XBee modulok

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Avatar
7kaz
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 138
Csatlakozott: 2006. szeptember 26. kedd, 6:00

XBee modulok

Hozzászólás Szerző: 7kaz »

http://www.digi.com/products/wireless/p ... module.jsp

Magyarországon is kapható. A WirelessUSB-nél lényegesen nagyobb hatótávolságú, és UART-on keresztül (!) lehet kommunikálni a modulokkal.

A Bascomban a Print/Input utasításpárral gyakorlatilag megoldható a modulok alkalmazása.

Használt már ilyet valamelyikőtök?

(Pár hét múlva lesz egy modulpárom, kipróbálom, mit tudnak!)
Az biztos, hogy a Cypress moduloknál sokkal többet tudnak.
Avatar
doncarlos
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2007. október 14. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: doncarlos »

Hello!

Látom már elég régen postoltad a hszt de tudnál nekem mondani valamit ezekről a modulokrol. Az általános adatlapos dolgokon tul hogy bascommal milyen használni őket, hatótáv, érdemes-e beruházni és ha esetleg van akkor valamilyen példa bascom kódot mutathatnál.

Előre is köszönöm!
Avatar
zb83
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2008. október 24. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: zb83 »

Sziasztok,

Így 2 évvel később én is rákérdezek. :) Valakinek tapasztalat ZigBee, XBee-vel kapcsolatban? Tetszik, amik le vannak írva az adatlapokban, de mennyire megbízható? Mennyire nehézkes?

Zoli
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Vannak modulok, Arduino és USB illesztőm is. :)
Az adatlapban leírtakat tudja....

A shopban is elérhetőek,...


A modult kinyírni hibás firmware frissítéssel lehet (egyet már sikerült) :)
Avatar
stoto
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. április 19. kedd, 6:00

hol

Hozzászólás Szerző: stoto »

Hol találok Xbee, zigbee modulokat a shopban?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Xbee névre keress rá.
Avatar
stoto
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011. április 19. kedd, 6:00

Hozzászólás Szerző: stoto »

Az Xbee és Xbee Pro modulok kompatibilisek egymással?

Gondolok én arra, hogy ha minél nagyobb hatótávot akarok elérni akkor érdemes-e laptop oldalon az xbee pro modult alkalmazni egy antennával, a vevő oldalon pedig a kissebb fogyasztás és antenna méret miatt a sima Xbee modult?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Illik szimmetrikusan beépíteni. Oda-vissza kommunikáció van az XBee-k közt...

Ha az egyik oldal "hangosabb" a másik oldal nem tud visszakiabálni...

Xbee és az XBee Pro csereszabatos...
Avatar
zb83
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2008. október 24. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: zb83 »

Sziasztok,

Újra elkezdtem szemezgetni ezekkel a modulokkal. Eddig csak pont-pont kapcsolatra volt szükségem RF ügyileg, erre meg voltak korábban olcsóbb megoldások is.

Épített már valaki ilyen eszközökkel hálózatot? Mondjuk több, mint 5 modullal. Mennyire stabil/megbízható? Zigbee vagy DigiMesh?

Ami nagyon érdekelne és eddig nem találtam rá egyértelmű választ, az az, hogy megoldható-e az, hogy egy end device (Zigbee esetén) fizikailag mozog és ennek megfelelően más-más router-hez kapcsolódik? És ha ez üzemszerűen megvalósulhat, akkor mennyire tud ez dinamikus lenni? Vajon milyen gyorsan tud routert váltani és adatot cserélni a hálózat egy másik tagjával? Vannak valakinek gyakorlati tapasztalatai?

Üdv,
Zoli
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A hálózat újraszervezése adatlap alapján max 20 mp.
Ha szórt üzenetes.

Ha pont-pont címzés, akkor ~100-300 msec!
Avatar
rosszpelda
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009. február 8. vasárnap, 7:00

xbee explorer

Hozzászólás Szerző: rosszpelda »

Hello !

Megkaptam, rendben van, csak a szegény vindóz drivert keres hozzá, azt meg nem tudom, honnat töltsem le, itt az oldalon nem találtam. Az FTDI egyszer fenn van az STK500 miatt, de nem ez kell neki, hanem valami más, ezen felül. Amíg nem kapja meg, addig nincs X-CTU-öröm ... holnap azért megnézem, az Ubuntu mit lép rá, wine alatt lehet, hogy az X-CTU is menne jól, az Ubi meg nem sír annyit :)

Köszi előre is :)


SF
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ugyanaz a driver, mint stk500-é.
Nálam még a com port is azonos (egyszerre még nem dugtam be a gépbe :) ) (Win7 nem vacakol a portokkal... XP esetén meg Com 4x felett járok, egyszer a ftcleannal jól kipucolom őket...)

A driver a standard ftdichip.com VCP drivere (FT232RL standard driver).
Avatar
rosszpelda
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009. február 8. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: rosszpelda »

Köszi , akkor délután még molyolok vele, nem tudom mit hiányolt az xp. Magam is ugyanoda dugtam, mint az STK-t, de majd nemsokára kiderül, mi van lehet, hogy ma más a légnyomás, meg süt a nap, szerintem a vindóz erre is érzékeny.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Simán COM port, és a XBee modulok a standard X-TCU keretszoftverrel egyből mennek....
Avatar
rosszpelda
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009. február 8. vasárnap, 7:00

Hozzászólás Szerző: rosszpelda »

Ma ment minden simán, kommunikál, firmware-csere meg minden, úgyhogy öröm, nem nyavajgott a win és mindent ugyanúgy csináltam... mondom én, hogy számít a vindóznak, hogy milyen idő van :) persze egy könnyű reboot mindig jól jön neki...

Még egy nyúlfarknyi kérdésem van, hogy az Atmega 128L két soros portot tud, ezt a Bascom simán lekezeli-e, vagy egyszerűbb lenne az életem ha Mega8+ szoftveres UART-ot használnék ?
Az XBee soroson kommunikál, a GPS-modul meg támogatja az adatlapja szerint az I2C-t is, de hogy miként, arról elég szűkszavú, szóval inkább UART... a szoftverest megtanulom, ha muszály,de kényelmesebb lenne a két hardveres.
Ha a 128L-t javaslod, van-e neked eladósorban ?

Jókora nyúlfarknyi lett, meg elég offtopic gyanús is, ezért bocs, de ha már épp itt vagyok nem állhattam meg :)
Válasz küldése