Avr + TV kompozit jel generálás

Hogyan programozzak AVR chipet? Programozók beállításai...
Bascom nyelvű programok...
Válasz küldése
VarázsBab
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013. július 31. szerda, 5:11

Avr + TV kompozit jel generálás

Hozzászólás Szerző: VarázsBab »

Sziasztok!

Az autómba szeretnék építeni egy infós panelt, ami minden infót mutat. A kijelzőnek egy színes 5"-os Rear View kijelzőt fogok használni, aminek
megvan az az előnye, hogy tud fogadni kompozit jelet. A lényeg a lényeg, azért írtam nektek, mert kerestem neten anyagot.
Kapcsolás ügyileg nem nagy kunszt, viszont Bascom példakódot nem találtam, aminek a mentén el tudnék indulni. Tudna ebben segíteni valaki?
Itt a kapcsolás: http://benryves.com/bin/tvtext/avrtvgame-circuit.gif

Előre is köszönöm!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Avr + TV kompozit jel generálás

Hozzászólás Szerző: Robert »

Bascom alól nem fog menni:(
Inkább Arduino ami ki van ilyenre hegyezve.
De ott is erősen C+ASM betétekkel oldják meg.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Avr + TV kompozit jel generálás

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Commodore 64-en a videocsip órajele közel 8 MHz volt (PAL/NTSC függő), emellett 2 RAM is volt benne, amiből képes volt párhuzamosan olvasni 1 ciklus alatt (video + szín). Az órajel alacsony/magas fázisában felváltva használta a memóriát a video/mikroprocesszor, de néha a videocsip (pl. sprite-oknál) beakasztotta a processzort, mert nem volt elég ideje.

Egy videokép felépítése eszméletlen számítási kapacitást igényel. C64-en is keményen hardverből nyomták az egészet, elfogadható minőségben AVR-rel igencsak bonyolult ügy.

Az Uzebox 28MHz-ig pörgeti túl az Atmega644-es IC-t és AD725-ös segédcsipet használ a képhez.

Gondolom amikor a rasztersugár a kép látható részén van, akkor semmi mást nem csinál, csak a képfelépítéssel foglalkozik. Amikor kimegy a kép látható részéből (kép alatt / felett), na olyankor fut a programod és csinál más egyebet is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csabeszq 2013. december 6. péntek, 3:37-kor.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Avr + TV kompozit jel generálás

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Nézz utána a raspberry pi-nek, abban van RCA/HDMI kimenet és kerül max. 10000 Ft-ba.

Ez egy 700 MHz-es Linux videokártyával meg minden mással. Tudsz róla avit is lejátszani, meg vannak IO portjai is.
VarázsBab
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013. július 31. szerda, 5:11

Re: Avr + TV kompozit jel generálás

Hozzászólás Szerző: VarázsBab »

Az a gond, hogy nekem nem kell az a sok eszköz, amit a raspberry pi kínál. Plusz, akkor annak a programozását is meg kéne tanulni, és nem akarok kidobni érte annyit. Nem akarok avi-t lejátszani, csak néhány infót kiíratni a képernyőre, amit az autó OBD2 buszáról olvasna be + pár saját funkció.

http://www.youtube.com/watch?v=zP_7qus4aac

Ebben a videóban ha jól látom, akkor a képernyő előtt van valamilyen áramkör, szerintem az végzi a jel generálást és egy ATMega8 vagy 16 elég volt nekik.
Tudtok esetleg hasonló modult?
Avatar
rostasc3
Biztosítékgyilkos
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2009. október 20. kedd, 6:00

Re: Avr + TV kompozit jel generálás

Hozzászólás Szerző: rostasc3 »

VarázsBab
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013. július 31. szerda, 5:11

Re: Avr + TV kompozit jel generálás

Hozzászólás Szerző: VarázsBab »

Ahogy nézegettem a neten a megoldásokat mégis csak a rasberry pi-t érné meg használni, mivel kész az áramkör és egy csomó terhet levenne a vállamról a kompozit jel generálást is.
Csak programozni kéne. Viszont az érdekelne, hogy hol lehet beszerezni 10e Ft-ért (csabeszq)? Mindenhol drágábban van, még ebay-en is!
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Avr + TV kompozit jel generálás

Hozzászólás Szerző: Robert »

Hülye tipp:
- Valamilyen cél AVR-re rárakni a videójelgenerálást és sorosporton tolni a kiirandót.
- ha elég a karakteres megoldás, akkor teletextIC (OSD IC) is tud csinálni ilyet (~2000 Ft). ez I2C vagy SPI-n át megszólítható.
- a kompozit kezeléshez kell a RGB->Composite összegző IC. Vagy a kijelző RGB bemenetére kell rakni a jelet.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Avr + TV kompozit jel generálás

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

http://malnapc.hu/yis/raspberry-pi-a-verzio-256mb-ram

Bruttó 9100 Ft. Ez a kicsi, a nagyobb 3-4 ezerrel drágább, az 512 mega és van benne Wifi.

Vigyázz vele, mert 3.3V-os és a gyártók szerint nem túl hülyebiztos. Szóval ha valahová rossz feszültséget kötsz, akkor vége.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Avr + TV kompozit jel generálás

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az A széria elfekvő készlet. A 256 MB RAM miatt és a limitek miatt nem javasolt.
A B széria 512 RAM, de NINCS WIFI benne! Csak LAN csatlakozó.


A 3.3V-os részén át megsüthető a rendszer és tényleg nem hülyebiztos. Az IO portok python alatt egyszerűen elérhetőek. Játékra jó :). Meg linuxot megtanulni. És jó a támogatása - legalábbis amiket eddig alapszinten kerestem.
VarázsBab
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013. július 31. szerda, 5:11

Re: Avr + TV kompozit jel generálás

Hozzászólás Szerző: VarázsBab »

Robert olvastam a tippedet is!
Viszont szerintem az utolsó pontnál megbukott a dolog, mert a kijelzőnek nincs RGB bemenete
A kijelző: http://thumbs4.ebaystatic.com/d/l225/m/ ... xPtHDw.jpg
Tehát ahogy írad is RGB-ből kéne csinálni compozit jelet, ami plusz meló, viszont az tetszett, hogy soros porton küldeni neki
a szövegeket, de akkor máris több mikróvezérlőről beszélünk. Mellesleg ki tudja, ha bővíteni akarom a funkciókat, akkor lehet, hogy új chip kell, ahhoz esetleg másik
áramkört marni.
A Respberry Pi-ben viszont benne van minden és koncentrálhatok a lényegi dolgokra.

Utánna néztem én is, elég jó oktató anyagok vannak hozzá, és tényleg egyszerű vezérelni a portokat,
annyi gyakorlatom meg szerintem van már, hogy ne süssem meg szegényt :D

Tehát akkor eldőlt, hogy a Respberry PI B-t fogom használni.
Köszönöm mindenkinek a segítséget :)
Avatar
GPeti
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2011. március 3. csütörtök, 7:00

Re: Avr + TV kompozit jel generálás

Hozzászólás Szerző: GPeti »

A leges legegyszerűbb és legolcsóbban videójelet egy Propeller kontrollerrel (P8X32A) lehet létrehozni, írtam egy kis programat TV-re ez egy sorosport hiperterminál, mindössze ennyi, igaz ez nem AVR.

Kód: Egész kijelölése

CON

  _clkmode = xtal1 + pll16x
  _xinfreq = 5_000_000


OBJ

  text : "tv_text"
  serial : "FullDuplexSerial"    

PUB start | i
  serial.Start(31, 30, %0000, 115200)
  text.start(12)
  text.str(string(13, "            Serial Display              "))
   
      repeat
        i := serial.Rx
         'if i == 95  '_ = enter
           'i := 13
        text.out(i)   
Avatar
doncarlos
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2007. október 14. vasárnap, 6:00

Re: Avr + TV kompozit jel generálás

Hozzászólás Szerző: doncarlos »

Ha veszel egy ilyen kijlezőt: http://www.adafruit.com/products/1596 és hozzá egy ilyen vezérlőt: http://www.adafruit.com/products/1590 akkor kapsz egy nagyméretű és nagyfelbontású beépített rajzparancsokkal és fontokkal rendelkező SPI-n keresztül vezérelhető megjelenítőt. Ami még érintős is.
Válasz küldése