ESP8266 chip használata

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

ESP ből nem tudod magad kizárni.
Újra feltolod rá a firmware-t és kész is.
Avatar
szuperp
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2012. november 17. szombat, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: szuperp »

nos... ismét Öröm és bódottá...
-kiderült, hogy nem is kell a fenti program az arduino-ba... ki kell üríteni , hogy ne zavarjon-be és a sima RX-TX-en keresztül rá lehet kötni az ESP-re...
- sikerült újra flash-elnem a chip-et (ESP_8266_BINO.92.bin) és ismét működik 115200 bps-el... és már nem is szemetel :)
találtam más firmware-eket is... nem tudom melyik a legjobb... meg mi a különbség... ha véletlen rossz bint töltök fel akkor mi van? utána még lehet frissíteni, úgy olvastam valahol, hogy bele van égetve valami feltöltő program...
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Magával a feltöltő résszel még nem foglalkoztam, de olyant sehol nem olvastam hogy valaki kizárta volna magát egy ilyen modulból.
Mondjuk ennek sem ártana utána nézni. :)
Ahonnan leszeded a flash-eléshez használt fájlt ott többnyire leírják mit tartalmaz, valamit hogy melyik memória részre kell töltened, és többnyire van hozzá fórum is.
Avatar
szuperp
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2012. november 17. szombat, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: szuperp »

pont valami fórumban találtam egy gitHUB-os linket, ahol az ESP flasher volt... és azzal együtt volt ott a bin is...
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Igazából csak azt kell eldöntened hogy szeretnéd használni az ESP modult, és ahhoz kell Firmwaret-t (xxx.bin) keresni.
Amit aztán fel Flash-elsz rá.
-ha At parancsokkal akarod vezérelni amit Ardunio modulról küldesz soros porton, akkor itt a fórumban már lett linkelve ahonnan le tudod tölteni.
valamint a lentebb csegebiga által linkelt topik is ezzel foglalkozik. viewtopic.php?f=23&t=1724
-ha pedig közvetlenül Ardunio C nyelven akarod programozni az ESP modult, akkor http://iot-playground.com/2-uncategoris ... sp8266-ide efféle oldalak jöhetnek szóba.
Aztán van a többi lehetőség aminek már semmi köze az arduinohoz.
NodeMCU, Espressif. Ezekkel szintén közvetlenül az ESP modulon futtatod a programod és többnyire az ESP modulon futtatott webszerveren keresztül kommunikálsz vele WIFI hálózaton és nem soros porton.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Tesztelésképpen felraktam egy esp-01-es panelre a legújabb esp-link (https://github.com/jeelabs/esp-link) firmware-t.

Ez valami hihetetlen tuti alkalmazás. Képes weben keresztül resetelni az Arduino-t, felprogramozni, web-es konzol is van hozzá, teljesen odáig vagyok érte.
Már készítem is elő gyárttatásra a nano shield-et, ami ESP8266-tal kapcsolja össze a nano-t. Összegányoltam egy pár konfigot és az Arduino upload is megy.

Azért vagyok oda érte, mert stabil, mint atom. Használható UART helyett.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

ígéretes darab, köszi.
Hasonlókra már én is ráakadtam, ám használatukig nem jutottam el. Ennyire mondjuk nem volt egyik sem kidolgozva úgyhogy nem is baj, hogy nem próbálkoztam velük. :)
Ahogy nézem egyből MQTT re is fel van készítve, ami szintén nem haszontalan ennél a modulnál.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nálam a kísérlet most a www.wemos.cc - D1 alappanelje. Ebben is ott az OTA - csak önmagát flasheli :)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

NodeMCU 1.0 fejlesztői panel csak kékben? :wink:
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: Robert »

Nem.
- Teljes Arduino kialakítás.
- A bootloadere tud sorosportot és ovrer-the-air frissítést is (IP címmel, lokális hálón) :)
A shieldpanelek mennek rá...
- kapcsolóüzemű a tápja (MCU áteresztő stab.)
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Nálam az OTA nem ment, mert az ESP-01 kicsi, 512 kb flash. Azt írják, hogy minimum 1 Mb kell hozzá, hogy legyen OTA.

Az upload meg nem avrdude segítségével történik (bár elvileg mehetne). Az avrdude nincs felkészítve arra, hogy neten keresztül menjen a kommunikáció és bizonyos esetekben szétszáll (időben máskor küldött csomagok egyszerre érkeznek meg).
Ebben a modulban komplett stk500v1-es programozó van, te feltöltöd a kódot, ő meg leküldi a bootloaderhez. 100%-osan megy.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Menet közben rájöttem, hogy másik panelről beszéltek. :)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Kezdeti lelkesedésemben én is ESP-01 es panelokat vettem, de aztán rájöttem hogy a 12e sem sokkal drágább és én használom a sok lábát is, így már azokat kínozom. :)

Egy újabb stabilitási ötlet.
http://www.forward.com.au/pfod/ESP8266/ ... index.html

Valamint egy újabb érdekes adat:
Amikor Arduinoval megírt firmvare-t töltök fel NodeMCU panelra, van hogy eldobja magát és onnantól nem hajlandó semmiféle flash-elő progival felvenni a kapcsolatot.
Bootolásnál ezt az üzenetet küldi. "ets Jan 8 2013,rst cause:2, boot mode:(1,7)"
Megoldás, hogy a GPIO 15 lábat GND re kell húzni és akkor már minden ok. Pedig gyárilag is le van húzva egy 12 kilós ellenállással, és minden lába a levegőben lóg a fejlesztői panelnek. Így onnan semmi nem zavarhat be.
https://raw.githubusercontent.com/nodem ... IT_SCH.png
Ez még egész friss problémám. dolgozom a kiküszöbölésén.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

D1-es panel viszont így egész ígéretesnek tűnik.
Könnyen munkára fogható és folyamatosan fejlesztett lesz, remélhetőleg.

... ám kinézetre akkor is a NodeMCU 1.0 viszi nálam a pálmát. 8)
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: ESP8266 chip használata

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

SanyiSay írta:... ám kinézetre akkor is a NodeMCU 1.0 viszi nálam a pálmát. 8)
Jó, hogy írtok róla. Először vettem egy ESP-01-et, felraktam egy másik transparent bridge-et, azzal hellyel-közzel döcögött, megbízhatatlanul.
Utána vettem egy másikat is, hátha az ESP-01 rossz, de azzal is ugyanazt csinálta, tehát szoftver hiba. Az esp-linket olvasva gondoltam kipróbálom és nyerő lett.

A Nodemcu 1.0-t nézegettem, de még nem rendeltem. Az ESP-01 tökéletes Wifin keresztül Arduino-t programozni, de a Nodemcu 1.0-t Arduino helyett is használhatnám.

Mégiscsak 32 bites processzor megabájtos flash-sel. Kicsit más feelingje van - már az ESP-01- nek is - mint a 328P-nek.
Az Arduino Due akkora mint egy tepsi, azért használok nano-t, mert bagóért megvehető, kis helyen elfér.

Az STM32-höz nem találtam olyan egyszerűen használható környezetet, hogy programozni tudjak és ne a részletekkel szívjak.

Sok rágódás után a 32 bites processzorok közül az ESP8266 mellé tettem le a voksomat, de ha jó a Nodemcu 1.0, mindenképp rendelek belőle.
Válasz küldése