Grillsütőből beültetőkemence

Forrasztópákákról, kemencéről, ónokról, pasztákról, fluxokról és a fogásokról.....
Válasz küldése
Avatar
Kotesz
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2009. szeptember 24. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: Kotesz »

Sziasztok!

Sikerült megoldani a pt100 erősítését, miszerint 100ohm esetén ADC=420-412 között, 200ohm esetén ADC=820-830 között.
Belső referencia fesz. mellett.

Hogyan tudom megoldani a mintavételezést a bascomban, kb. 10 minta átlaga kellene, mert eléggé ugrál az adc értéke az említett határok között?
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

Ugráló érték:
- hibás az áramköröd, vagy a Vref
- hibás a tápfesz
- hiányzik a szűrőkondi...

Kis ellenállás:
- hamis mérés
- nincs erősítés! (1x jelenleg)
- az átfolyó áram hamisítja a mérést!!!
Avatar
Kotesz
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2009. szeptember 24. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: Kotesz »

-Vref a Mega32 szolgáltatja
-Tápfeszt 7805 mindkét oldalon 100nf, kimeneten 2200uf, bemenet labortápegység
- ADC lábom 100nf

Az erősítő 10x, 1ma folyik a pt100-on, áramgenerátorral.
Bár az egész még breadboard-on van összedugdosva.
Avatar
muszer
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2009. december 28. hétfő, 7:00

Hozzászólás Szerző: muszer »

A 7805 kimenetén nem helyes a 2200uF. 1uF-nál többet oda ne tegyél!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Hozzászólás Szerző: Robert »

A belső referencia is kóvályog.

Legegyszerűbb átlagolás:

Kód: Egész kijelölése

dim eredmeny as word
dim i as byte
For i = 1 to 10
  eredmeny=eredmeny + getadc()
next i
eredmeny=eredmeny/10
A M32 Vref és a GND közé: 100nF kerámia.
7805 kimenetről a 2200 uF azonnal levenni! Ha elmegy betáp, fordított bekötés miatt elhalálozik!
Bemeneten 2200uF, kimeneten max 10uF!
Ki- és bemenet es a GND közt 100-100nF kerámiakondi!


A beolvasást végül hogy oldottad meg?
Az 1mA áramgenerátor hogyan készült?
Avatar
Kotesz
Tranzisztorgyógyász
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2009. szeptember 24. csütörtök, 6:00

Hozzászólás Szerző: Kotesz »

http://kotesztechnic.tvn.hu/pt100.png

Ez az erősítő rajza, a 15k-10k osztó adja az 1V feszt a neminvertáló lábra.
Az 1k ellenállás miatt 1mA az áram.
Avatar
vargajano53
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Re: Grillsütőből beültetőkemence

Hozzászólás Szerző: vargajano53 »

Sziasztok!Szerintem,lehet házilag készíteni beültető kemencét.(Alsó-felső fűtés.Hőszabályzással.Ventilátorokkal.)Érteni kell a lakatosmunkához.(Doboz.)Érteni kell az elektromos szereléshez.(Bekötés.)Szép feladat lenne a szabályzás megoldása valamelyik mikrokontrollerrel.Ebben(uP) én teljesen tanulatlan vagyok.A mechanika és az elektromos szerelés és NYÁK beültetés területén van valamilyen jártasságom.Én konkrétan ebben tudnék segíteni nektek.Viszont a programozáshoz annyit értek,mint hajdu a harangöntéshez.Készítsünk beültetőkemencét!Várom vállalkozó kedvű profi és amatőr kollégák jelentkezését!Üdv varga jano nyugdíjas
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Grillsütőből beültetőkemence

Hozzászólás Szerző: Robert »

http://avr.tavir.hu/modules.php?name=Co ... ge&pid=118

Van készen. Arduino alapn van vezérlés, PC-n kerezstüli, illetve van a saját vezérlőm is amiből a cikk is íródott. Lassan 5 éve gyönyörűen megy, a nyákjaim ezzel készülnek (lsd: www.shop.tavir.hu).

Szóval, mi a kérdés pontosan?:)
Avatar
vargajano53
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Re: Grillsütőből beültetőkemence

Hozzászólás Szerző: vargajano53 »

Szia Robert!
Szeretném utánépíteni a grillsütőből SMT kemence c. alapján az eszközt!Ha lenne egy anyaglista!Mi kell hozzá?Az alapötletet most olvasom.Ez az NDK grill még föllelhető itt-ott.Én javítási célokra szeretném hasznosítani a kemencét!Például kontakt hibás BGA forrasztására.Vagy SMT panel alkatrész cseréjénél!Valaha,műszerészként dolgoztam.Nem ismeretlen számomra a készülék építés.Univerzál panelon pl EPROM programozót is építettem.Kollégám használja 93C84 és 24C64 írására.Szeretném,ha segítenél ebben!Előre is nagyon szépen köszönöm.Üdvözöl Varga Jano
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Grillsütőből beültetőkemence

Hozzászólás Szerző: Robert »

Utánépítés nem javasolt. Van pár gyerekbetegsége + jónéhány upgrade zajlik vele kapcsolatban.

Amit azonnal meg lehet építeni és az alapokat én innen (is) vettem:
http://www.rocketnumbernine.com/2009/06 ... ven-part-1
http://www.makehackvoid.com/member-proj ... eflow-oven

Tapasztalat:
- BGA-ra alkalmatlan, a pasztára érzékeny.
- hőmérséklet mérése és eloszlása kritikus,
- belül 230V van, így óvatosan.

A teljes kód nálam Bascom alatt készült, és >4k. A tudása jóval túlmutat a kemencén - ezért sincs (még) publikálva.
Az áramköreim készítésének CE minősítése miatt sokmindent meg kellett változtatni benne (belső log, hibanapló, tesztelés, időpecsét...).


Az upgrade során ATMega16 helyett ATMega32 majd ATMega644P került be. A soros kivezetés (RS232) helyett USB kerül rá. A log állomány 24LC32 helyett 24LC512 chipbe kerül. A belső óra PCF8563T lett. Grafikus kiértékelés kerül hozzá (Excel/Openoffice alapon). 1 fűtőszál helyett két független kör kezelése (ki/be helyett teljesítményszabályozásal). Egy helyett 2 ventillátor kezelése. Beépített tápellátás, nem külön tápegységpanel.
Wiring és Bascom-AVR alatt is fejleszthető kód (publikálva a kódcsontváz lesz - önálló fejlesztés biztosítására)....

Szóval sok a feladat. És persze az upgrade nyákgyártása és ültetés mellett az élesztés is most történik...
Avatar
vargajano53
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Re: Grillsütőből beültetőkemence

Hozzászólás Szerző: vargajano53 »

Szia Róbert!
Miben tudnék segíteni?
Üdv Jano
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Grillsütőből beültetőkemence

Hozzászólás Szerző: Robert »

Köszönöm. Most még semmiban. Hacsak nincs a fészerben egy időkibővítő, ami 24:48-as esetleg egy kisebb 24/:36-os is elég....Nyák beültetések mennek, élesztés zajlik + programozás (egyenlőre Bascomban). Utána ezt a tesztrendszert írom át Wiring/Arduino rendszerre...
Avatar
vargajano53
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2011. szeptember 19. hétfő, 6:00

Re: Grillsütőből beültetőkemence

Hozzászólás Szerző: vargajano53 »

Szia Róbert!
A fáskamrában lezsírozva eredeti időkibővítőket őrzök, szgyelano cccp, a rendszer váltás óta.A távozó Vörös Hadseregtől szereztem be,magyar barackpálinkáért.Ugyan is annak idején én Birodalmi Lépegető Vezető voltam.És jól vezettem.Időnként az áramot.Félre téve a tréfát,ha abba a fázisba kerül az SMT kemence,hogy rám,az öreg, nyugdíjas, prototípus készítőre,személy szerint neked szükséged van,akkor állok rendelkezésedre.Sok sikert kívánok a megvalósításhoz!Nagyon drukkolok neked és"védenceidnek".Várom további cikkeidet a fórumon! Üdvözöl varga jano
Válasz küldése