Rádiós jeltovábbítás MCU -> MCU???

Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Ott tényleg valami más bibi lesz.

Az 0-s sorozatszámú adó ugyanúgy vezérli az üres 512-t, mintha tanítva lenne.

A közös táp biztos nem gond.

Viszont, már nem emlékszem pontosan, de mintha a rádiós kiépítésnél lett volna szó invertálásról...

Ma már nem, de holnap előkotrom az archívumot...
"Az IC-k füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább." - ismeretlen szerző
"Az ID:FFFFFF egyenlő az Atmel még nem kiadott processzorával."
Avatar
vavi
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2006. április 29. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: vavi »

Ismét köszi a segedelmet, tippet.

Invertálás. Még az elején (pénteken) próbáltam már az adó és a vevő közé egy bc337-et berakni fázisfordításnak, de ekkor a vevő ledje még véletlenül sem villant fel.
Máris kipróbálom még egyszer a vélhetően jó (mindenesetre sokkal pontosabb) beállításokkal.
Kíváncsian várom az archívumot. Ha jutok esetleg valamire még ma, akkor mindenképp jelzem itt. (hosszú volt a mai napom, lassan kifolyik a szemem)

Szép estét!
Avatar
vavi
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2006. április 29. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: vavi »

Szia!

Még tegnap este tettem az adó és a vevő közé egy bc337-et fázisfordítónak, a vevő ledje fel sem villant. Meglestem az 512-es adatlapját, ott 10k-s felhúzót javasolnak. A már bent lévő 4k7-est kicseréltem 10k-ra, a vevő ledje már villog, de még mindig nincs eredmény. Sokat nem játszottam vele, korán kellett kelnem reggel.

Üdv.
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Nos átnéztem a jegyzeteimet:
Én csak adó-vevővel próbáltam anno, ott volt invertálás, mégpedig egyrészt az adón, másrészt a vevőn is. Két invertálás=ugyanaz.

Amit még találtam: csak akkor tanul a vevő, ha az 1-es gombot nyomod le az adón (S0=0, a többi 1).

Nincs esetleg kéznél egy sima adód, ami működik (kertkapu, autó távirányítója, bármi, ami hcs alapú)?

További hasznos infók:
http://www.microchip.com/stellent/idcpl ... odeId=2074

Lap alján a két "License disk"
"Az IC-k füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább." - ismeretlen szerző
"Az ID:FFFFFF egyenlő az Atmel még nem kiadott processzorával."
Avatar
vavi
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2006. április 29. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: vavi »

Köszi a tippeket.
Nullás adóval próbálkozom azóta is, de reménytelen. Létezik, hogy a Mikropo nem jól írja meg az 512-est?
Más. Kérdezted, hogy van- e működő távirányítóm. Van, ugyanis egy meglévő rendszerhez (3 adó, 1 vevő) szeretnék még egy adó+vevőt illeszteni. Egy gomb nyitja/csukja a kaput (ennek a vevője a kapunál), egy másik gombbal pedig a kertilámpát szeretnék kapcsolni, aminek a vevőjét kb 15m-rel odébb tudom csak elhelyezni, hogy ne kelljen felásni a kertet. Ez volna a nagy terv.
A nálam lévő távirányítóban egy HCS200 van, ami anyuéknál van, abban ha jól emlékszem HCS301. Hétvégén megyek hozzájuk, megnézem majd. Arra gondoltál, hogy tegyem bele abba az én általam megírt HCS-t és próbáljam ki úgy?
Ha 22pF helyett 27Pf van az OSC in lábon, az nagy eltérés? Okozhatja ez a szopást?
Bocs a sok kérdésért, de már teljes a tanácstalanság :-(

Üdv.
Avatar
nobody_hun
Bitfaragó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2005. november 14. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: nobody_hun »

Nem ismerem a Mikropo prog-t, én gyárit használtam (szintén kölcsön).

A működőt ne tedd tönkre, csak azt próbáld ki vele, hogy a kommunikációt érzékeli-e a te 512-d. Illetve, olvasd ki annak a konfigurációját.

OSC: 4MHz kell neki, ha lehet pontosan, mert az időzítések ehhez vannak számolva. Esetleg egy próbára összedobott kvarc oszcillátorral hajtva megérné megpróbálni.
"Az IC-k füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább." - ismeretlen szerző
"Az ID:FFFFFF egyenlő az Atmel még nem kiadott processzorával."
Avatar
vavi
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2006. április 29. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: vavi »

Szia!

A 4 MHz-cel lesz a gond. Néztem kiváncsiságból szkóppal, mikor nem akart menni a felprogramozás és kb 2 MHz-et mértem. Akkor variálok az órajellel, köszi a tippet.
A működő 301-eshez csak vasárnap jutok hozzá, de az itthoni próbadarabból sem tudok konfigurációt kiolvasni. Csak programozni engedi, legalábbis a Mikropo, az UPA23, és az Elnec nem kínálja föl.
Köszi még egyszer a tippeket, beszámolok majd a fejleményekről.

Üdv.: Vavi
Avatar
vavi
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2006. április 29. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: vavi »

Sziasztok.

Ígértem, ha lesz valami fejlemény írok. A kevés szabadidő miatt egyenlőre pihentetem a dolgot. Megtaláltam a forgalmazóját a meglévő adó/vevő párosnak és vettem tőlük egy 4 csatornás vevőt, ezzel meg tudom oldani azt, amit szerettem volna.
Nagyon köszönöm az eddigi sok segítséget, ha lesz időm/elszántságom, akkor nekiállok még egyszer.

Üdv.: Vavi
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ki a forgalmazó? - ha nem titok...
lll. a forgalmazó műszaki tippje?
Avatar
vavi
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2006. április 29. szombat, 6:00

Hozzászólás Szerző: vavi »

Nem titok :)

A gyártó: http://www.elmes.pl

Itt vettem: http://www.tme.eu/hu/katalog/?art=AL.CH ... ge%3D2%2C5

Kipróbáltam, sikerült minden beállítás, szimpatikus a darab. Külön lehet konfigurálni, melyik gomb melyik kimenethez tartozzon, a kimenet mono-, vagy bistabil legyen. És ami a lényeg, fel tudtam tanítani rá a már meglévő 3 db. adót is.
A belseje elég kulturált, szépek benne a forrasztások, minőségi reléket tartalmaz. Mondjuk nem HC512 van benne, hanem egy PIC16F628A. Itt egy kép róla: Kép

Üdv.
Válasz küldése