Tápfesz szűrés

A meglévő hardware eszközök fejlesztési lehetőségei, módosítások, illetve új eszközök bevezetése
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Tápfesz szűrés

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Köszi, ezt kipróbálom breadboardon. A következő kártyába már ezt fogom rakni, ha működik.

Ha FET-et hajt, akkor az enable mehet VCC1-re is.
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: Tápfesz szűrés

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

akár... de beköthető a resetre is vagy használható motor tiltására is...amíg a PWM be nem indul normálisan pl.
JAni
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Tápfesz szűrés

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Na, most fogom az agyamat eldobni.

Redukáltam a feladatot, írtam egy programot, ami 25% PWM-mel előre hajtja a mozdonyt 3 másodpercig, majd irányt vált és 25%-os PWM-mel vissza hajtja. Ha a mikrokontroller RESET-el, akkor pedig 5 másodpercig vár, hogy észrevegyem.

Nos a vonat már vagy 20 perce ide-oda járkál fagyás nélkül. Az előző programban valamit nagyon eltolhattam. Valószínűleg szembe nyitottam meg a FET-eket időnként. Jaj.

Mindenesetre a kísérlet több meglepetéssel is szolgált, például azzal, hogy a vonat egy helyben maradt. Volt egy 60 centis sín és 20 percen keresztül egyfolytában ide-oda járt, anélkül, hogy lemászna róla.
Ez megdöbbentő ahhoz képest, ahogyan megy. Zörög, morog erre-arra, néha nem érintkezik, néha gyorsul és ugrik. Egy kicsit azért elmászott, de a sín végét nem érte el.

:)
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Tápfesz szűrés

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Nézegettem, hogy mikor fagy a mikrokontroller.

A vonat áll, én meg rákapcsolom a 12V-ot, nem PWM-ezek, szimplán csak uccu neki, menjél. Ebből az akcióból meglehetősen nagy valószínűséggel lesz RESET az MCU-n, még külön tápnál is.
A kérdés, hogy konkrétan mi történik ilyenkor és miért csinálja?

Rányomtam 4700 uF-ot a vonat tápjára, de az sem segített rajta, azzal együtt is fagy.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Tápfesz szűrés

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Valószínűleg hagyom az egészet a fenébe és leválasztok mindent a mozdonyról / váltóról / egyéb agresszív állatokról.

A FET-eket optocsatolón keresztül fogom meghajtani. Egy próbát megérne.
geza01
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2013. augusztus 20. kedd, 13:21

Re: Tápfesz szűrés

Hozzászólás Szerző: geza01 »

Az nem lehet, hogy a táp nem tud akkora áramot ami az induláskor kell a motornak, és mondjuk a 25%-os pwm-el ezért jó, védődiódák rendben, a tápfeszen is.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Tápfesz szűrés

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Két trafóval is ugyanezt csinálta, csak a földek voltak összekötve.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Tápfesz szűrés

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Átalakítottam breadboard-on opto-sra a kapcsolást és simán megy minden.

A MOSFET-ek gate-je közvetlenül az optocsatoló kimenetére kapcsolódik. A vonatérzékelést 2x3 sorbakötött diódával oldom meg, ezen 2V fog esni, ami már elég az opto vezérléséhez.

Annak idején valaki elmondta, hogy tiszta hülye vagyok, hogy közös tápot használ a vonat és az MCU, de annyira bunkó módon oktatott ki, hogy oda sem figyeltem rá.
Miután napjaim mentek el idióta hibák keresgélésével rájöttem, hogy mégis nagy igazság volt a mondandójában.

Ennyivel is okosabbak lettünk.
:)
Avatar
kapu48
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 3375
Csatlakozott: 2008. augusztus 29. péntek, 6:00

Re: Tápfesz szűrés

Hozzászólás Szerző: kapu48 »

Ne búsulj!

Ezt a hibát a legtöbb kísérletező ember elköveti!

Néha így születnek a legjobb új megoldások.
8)
Válasz küldése