GSM/GPRS modul

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Válasz küldése
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

GPRS kapcsolat

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy SIMCOM SIM300D vagy SIM900 esetében foglalkozott e valaki GPRS adatküldéssel? Régebben kreáltam egy egész jól működő kis GPS "nyomkövetőt", vagyis inkább pozíció lekérdezőt (ami ráhívásra visszaküldött egy Google Maps ra mutató linket , benne a beillesztett aktuális koordinátával...stb. Így csak a beérkező SMS linkjére kellett bökni és már ott is volt a telefon screenjén a térkép az aktuális "pöttyel" ...stb ) , de az SMS t kicsit drága lenne folyamatos nyomkövetésre használni..stb. Ezért gondoltam nekiállok egy GPRS es kütyünek.
De 1 hete szenvedek mert egyszerűen nem tudok egy nyamvadt ASCII karakter elküldeni a saját IP m re, persze ez egyelőre csak mint teszt / próba lenne. A PC oldalon a "Wireshark" al próbálom chekkolni hogy beesik e az adott porton a küldött adat...de semmi eredmény egyelőre. Tudna esetleg valaki abban segíteni hogy milyen sorrendben és hogyan kell az AT commandokkal vezérelni a GSM modult hogy ez működjön..? Ha hülyeségeket kérdezek nézzétek el nekem, "műkedvelő villanyszerelő" vagyok nem kevés elektronika iránti érdeklődéssel. Szóval mondhatni kezdő vagyok, és a tanult alapok nálam hiányoznak. Eddig csak PIC el foglalkoztam (ne tesség fújjogni... :oops: :) ) de mentségemre szóljon hogy már régen megvettem az ARDUINO panelt is, csak egyelőre kicsit idegen nekem a PIC után a programozása. De ezt a GPS - GPRS kütyüt már AVR el szeretném megoldani, tehát kéne egy olyan tok amiben 2 db HW soros port van...stb. Viszont egyelőre ebben a GPRS dologban tudna e valaki segíteni? Hogy egyáltalán hogyan kell felkonfigolni a GSM modult a GPRS küldéshez, és lépésről lépésre mit küldjek soroson on a modul felé ahhoz, hogy tudjak küldeni "bármit " (egyelőre) a saját IP m re? A neten találtam pár forrást, de már mindet kipróbáltam egy sem működik. A SIM300 hoz a gyári demoboard ját használom, PC ve Bray terminal al tolom be neki az AT parancsokat és ugyanerre a gépre várnám vissza a küldött adatokat. Hogyan csináljam hogy jó legyen..?

Köszi előre is Zsolt [/url]
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A SIM300-é kiforrott. A gyári adatlapban van sok megoldás leírása rá.

Keress rá:
"TCPIP Application Note 1.01.pdf"

A SIM300 eseténa TCP/IP-t neked kivesézni.
A SIM900 a HTTP/FTP-t beépítve tudja már.


1 sorosport elég:
- A HW alapú legyen a GPRS modulon (legalább a vételi része [Rx])
- a PC fele meg jó lesz a SW alapú sorosport (max 9600 bps esetén jó)
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Köszönöm!

A SIM300 tudom már kifutott típus de ebből van itthon még, meg ehhez van demo panelem amin tudom próbálgatni. De lehet akkor eleve a 900 assal kéne kezdenem, nincs vele annyi molyolás. És ha jól emlékszem pin kompatibilis a 300 al, kérdés hogy a SIM300 demo board jó lesz e hozzá. A két USART a nyomkövetőbe kéne, egyiken jönne a GPS adat, a másikon pedig kommunikálna a GSM modullal.

Köszi megkeresem és átnézem ezt az app. note - ot, hátha okosabb leszek, de félek lesz még kérdésem. Az általad írt GPRS el foglalkozó cikk mikorra várható?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Igen, a SIM300 és a SIM900 csereszabatos (legalábbis a tuskesoros csatlakozós)

A GPS-nek tényleg kell a 2. sorosport.
Javasolt AVRcsalád:
- M164P, M324P, M644P, M128P
- M162
- M64, M128, M1281, M2561


A SIM300-as kész, a SIM900 és még 2 modem van, ami még függőben. Most még el vagyok úszva, így lehet h a SIM300 önállóan kerül ki első lépésben....
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Ok, köszi. nagyon várom a cikket. Azt a jópofa "simcom server" programot honnan lehetne letölteni ami az app note ban példaként használnak? Nem találom a simcom oldalán sem....a googli se dobja fel. Nincs meg neked véletlenül?
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Hoppá...jut eszembe. Mivel én routert használok, ahhoz hogy az adat beessen a PC be minimum egy port forwardot kell csináljak, nem? Mert én a publikus IP re küldöm az adatokat....Lehet ez a gáz...?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Igen.
A Router alapban lenyeli a csomagot.

Portforward javasolt....

Fontos!
A GSM rendszerben ithon csak GSM->Internet irányba megy, visszafele nem....
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Hát igen, ez a port forward kimaradt nekem, de azért eszembe jutott, ez is valami. :-) Most ott tartok hogy az "AT+CIPSTATUS" commandra a válasz "TCP CONNECTING". Váohh micsoda haladás..viszont adatot még mindíg nem tudok küldeni mert az "AT+CIPSEND" commandra nem jön meg a ">" karakter ami után küldhetném az adatokat. Helyette egy szép nagy "ERROR" jön azonnal, közvetlenül a CIPSEND parancs kiadása után. Ez mitől lehet, tudna valaki ebben segíteni..?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nem várod meg a konnektálást teljesen.

Illetve a kinek küldöm esete az IP címre mehet csak! A DNS névfeloldaás a SIM300-ban külön elvégzendő!
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Hoppáá...Akkor ezek szerint még + valamit kellene konfigolnom a küldéshez? Én "step by step" követtem az app. note ban lévő példát... IP címre küldöm (ném) egyelőre nem domainra (DynDns), tehát elvileg a DNS nem kell, elég az IP + a PC oldalon a portforward. Vagy tévedek? (lehet..!!) Még szenvedek vele kicsit aztán felrakom hogyan csinálom, lépésről lépésre mit küldök a modulnak, hátha meglátja valaki a hibát mit csinálok rosszul. De hogy miért nincs sehol olyan example (már ami működik is) ami lépésről lépésre bemutatja ezt a GPRS küldést azt nem értem. Az SMS el semmi bajom nem volt, egyből ment. De ebbe beletörik a bicskám.. Az SMS nél le volt írva az adatlapban a példa lépésről lépésre mit hogyan...és működött is. De ez a GPRS számomra egy fekete lyuk, ehhez minimum egy Uri Geller kell hogy menjen...Bár tuti én vagyok hozzá a láma, de csak azért is kiszenvedem. (Főleg ha még segítetek is kicsit...:oops: :wink: )

Köszi Zsolt
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Néhány gyűjtemény a sim300cz-hez.....

Kód: Egész kijelölése

TavIR
SIM300 communication!

ATE1       		; 1 - Switch ON ECHO, 0 - Switch OFF ECHO ( when using the micro) 
AT+CPIN=8400          ; Unlock the pin number on the simcard 
AT+CMGF=1                            ; sets text mode (0 sets Packet Data Mode) 
AT+CSCS="GSM"                                    ; sets GSM-character text mode 
  
ATE1

AT+CPIN=8400

AT+CMGF=1

AT+CSCS="GSM"


AT+CPIN? 'kell-e PIN kód?
+CPIN: SIM PIN

----

AT+CPIN=xxxx 'PIN megadása - ha kell!
OK

Call Ready'hálózat kész (5....40 sec!)

--

AT+CREG? 'hálózat van?
+creg: 0,1 'a 2. számjegy: belépett
OK

AT+CSTT="net","",""
Telenor esetén: APPN, Username, password

AT+CDNSCFG=? Mi a DNS szerver?
AT+CDNSCFG?

AT+CIFSR=?
Local IP a válasz

AT+CIPSTATUS=?
jelenlegi státusz

AT+CDNSGIP="www.google.com" ;névfeloldás

at+cipstart="TCP","72.14.215.99","80"

AT+CIPCSGP=1,"net"     ; Defines GPRS connection, APN 
AT+CLPORT="TCP","80"     ; Define TCP connection, and port for local device 
AT+CSTT="net","",""    ; APN, user name and password 
AT+CIPSRIP=1      ; Displays connecting device IP address 
AT+CIICR      ; Make the connection 
AT+CIFSR      ; Gets the IP address of local module 
#AT+CDNSCFG=?      ; Query Domain name Primary and Secondary DNS Address 
AT+CDNSCFG?
AT+CDNSCFG="193.225.155.254","194.149.0.157"         ; Set Primary and Secondary DNS (if more than one option available) 

AT+CDNSCFG="217.79.128.40","217.79.128.45"    Telenor 2011-06-05


AT+CDNSORIP=1  ; DNS névfeloldást akarok használni!

AT+CDNSGIP="valami.hu" > IPcímet ad vissza


AT+CIPSTART="TCP","xxx.xxxx.xxx",xxxx   ; Set domain name and port, wait for "CONNECT OK" 
NEM kell idézőjelbe a portszám!




Ha van DNS névfeloldás: 
AT+CIPSTART="TCP","www.google.com","80"

at+cipsend
> GET http://www.google.com/index.html HTTP/1.1 
Accept: */* 
Host: www.google.com 





AT+CIPSTATUS      ; Must be "STATE: IP STATUS" for connection 
AT+CIPSEND      ; Data to be sent, use "Control Z" to send data 
    TEST DATA TO SEND    
> xxxxxxxxxxxx                     ; cONTROL z "SEND OK" on success 

AT+CIPCLOSE ; TCP lezárás



AT+CIPSHUT      ; Disconnects the GPRS connection 


AT+CDNSCFG="217.79.128.40","217.79.128.45"

AT+CDNSORIP=1

AT+CIPSTART="TCP","www.tavir.hu","80"

AT+CIPSEND

> GET http://www.tavir.hu/mini.htm HTTP/1.1 
Accept: */* 
Host: www.tavir.hu 

AT+CIPCLOSE

Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Köszönöm, végre valami csemege.. :) Most éppen egy ilyesmi példát találtam, http://www.mcuexamples.com/forum/thread-74.htmlde erre meg "ERROR 6" (PH-FSIM PIN required) ot ad a végén ami gondolom azt jelenti hogy hiányolja a PIN kódot, ami pedig ki van kapcsolva a SIM kártyán..Nem értem én ezt..De a példát köszönöm, megpróbálom e szerint beüzemelni ezt a fránya modult.[/url]
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Faguriga legyek ha értem..:

AT+CDNSORIP=1

AT+CDNSGIP="www.google.hu"

OK



ERROR: 6



STATE: PDP DEACT

No komment...feladom..! Legalábbis mára.. :cry:
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

szerintem:
- nem várod meg a felkapcsolódást
- nincs az adathívás engedélyezve :)
Avatar
rfamp
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2007. június 13. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: rfamp »

Honnan tudom hogy felkapcsolódott..?

Ha lekérdezem akkor "TCP CONNECTING", elvileg kapcsolódva van.

Az adathívás milyen AT commanddal kell engedélyezni? Bocs
a hülye kérdésekért, de már forog velem a világ. :? 8O
Válasz küldése