Nagyon egyszerűen használható Arduino Uno szimulátor

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Válasz küldése
bagizoltan
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2015. december 8. kedd, 19:52

Nagyon egyszerűen használható Arduino Uno szimulátor

Hozzászólás Szerző: bagizoltan »

Sziasztok!
Tegnap találtam egy nagyon egyszerű szimulátort. Persze lehet, hogy rajtam kívül már mindenki ismeri, de ha mégsem, talán hasznos ha bemutatom két szóban. Előnye, hogy 5 perc alatt rájöttem, hogyan kell használni. A szerkesztője elég intelligens, a C parancsok mind megtalálhatóak a egy menüben, ami egy kezdőnek igen nagy segítség. Ha befejezted a szerkesztést, azonnal fordít, és a hibaüzenetei elég értelmesek. Ha valós időben futtatod a programot, látod a változók értékét. Grafikusan is mutatja az eredményt, ledek, kapcsolók szervó vannak a gyűjteményben, bár korlátozottan. Nem lehet összerakni semmit, csak felhasználni azt ami a képen van (villoghat néhány led, nyomkodhatsz két kapcsolót). Soros kommunikáció I2C stb is van a gyűjteményben, de ezeket még nem használtam. A be és kimeneti lábakat idő diagramon is mutatja, ha gyors a folyamat. Természetesen lehet debugolni és ez nagyon jó!
Hátránynak tűnik, hogy nem találtam LCD-t és hétszegmenses kijelzőt, és sok minden mást sem. Profiknak biztosan gagyi, de egy kezdőnek maga a Kánaán!
Csatoltam néhány képet!
Bagi
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Nagyon egyszerűen használható Arduino Uno szimulátor

Hozzászólás Szerző: Robert »

A lényeg maradt ki:
- melyik szimulátor?
- honnan tölthető le?
bagizoltan
Bitmanipulátor
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2015. december 8. kedd, 19:52

Re: Nagyon egyszerűen használható Arduino Uno szimulátor

Hozzászólás Szerző: bagizoltan »

Bocsi!
www.sites.google.com/site/unoardusim/
A programot nem kell telepíteni, csak kicsomagolni!
Bagi
Bearnie74
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2016. november 25. péntek, 7:10

Re: Nagyon egyszerűen használható Arduino Uno szimulátor

Hozzászólás Szerző: Bearnie74 »

Én is nézegettem, de nekem nem tetszett.
A microkontroler sok mindenre alkalmas. a Pc bármire amire meg tudod tanítani.
borisz
DrótVégénSzéndarab
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2016. november 26. szombat, 9:39

Re: Nagyon egyszerűen használható Arduino Uno szimulátor

Hozzászólás Szerző: borisz »

Sziasztok. Én nemrég találtam egy online szimulátort amiben van arduino uno is. Nekem eléggé tetszik. Itt sikerült, pl. leellenőriznem a fast pwm beállításokat is. Regisztrációt igényel, de cserébe nyáktervező is van benne.
https://circuits.io/
Válasz küldése