arduino nano + ethernet board

Apróhirdetés az oldalon a megunt, kinőtt holmikhoz. Kereskedelmi mennyiségek nem engedélyezettek.
Válasz küldése
Avatar
hg8loa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. december 20. szombat, 7:00

arduino nano + ethernet board

Hozzászólás Szerző: hg8loa »

Keresek megvételre Arduino-nano boardokat és ha létezik hozzá való ethernetet is.
Esetleg NYÁK rendelésbe betársulnék.

ati@net.info.hu
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nano board 4 rétegű:(
Ethernetből létezik ENC28J60-as illetve W5100 chipes.....
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Ahol NANO eth van...

Hozzászólás Szerző: Robert »

http://tronixstuff.wordpress.com/2011/0 ... no-family/

Es itt a gravitech oldalát hivatkozza meg. Hát ezt sk, otthon senki nem ülteti be :)
http://www.gravitech.us/

eth panel: 40$

Tobb:
http://www.gravitech.us/arduino.html

Robert
Avatar
eroth
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012. március 21. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: eroth »

Sziasztok!
Arduino Nano v.3 két oldalas pcb! Eagle file-ok elérhetőek a következő oldalon: http://www.gravitech.us/arna30wiatp.html
De mielőtt bárki bele lovalná magát a NYÁK rendelésbe, csatlakozom Robert véleményéhez, otthoni körülmények között, nem sok esély van a beültetésre! (nem lehetetlen, de igen magas a hiba százalék, precíz munka esetén is!) A rajta lévő alkatrészek ára/beszerezhetősége és a NYÁK költség, többre jön ki, mintha rendelek valahonnan! (400-500 Ft. megtakarításért, nem éri meg bűvészkedni!) Persze, biztos van aki kedveli a kihívásokat... :)

u.i.: Fenti linken meglehetősen drága a deszka, Robertnél olcsóbban beszerezhető és akkor még a terméktámogatásról szó sem esett! -mert gondolom azt mindenki vágja, hogy az "e-bay"-on nulla gari és támogatás van!!!
Endre
Avatar
hg8loa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008. december 20. szombat, 7:00

Hozzászólás Szerző: hg8loa »

eroth írta:Sziasztok!
Arduino Nano v.3 két oldalas pcb! Eagle file-ok elérhetőek a következő oldalon: http://www.gravitech.us/arna30wiatp.html
De mielőtt bárki bele lovalná magát a NYÁK rendelésbe, csatlakozom Robert véleményéhez, otthoni körülmények között, nem sok esély van a beültetésre! (nem lehetetlen, de igen magas a hiba százalék, precíz munka esetén is!) A rajta lévő alkatrészek ára/beszerezhetősége és a NYÁK költség, többre jön ki, mintha rendelek valahonnan! (400-500 Ft. megtakarításért, nem éri meg bűvészkedni!) Persze, biztos van aki kedveli a kihívásokat... :)

u.i.: Fenti linken meglehetősen drága a deszka, Robertnél olcsóbban beszerezhető és akkor még a terméktámogatásról szó sem esett! -mert gondolom azt mindenki vágja, hogy az "e-bay"-on nulla gari és támogatás van!!!
Ja márha kapsz valahol. Nekem 2700Ft-ba jött ki, már túl vagyok a 30. példányon, Hobbyking.com-on a legolcsóbb 10 dodó. 30-ból kettő hibás volt, a többi jó.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Itt az oldalon Pl. van NANO v3 és számos kiegészítő is készülőfélben. Pl. az átalakító panel, hogy a normál shieledeket is tudd hazsnálni hozzá.

Tesztelt példányok, frissített firmware. És persze a számos gyerekbetegségű darabok nem ide kerültek (jó az az a ebay-en is...)
Viszont javítást vállalok :).
És ha korán kéred, du. már a kezedben is lehet! :)
Avatar
eroth
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012. március 21. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: eroth »

Robert írta:Itt az oldalon Pl. van NANO v3 és számos kiegészítő is készülőfélben. Pl. az átalakító panel, hogy a normál shieledeket is tudd hazsnálni hozzá.

Tesztelt példányok, frissített firmware. És persze a számos gyerekbetegségű darabok nem ide kerültek (jó az az a ebay-en is...)
Viszont javítást vállalok :).
És ha korán kéred, du. már a kezedben is lehet! :)
Üdv Robert!
Próbaként rendeltem az e-bay-en 2,9 dodóért nano v.3-at. Megjött és nagyon szép kis míves darab. Adtak mellé egy 130cm-es USB kábelt is. A deszka hibátlan, viszont a kábel nem jó! (ki is dobtam) Az ár és az ingyenes szállítás is remek, gondoltam rendelek még néhány darabot. Csakhogy az eladó oldalán eme díszes felirat várt: "ez a termék már nem elérhető!" Kapható több helyen is, de háromszor annyiért. :( Pedig ezt a forrást szívesen megosztottam volna veled is...! Más, írtad, hogy tervezés alatt vannak átalakító panelek nano v3-ra, normál shieldekhez. Érdeklődöm, nem tervezel esetleg nano méretre is shieldet? pl: ethernetshieldet, wifishieldet? LCD lehetne mondjuk 8*2-es és szendvicsként a tetejére, vagy szallagkábelen, hogy ne legyen tűl magas a torony... :) Na jó, kívánság-műsornak vége! De gondoltam hátha látsz benne fantáziát. ;) Ha lenne elérhető áron kiegészítő, szvsz igen kapós lenne a nano deszka is.
Endre
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nano főleg a robotika alapja. Erre építkezési kezdeményezés van már itthon...

A tanulási része van tervben, a szenzorok, adatgyűjtők és szervók az első lépésben...

WiFi-t most tanulom, megvan az új WizFi panel! Sorosporton nyaggatható. Lassan majd cikket is írok. Hasonló, mint a GSM alapú kezelés...
Avatar
eroth
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2012. március 21. szerda, 6:00

Hozzászólás Szerző: eroth »

Robert írta:Nano főleg a robotika alapja. Erre építkezési kezdeményezés van már itthon...

A tanulási része van tervben, a szenzorok, adatgyűjtők és szervók az első lépésben...

WiFi-t most tanulom, megvan az új WizFi panel! Sorosporton nyaggatható. Lassan majd cikket is írok. Hasonló, mint a GSM alapú kezelés...
Pontosan erre gondoltam jómagam is, ezért bátorkodtam a kis méretű pajzsok után érdeklődni. :) A tanulási részében érdekelt vagyok én is, főleg a szenzorok, mérésadat gyűjtők terén. A robotika távlati tervben, kizárólag hobbi célra szintén. Bár ha nem is robotikára, de a szervo illetve léptető motor vezérlés is érdekel. Az új wifi panel, ha elérhető, sikíts, mert alig várom, hogy "nyaggassam" soros portról! :) GSM-re találtam más megoldást, mely drágább, viszont komplexebb megvalósítás, sok szolgáltatással, beépített szerverrel, kapcsoló tranzisztorokkal, teljesítmény fokozattal, CID kód küldési funkcióval. Persze itthonra, biztos, hogy tőled veszek, mert azért a pénztárcám egyenlőre, jó barátom! :D
Endre
Válasz küldése