GSM/GPRS modul

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Válasz küldése
Avatar
puzzafutar
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. május 13. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: puzzafutar »

Ismét segítségért forulok hozzátok. Siemens M35i telefon adott és egy Attiny2313. portd.0 és portd.1-re kötöttem a telefon RX és TX lábait 100 ohm-os ellenáláson keresztül. Gombnyomásra kéne küldeni az SMS-t, most így próbaképpen, de nem csinál semmit a telefon. Néztem róla videókat is és ott látni lehet, hogy mit csinál a teló.... átnéztem már a kapcsolást, meg minden, de nem tudok rájönni a hibára :(
itt a kód: Így jó a kód, esetleg kifelejtettem belőle valamit? Ez az első ilyen jellegű projektem.

Kód: Egész kijelölése

$regfile = "attiny2313.dat"
$crystal = 1000000
$baud = 9600

'PDU converter: http://smstools3.kekekasvi.com/topic.php?id=288

Config Portb.2 = Output
Config Portb.0 = Input

Declare Sub Sendsms

Do
   If Pinb.0 > 0 Then
      Set Portb.2
      Gosub Sendsms
      Reset Portb.2
   End If
Loop
End

Sub Sendsms:
   Open "comd.1:9600,8,n,1" For Output As #1                'tx
   Open "comd.0:9600,8,n,1" For Input As #2                 'rx
   Print #1 , "AT+CPMS={034}ME{034},{034}ME{034},{034}ME{034}{013}{010}"
   Waitms 500
   Print #1 , "AT+CMGS=51{013}"
   Waitms 200
   Print #1 , "0011000B916303844230F90000FF06CB20941A9402{026}{013}{010}"
   Wait 5
   Close #1
   Close #2
End Sub
Előre is köszönöm azoknak akik segítenek :)
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

1, tx - rx lábcsere?
2, Igaz nem belső 1 MHzrol jar az attiny?
Miert SW sorosporttal kergeted?


Ha PC-rol adod ki ezt az utasitassort elkuldi a SMS-t?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

M35i eseten nem lehet a PDU mod helyett TEXT modba atrakni?
Avatar
zb83
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2008. október 24. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: zb83 »

Robert írta:M35i eseten nem lehet a PDU mod helyett TEXT modba atrakni?
Én C35i-vel csináltam anno ilyet, az csak PDU-t tudott, utáltam is érte... Az M35i kvázi ugyanaz mint a C35i így szerintem az sem tudja.
Avatar
zb83
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2008. október 24. péntek, 6:00

Hozzászólás Szerző: zb83 »

puzzafutar írta:Ismét segítségért forulok hozzátok. Siemens M35i telefon adott és egy Attiny2313. portd.0 és portd.1-re kötöttem a telefon RX és TX lábait 100 ohm-os ellenáláson keresztül. Gombnyomásra kéne küldeni az SMS-t, most így próbaképpen, de nem csinál semmit a telefon. Néztem róla videókat is és ott látni lehet, hogy mit csinál a teló.... átnéztem már a kapcsolást, meg minden, de nem tudok rájönni a hibára :(
itt a kód: Így jó a kód, esetleg kifelejtettem belőle valamit? Ez az első ilyen jellegű projektem.

Kód: Egész kijelölése

$regfile = "attiny2313.dat"
$crystal = 1000000
$baud = 9600

'PDU converter: http://smstools3.kekekasvi.com/topic.php?id=288

Config Portb.2 = Output
Config Portb.0 = Input

Declare Sub Sendsms

Do
   If Pinb.0 > 0 Then
      Set Portb.2
      Gosub Sendsms
      Reset Portb.2
   End If
Loop
End

Sub Sendsms:
   Open "comd.1:9600,8,n,1" For Output As #1                'tx
   Open "comd.0:9600,8,n,1" For Input As #2                 'rx
   Print #1 , "AT+CPMS={034}ME{034},{034}ME{034},{034}ME{034}{013}{010}"
   Waitms 500
   Print #1 , "AT+CMGS=51{013}"
   Waitms 200
   Print #1 , "0011000B916303844230F90000FF06CB20941A9402{026}{013}{010}"
   Wait 5
   Close #1
   Close #2
End Sub
Előre is köszönöm azoknak akik segítenek :)
Szia,
Mint írtam, csináltam ilyet vagy 8 éve. Ha jól kötöd be a cuccot, akkor pikk-pakk megy. Viszont a telefonon nem fogsz látni semmit az sms küldésből, nem fog mutatni semmit. Indíts hanghívást, az megjelenik a kijelzőn is. Ezzel tudod tesztelni a kontroller-->teló kapcsolatot. Ha jól rémlik "ATDT 0630123456;" Ha oda-vissza kapcsolatot szeretnél tesztelni akkor csak küldj egy "AT"-t, erre "OK"-ot kell visszakapnod, sőt azt hiszem visszhang is van alapból. Mindenesetre szerintem először arról győződj meg, hogy van-e kapcsolat a telefon és kontroller között. Utánna menj tovább SMS irányba..
Avatar
puzzafutar
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. május 13. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: puzzafutar »

zb83 írta:
puzzafutar írta:Ismét segítségért forulok hozzátok. Siemens M35i telefon adott és egy Attiny2313. portd.0 és portd.1-re kötöttem a telefon RX és TX lábait 100 ohm-os ellenáláson keresztül. Gombnyomásra kéne küldeni az SMS-t, most így próbaképpen, de nem csinál semmit a telefon. Néztem róla videókat is és ott látni lehet, hogy mit csinál a teló.... átnéztem már a kapcsolást, meg minden, de nem tudok rájönni a hibára :(
itt a kód: Így jó a kód, esetleg kifelejtettem belőle valamit? Ez az első ilyen jellegű projektem.

Kód: Egész kijelölése

$regfile = "attiny2313.dat"
$crystal = 1000000
$baud = 9600

'PDU converter: http://smstools3.kekekasvi.com/topic.php?id=288

Config Portb.2 = Output
Config Portb.0 = Input

Declare Sub Sendsms

Do
   If Pinb.0 > 0 Then
      Set Portb.2
      Gosub Sendsms
      Reset Portb.2
   End If
Loop
End

Sub Sendsms:
   Open "comd.1:9600,8,n,1" For Output As #1                'tx
   Open "comd.0:9600,8,n,1" For Input As #2                 'rx
   Print #1 , "AT+CPMS={034}ME{034},{034}ME{034},{034}ME{034}{013}{010}"
   Waitms 500
   Print #1 , "AT+CMGS=51{013}"
   Waitms 200
   Print #1 , "0011000B916303844230F90000FF06CB20941A9402{026}{013}{010}"
   Wait 5
   Close #1
   Close #2
End Sub
Előre is köszönöm azoknak akik segítenek :)
Szia,
Mint írtam, csináltam ilyet vagy 8 éve. Ha jól kötöd be a cuccot, akkor pikk-pakk megy. Viszont a telefonon nem fogsz látni semmit az sms küldésből, nem fog mutatni semmit. Indíts hanghívást, az megjelenik a kijelzőn is. Ezzel tudod tesztelni a kontroller-->teló kapcsolatot. Ha jól rémlik "ATDT 0630123456;" Ha oda-vissza kapcsolatot szeretnél tesztelni akkor csak küldj egy "AT"-t, erre "OK"-ot kell visszakapnod, sőt azt hiszem visszhang is van alapból. Mindenesetre szerintem először arról győződj meg, hogy van-e kapcsolat a telefon és kontroller között. Utánna menj tovább SMS irányba..
Igazából nem is SMS küldés, hanem hívás lenne a cél, amit nemrég közölt velem ismerősöm....
Mondjuk a hívás egyszerübbnek néz ki...
Próbáltam a választ kiolvasni, de mintha nem válaszolna.
Próbáltam az "ATDT ...."-t is, de az sem megy.

Lehetséges, hogy nincs kapcsolat a telefonnal, mert ami kábel-t használok az egy sima töltőkábel, azt szétszedtem, és a kommunikációs lábakhoz befűztem egy egy vezetéket, amiknek a helyük megvan egy kis mélyedés személyében. Nem érnek össze a vezetékek, már többször ellenőriztem.

Arra gondoltam, hogy ne keljen mindig az AVR-t programozni, ezért letöltöttem egy AVR terminal 2.0 névre hallgató progit és összekötném a telót a PC-vel, és ugy tudnám próbálgatni, hogy mit kell átküldeni telóra, és a válszt is látnám, majd amikor már minden fix akkor jöhet az AVR.

Igazából hívásra láttam még 1 ötletet, ami nagyon primitív, de működik.
Azon alapul, hogy ha kétszer megnyomjuk a hívás gombot, akkor tárcsázza a legutolsó hívott számot. 2 szál vezetéket kivezeteni a telefonból és rá egy kapcsolóra. Azt meg ki lehetne küszöbölni valahogy, hogy 1 gombnyomásból 2 kapcsolást állítsak elő némi késleltetéssel.

Szerintetek?
Ja, és az AVR és a teló-nak a GND-jét nem kéne összekötni? :D
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Úristen....
Az adatkábel a telefonnal ellentétes oldalon RS232 jelszintet vár el, és a DTR/DCD stb kommunikációs lábakon tápot (ebből lopja le az illesztéshez szükséges feszültség/áramerősséget).

A GND összekötés alap (lenne)


PC->telefon összekötés él egyáltalán? Legalábbis így tudsz vele beszélgetni?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Csakis AT parancsokkal beszélgetnék....
A többi felejtős....
Avatar
DOGMAN
Chipgyilok
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2006. augusztus 27. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: DOGMAN »

Nekem eddig bármilyen siemens telefon CSAK 19200 baud-os sebességen kommunikált, mind PC-vel mind avr-rel
Aktív elemmel rendelkező telefon adatkábel az AVR és mobil esetén nem kell.
A telefon kb 3.7 V-os jelekkel kommunikál, elég egy 3.7 v-os zenerrel a telefon irányába menő jelszintet korlátozni(ha az avr pl 5V-ról megy), a telefonról jövő szálra pedig nem szoktam semmit tenni.
Én is sokat szivtam rs232 átalakitóval meg minden sz@rral annakidején, de a fenti dolog mindig működött eddig.
Azóta nem is csinálom másképp. Van pl egy szellőzető ventillátor időzítő vezérlésem (egy aknába telepítve) ami vízbejutás esetén sms-t küld a tulajnak, az is a fenti módon van elkészítve, és kb 1 éve megy gond nélkül (már többször is jelzett és megérte a tulajnak az árát :D)

A pc irányába pedig kiberhelt (értsd telefon csatlakozótól megfosztott) USB-s telefon adatkábelt használok: avr oldalán 3.7 v-os jelszintű TTL soros port, a Pc oldalán pedig virtuális soros portnak látszik. Ez is megy megbízhatóan, még külső kristály nélkül ha az error 0.16%, akkor is.

Szerk: aki tud nagyobb tételben occsóér (min 20 db, párszáz ft/db) ilyen gyári céljára a mai Wifi és bluetooth világában szinte semmitérő elfekvő adatkábel készletről az írjon privátot. szinte már sehol nem lehet kapni, pedig hobbicélra teljesen megfelel, gyakorlatilag egy FTDI usb chip+cullangok beépítését lehet vele kiváltaniaz áramkörünkből...
Avatar
puzzafutar
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. május 13. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: puzzafutar »

Próbáltam a 19200-as és 9600-as baud-ot is és mindegyik baud-on kipróbáltam az alábbi parancsokat:
ATDT ........
ATDL (ez elvileg a legutolsó hívott számot tárcsázza)
és az SMS küldést is, de semmit sem reagál... :(
ja, és a GND-t is bekötöttem, sőt próbáltam az 5V-os VCC-t, akkor el kezdett tölteni is, de a soros kommunikációra nem reagál.

mostmár csak kontakthibára tudok gonolni.
PC-vel még nem próbáltam, mert ahhoz is csatlakozót kell csinálni.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Halott telefon ?:)
Avatar
puzzafutar
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. május 13. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: puzzafutar »

Robert írta:Halott telefon ?:)
Maga a telefon működik olyan szempontból, hogy tárcsáz, hív, sms küldés megy rajta, szóval kézzel lehet használni tökéletesen.

Erre gondolam én is, hogy esetleg a soros portja halott, mert már nem is tudom hány éves és eléggé agyon van használva szegény.
Avatar
DOGMAN
Chipgyilok
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2006. augusztus 27. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: DOGMAN »

Ha 5V ről megy az AVR-ed akkor az alábbi Tx bekötés legyen:
bal oldal az AVR Tx lába.
R=100 Ohm, D=3.7V zener
Kép
Avatar
puzzafutar
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. május 13. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: puzzafutar »

Megcsináltam a kapcsolást, amit DOGMAN ajánlott, de így sem működik..... lehet, hogy rá veszem magam, hogy PC-re kötöm és próbálom úgy küldeni a parancsokat. Azt esetleg tudjátok, hogy kell-e a telefon és a PC közé valamilyen elektronika?
http://www.sold.atw.hu/siemensm35i.gif

A kép szerint kéne egy MAX ic, de nem akarok annyit rákölteni....
és ha az IC-t egy tranzisztoros kapcsolással helyetesíteném valahogy így?
Kép
Avatar
puzzafutar
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007. május 13. vasárnap, 6:00

Hozzászólás Szerző: puzzafutar »

Hát....... már nagyon piszkálja az agyamat, hogy miért nem működik.....
Úgy döntöttem, hogy megcsinálom a kapcsolóra forrasztás technikáját. Lehet, hogy nem a leg elegánsabb megoldás, sőt biztos... de legalább működik és gyorsan kész és ahhoz hogy telefonszám legyen módosítva, amit felhív nem kell az uC-et ujraprogizni.
Válasz küldése