milyen procival használod?
a rev 6ost?
Avatar
tetye
Chipgyilok
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2007. augusztus 29. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: tetye »

most nézem linuxon és ez fossa ki magábol a csomagokat, de majdnem mind hibás.
ha megállítom a pinget ez még akkor is nyomja tovább.
de most már langyi az enc is :)
csak nem azt nyomja amit kéne, és velemiért folyton resetelödik az atmega.
debudolom és a sw elején ki irja hogy start. de ez folyton azt dobálja fel.
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Amikor először izzítottam be az ENC chipet, a tuxgraphics-os egyszerű hardvert dobtam össze breadboard-on, szval pár kábellel összedugdostam a próbapanelen és a C-s kóddal simán működött.

Majd a Ben féle oldalról töltöttem le kódokat, amik txt formátumban elérhetőek az oldalán. Csont nélkül lefordult mindig a Bascomban, és működött is.

1. Feltételezzük azt, hogy hardveresen minden rendben, és teljesen ugyanazzal a hardverrel dolgozol, mint az eredeti tuxgraphics-os verzió, akkor a szoftvernek is mennie kell nálad mindenféle változtatás nélkül.
(Így volt ez nálam is.!)

2.Nálad a szoftver ugyanaz,de gondolom a proci más és ahardver is picit különbözik az eredetitől. Arra gyanakszom, hogy nálad esetleg, de nem biztos valami hardveresen van elkötve, mivel az AVR-ed folyton reseteli magát. (Persze, hogy hülyeségeket ont ki magából, mivel eslye sincs egy normális csomagot se összerakni, mivel mindig újraindul szerencsétlen!!!)

3.Kap elég feszt a proci? BOD LEVEL mennyire van beállítva?

Nálam ATmega128-al lett megépítve SMD verzióban, mivel az AVR már TQFP tokozású, ismerkedni, fejleszteni a chippel ideális egyelőre.
Az általam megépített webszerver:
http://kepfeltoltes.hu/view/091208/P120 ... es.hu_.jpg
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Próbáld meg a rendszertápot a PC USBportjáról...
Nem e a tápod zajos, ill az 5Vszűrése gerjedhet....

Reset lehet Overflow is! Azaz a stackok nincsenek jól beállítva...
Avatar
tetye
Chipgyilok
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2007. augusztus 29. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: tetye »

Első sorban a Ben féle variát raktam össze, de nem nagyon ment ezért kissebb változtatásokat probáltam ki de ez sem segitett, m32 m644 procival probáltam eddig ennyi volt az első hw eltérés.
Csütörtökön meg jön az m168 mint a Benes cuccban és kiprobálom azzal is.
Nos mivel a kodba bele kellett nyúlni bizom benne hogy csak azon hasal el
a cucc, pl m32-m644 Spsr.spif - Spsr.spif0 itt épp ez a külömbség de lehet még ez sem jó igy. Szerintem is valami regiszter cim vagy nem tom mi baj lehet hogy nincs jol beállitva és tulcsordul és reboot...
Boden nem okozhatja ezt mert ki van kapcsolva, de probáltam 2,7 és 4v rol is de nem. Annál az egy kodnál indul ujra amivel van némi ping eredmény és egyszer bejött a telnet is, aminek a ping ide 10ms ről felmegy 190 000 ms ig majd eltünik totál és egyszercsak megint 10 és ujra megy fel és igy tovább.
Ez volt eddig a legnagyobb eredményem sajnos.
Ma már német oldalakon talált m32 m644 es c kodokkal is probálkoztam de azokkal semmi eredmény, és a nap 90% a ment rá mire az 1.-t fel tudtam tenni.
Nem hiszem már el hogy egy hét, 2 féle proci, 1000 féle forrás kód, és semmi eredménye. Pedig ketten dolgozunk rajta egy barátommal.
Remélem hogy a 168 al müködni fog.
Hw ben nincs is szinte eltérés a leg ellenálásokkal játszottam de most végül Robi tanácsára 220R került be, a VCAP 16v10uf elko közvetlen a lábak tövénél, 4db 50R tuti jó, egyik páros gnd-n van 100n kerámiával másik drot átkötéssel a 3,3v-on. Ledek most gnd és ic közé kerültek.
Rbiassal játszom 2,7-2,1k közt. Nem hiszem hogy itt Hw baj lehetne.
25mhz 2*18pf. Az avr-t járattam belsö 4-8 mhz ról, külsö 7,x ; 11,x ; 14,x ; 16 mhzröl, és probáltam az encröl is a 12,5mhz vel.
Az enc rev b6 os. A reset lábat probáltam 10kval 3,3v ra huzi, majd rá kötöttem az avr egyik üres lábára és ugy is probáltam hogy sw ben átirom hogy azzal resetelje. Az int és wol lábakat nem használom, a cs-t 10k val 3,3v ra huzva portb.2-3-4 nem tom hirtelen.
Avatar
tetye
Chipgyilok
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2007. augusztus 29. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: tetye »

pff... adtam neki tápot usbről akkurol agyon szurkáltam már 100nf kondikkal a tápokat de semmi eredmény.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

M168, ENC28J60.
BEN féle kód, vagy a Tuxgraphicsos, vagy arduino-ból fordítva....

Nálad szerintem HW-es hiba áll fenn......
A CS láb jól van bekötve? A M32/644/16 chipen a JTAG lábakon igaz nincs chip? A JTAG funkció tiltva van?
Avatar
tetye
Chipgyilok
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2007. augusztus 29. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: tetye »

Nagy tapsot a karmester úrnak!
Nah srácok megszületett...
Éreztem hogy ha meg rendelek egy m168 életben nem fog kelleni...
Nem Hw volt, nagy megnyugvásomra.
Sw....

Kód: Egész kijelölése

192.168.10.46 ping-statisztikája:
    Csomagok: küldött = 834, fogadott = 834, elveszett = 0 (0% veszteség),
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekundumban:
    minimum = 11ms, maximum = 20ms, átlag = 11ms
Valami német M32 es kód lett a nyerő, de most fogom m644el tesztelni.
Köszi minden helpet!
itt a jóság:
http://mikrocontroller.heldt.eu/index.p ... -webserver
Avatar
tetye
Chipgyilok
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2007. augusztus 29. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: tetye »

M644 el is zsírul megy...
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Mi volt a SW hibaok?
Avatar
tetye
Chipgyilok
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2007. augusztus 29. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: tetye »

Nem tom... kidobtam az eddígi szivatót ... :D De ott a link ahol fent van egy teljesen jó kód, de az a vicc hogy ez is azon alapszik. De át van tuningolva rendesen.
Pl a stack-ek is mások de az nem okozta a bajt mert ezekkel a méretekkel is probáltam. Mások a változók is. Nagyon sok benne az eltérés.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Előveszem én is a meglevő M32+ENC panelt a két ünnep közt....
Így talán életrelehelem :)
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: Higgins »

MEgnéztem én is ezt a német srác által írt kódot. Nos sok újat nem mondott nekem, csak kiegészítette egy kis soros port kezeléssel. Gyakorlatilag Ben összes eddigi tutorialját összegyúrta, és így rakta össze a kódot.

Azért a program elején meg is jegyzi, hogy Ben kódján alapszik az egész! :)

Nos Tetye, ha ez a kód megy nálad, és a hardver változatlan volt, akkor valami SW beállítás, gubanc lehetett nálad. Nem a megírt Ben féle kódokban volt a hiba, mert az egytől egyig mindegyik jó, és megy, hanem valamit te állítottál be rosszul. Vagy stack, vagy órajel gubanc volt ez már szinte biztos, és nem hardveres probléma állt fent.

Azért örülök, hogy nagy nehezen összejött, most már lehet kezdeni az érdemi fejlesztést. Az ehhez hasonló szívásokból én is rengeteget tanultam már....de ilyen a fejlesztés 8)

Üdv: Higgins
Avatar
Higgins
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2006. február 23. csütörtök, 7:00

Hozzászólás Szerző: Higgins »

Mondjuk igazán örülnék ha valaki multipacket kezeléssel is kiegészítené Ben nagyszerű kódját! :lol:

Sajna emiatt csak rá kell venni magamat és a C programozással el kell kezdenem erőteljesen ismerkednem!:( Az este már a Uip-vel játszadoztam.
Gond nélkül az is ment a tuxgraphics hardveren.

Érdekes megfigyelés pingek tekintetében:

1.Tuxgraphics-féle TCP/IP stack-el 1ms körüli

2.Adam Dunkels-féle Uip TCP/IP stack-el 5ms körüli

3.Ben féle Bascom kóddal 10ms körüli

Miért adódnak a különbségek..ezen már sokat agyaltam!
A TCP checksum számítási módszer mindig ugyanaz, máshogy nem is lehet.
Ugyanazon hardveren, különböző stackek, különböző gyorsasággal futnak.

A kód optimalizálásán múlik ez?
Erről mi a véleményed Róbert?

Üdv: Higgins
Válasz küldése