Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

ESP8266, ESP32 chipek és az ESP-xx modulok. Programozási nyelvek, trükkök, hardware tippek.
bleachhun
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. december 30. péntek, 3:19

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: bleachhun »

Mivel az eredeti FW Cloud alapú így nem arra gondoltam.

Custom FW ékkel valo "mahinálásra" irányult első sorban a kérdésem, hogy valaki használja-e vagy váltott másra?

Mivel én maximum 3 napja vagyok tulaja egy Sonoffnak (gyári FW) igy kevés tapasztalatom van.
bleachhun
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. december 30. péntek, 3:19

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: bleachhun »

Fejlemény:
Githubos Sonoff MQTT Arduinot rá raktam :D de csak villog a led,világit de wifire nem kapcsolodik fel(3v3 volt elég neki? vagy rendes bekötésnél fog teljesen üzemelni?)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

bleachhun írta:3v3 volt elég neki?
Igen, még a relé is működik, csak elég áram legyen.
bleachhun
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. december 30. péntek, 3:19

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: bleachhun »

Akkor nemértem, kitöltöm a SSID,Jelszot, nem kapcsolódik. MQTT is létrehoztam Debian alatt arra se csatlakozik.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Wifi-re se csatlakozik akkor addig felesleges tovább menni.
bleachhun
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. december 30. péntek, 3:19

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: bleachhun »

Pedig beirtam,
// -- Wifi -----------------------------------
#define STA_SSID1 "Alsoszint" // [Ssid1] Wifi SSID
#define STA_PASS1 "------" // [Password1] Wifi password
#define STA_SSID2 "Alsoszint" // [Ssid1] Wifi SSID
#define STA_PASS2 "--------" // [Password2] Optional alternate AP Wifi password
#define WIFI_HOSTNAME "%s-%04d" // [Hostname] Expands to <MQTT_TOPIC>-<last 4 decimal chars of MAC address>
#define WIFI_CONFIG_TOOL WIFI_SMARTCONFIG // [WifiConfig] Default tool if wifi fails to connect
// (WIFI_RESTART, WIFI_SMARTCONFIG, WIFI_MANAGER, WIFI_WPSCONFIG, WIFI_RETRY)

csak villog a led, majd egyszercsak Világit azt ismét villog.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Tipp:
Én az utolsó sor állítgatásával próbálkoznék.
Ott még van pár lehetőség ahogy nézem. Persze előtte utána néznék, hogy mik azok valójában.
bleachhun
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016. december 30. péntek, 3:19

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: bleachhun »

Ok sikerült, egyszercsak feldobta a Sonoff-12345 hálozatot. Lehet nem ad fix 3v3 at. Mert kapcsolgatom de az MQTT röl disconnectal.

New client connected from 192.168.1.201 as DVES_9585AD (c1, k15, u'owntracks').
1483886973: Socket error on client DVES_9585AD, disconnecting.
Sziszi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017. március 3. péntek, 16:19

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: Sziszi »

Üdv!

Előre bocsájtom, hogy nem vagyok szakember, csak lelkes érdeklődő. Nem rég találtam rá a Sonoff kapcsolóra, azóta próbálok okosodni a témában.
Találtam pár videót és leírást, hogy hogyan kell összehozni a Raspberry + Homebridge + Sonoff hármast, de egyik leírás sem tárgyalja sajnos lépésről lépésre a témát.
Odáig sikerült összehoznom, hogy fut a Homebridge a Rasberry-n, Wol plugint is használok már a gépeim felélesztéséhez és kikapcsolásához. (Erről készítettem leírást amit szívesen közreadok, ha érdekel valakit)
Most tartok ott, hogy kéne egy olyan Homebridge plugin + Sonoff firmware ami hajlandó együtt működni egymással. Esetleg valaki csinált már itt ilyet?

Eddig a témában ez a legjobb videó (https://www.youtube.com/watch?v=fN_QKOWvG1s) amit találtam, látszik rajta a teljes folyamat de nem találtam olyan Homebridge plugint ami ezt az ESP Easy firmware-el együttműködik. Esetleg valaki csinált már ilyet közületek?
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Lenne egy kérdésem a témában.

Vettem egy Sonoff cuccot, kipróbáltam, de nem ment. Azt írta a doksi, hogy a telefonomra installáljak egy EWelink nevű appot, azzal próbáljam ki.
Megpróbáltam installálni az EWelinket, de a szükséges jogosultságok közt ott szerepelt, hogy felhívhassa az öreganyámat, meghallgassa épp miről beszélgetek, sztárfotókat csináljon rólam, meg a nyári fürdőgatyás képeim nézegetésse.

Szerintem internetkapcsolaton kívül nincs szüksége másra, ezért nem telepítettem fel.

Hogyan szoktátok használni? Van alternatív app?

Nekem WIFI-re, timer-re, RF-re lenne szükségem, ehhez nem kell a telefonom IMEI számát tudni.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

1 tipp.
Én továbbra is a csináld magad megoldásokat alkalmazom. :)
ESP Arduino- megírod. Érintőképernyős készülékeken meg az "oprendszerfüggetlen" Weboldal oldal, ajax vagy websocket kommunikációval.
Weboldal oldal fájlok meg vagy a vezérlő készüléken vagy egy hálózati tárolón tartva.

Nem kell igazodni mások gondolatmenetéhez, kezelőfelületéhez és korlátaihoz.

Elvileg vannak kioszk böngészők amik teljes ablakos módban futnak és nem lehet belőlük kilépni, így teljes értékű kezelő felületet lehet létrehozni.
Falra szerelt Androidos tableteknél nálam ez a vonal azért nem vált be mert a régi tabletek nem alkalmasak a lassúságuk miatt. Ár érték arányban viszont egy esp+Nextion, vagy egy málna+ érintős lcd páros jobb választás lehet céleszköznek. Ez a vonal meg az idő hiány miatt került parkoló pályára.

Valamint vannak androidos alkalmazások amik parancsikont tesznek a képernyőre, megnyomásukkor egy GET, POST üzenetet küldenek az esp felé, és az onnan érkező választ megjelenítik. Így egyszerű a vezérlés, és viszonylag testreszabható a kezelőfelület.
Ez pld. egy ilyen, bár fapados alkalmazás. https://play.google.com/store/apps/deta ... uestwidget

GET, POST küldözgető alkalmazásból is van többféle komplett kezelőfelülettel, de soknak csak egy db IP címet lehet megadni, így több esp vezérlése nem megoldható. Igaz már vagy egy éve nem foglakoztam ezzel a témával, azóta lehet fejlődtek a fiúk.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Köszi, szóval mások sem osztják meg a fényképeiket a sonoff-fal. :-)

Nem nehéz egy webszervert felrakni.
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Igazából a tasmotára esett a választás. Szerintem megfelelően működik.

Menet közben kiderült, hogy az EWelink valami felhő alapú szemét, mindenféle ködös kínai kommunikációval, ami segített megerősíteni abban, hogy véletlenül se használjam. Gondolom a WiFi router hozzáférési adatait valahol egy kínai felhőben "biztonságosan" letárolja, szóval kösz, nem.

Némely eszközöknél egyszerű a firmware hack, másoknál nehezebb. Jók a hardverek, de EWelink nem kell.

A Sonoff RF egyszerűen meghekkelhető, még a Sonoff konnektorral is próbálkozom, de az lehet, hogy nehezebb lesz.
Avatar
Robert
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 10191
Csatlakozott: 2005. december 9. péntek, 7:00

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: Robert »

Az OTA kezelése az újabbaknál jó lenne - ne kelljen már szétforrasztani a soros vonalat benne...
http://www.tavir.hu - a gazda :)
Avatar
csabeszq
Bitfaragó
Hozzászólások: 678
Csatlakozott: 2012. szeptember 5. szerda, 6:00

Re: Sonoff - WiFi Wireless Smart Switch/Arduino IDE

Hozzászólás Szerző: csabeszq »

Nem sok meló, csak bosszantó apróság.

Persze lehet, hogy shelly 1 lesz a vége, abból is rendelni fogok. Szerintem szerelődobozba jobb a shelly, de még várok, hogy megérkezzen. Azon forrasztani sem kell.
Válasz küldése