Nextion HMI kezdő lépések

Processing/Wiring (illetve C) nyelvű programozási fogások, tippek. (AVR-Duino, Arduino, EthDuino, Diecimila, Severino, Nano, LilyPad)
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: Nextion HMI kezdő lépések

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

+posta...kb 130$-ból kézbe is vehető. De legalább van...a fránya 9"-os csak nem akar még boltokba kerülni (device selector-ban benne van, csak nincs)
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Nextion HMI kezdő lépések

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Robert írta:Azért lett egy ára a 7"-nak:
Hát igen, lehet mérlegelni hogy mennyiért, mit tudunk helyette összehozni mekkora időráfordítással. Nálam győzött a nextion. :)
winnerbt írta: fránya 9"-os csak nem akar még boltokba kerülni
Gondolom annak az árából már egy TV is kijönne. :)
Egyébiránt te hogy hogy ennyire rászoktál a Nextionra? Ha valakinek akkor neked nem szokott egy kijelző használat gondot okozni.
vargham
Chipgyilok
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2014. január 8. szerda, 8:32

Re: Nextion HMI kezdő lépések

Hozzászólás Szerző: vargham »

Nagyjából a fele-háromnegyede pénzből veszek 7" Android tabletet. Olyan GUI-t írok, amilyet csak szeretnék, szuper támogatással, akár 3D-vel, több szálon futtatott internetes kommunikációval, adatbázissal. A szenzorokat, aktuátorokat kötöm a mikrokontrollerre, azt meg USB-n a tabletra.
Ha van a tabletban USB host, akkor az MCU a device. Ha nem host-os a tablet, akkor az MCU a host, és AOA-n keresztül csatlakozik a tablet.
Próbáltam már ATMega2560 + host shield, ATMega328 + USB serial és STM32 kombinációval is.
Ha host-os a tablet, akkor ráadásul az egész cucc elmegy mindenestűl annak az akksijáról.
Nekem eddig ez bevált kísérletezgetéshez és munkához is.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Nextion HMI kezdő lépések

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Ekkora tudásháttérrel könnyen virgonckodsz. :)
Ezt a tudást azért jóval többe kerül pár kijelzőért megszerezni, mint venni egy kész cuccot.
Én is futottam egy kört Tablettel, böngésző + weboldal. Siralmas lett. :)
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: Nextion HMI kezdő lépések

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Az idő/tudás/ár arány döntött, találtam hozzá méregdrágán majdnemjó keretet is. Amúgy már szerintem kitiltottak a fórumról, mert megírtam a kívánságaim/problémáim. Különben nagy kérdés, hogy FTDI EVE vagy NX... egyszer ki kellene szenvedni egy olcsó TFT modulhoz az EVE-t és akkor inkább az lenne használva...bár az NX-nek is elértem a határait 1 lapon belül, szóval nekem a világ memóriája nem lenne elég, amiből EVE-nél nincs sok.
A tabletes dolog: ahhoz nekem elég sokat kellene még seggelnem, hogy üzembiztos és látványos cuccot tudjak csinálni. No, meg lehet, venni kellene már egyet magamnak is próbálkozni. Ha lenne jó mintaprogram ugye ... :) ingyé/sültgalamb, hogy tanulhasson a pupák...
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Nextion HMI kezdő lépések

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

winnerbt írta: egyszer ki kellene szenvedni egy olcsó TFT modulhoz
Igen azt már annó is mondtad, meg hogy van haverod aki benne lenne a fejlesztésben. Aztán tessék, még mindig nextiont vásárolgatunk. :)
vargham írta:Olyan GUI-t írok, amilyet csak szeretnék,
ESP-hez van pár alkalmazás Play-en, de nem valami erősek. Írni egy Nextionhoz hasonló kialakítású konzolt? Persze wifi kommunikációval is, és az mehetne pénzért is simán. Akkor már reális alternatíva lenne a tablet. Szerkesztőmód az futhatna egyből az alkalmazásban nem is kell külön PC.
Na milyen ötlet? :P
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: Nextion HMI kezdő lépések

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Igazából az NX-nek az editora elég jó. És tényleg 99.99%-ban Wysiwyg. Végül is nagyon sokat nem lehet még várni, de vérnyúl legyek, ha értem, hogy az EVE 48MHz-ről hogyan csinálja azt, amire az NX 108MHz-ről egyáltalán nem képes. Igaz, nem ismerem az EVE belső felépítését... Különben a cimborával már eléggé ki vagyunk akadva, főleg, hogy most is Neki a munkája kijelzőgyártás, szóval tényleg kellene már egy jó (van is, csak párezer euro a licensz) az ilyen pupákoknak, mint én. Egyik nagy gond, hogy a SoC GPU része zárt, csak bint kapsz, aztán az vagy jó, vagy nem. Pedig csodákat lehetne művelni a mai párezer Ft-os Soc-okkal. Na, majd a nyugdíjasklubban, egyszer.
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Nextion HMI kezdő lépések

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

winnerbt írta:van is, csak párezer euro a licensz
:cry:
Marad az NX. :)
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: Nextion HMI kezdő lépések

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Vagy az agy. Meg GPU visszafejtegetés :) Különben matekilag félelmetes, hogy NX-ék miért ijedtek meg az ívtől meg olyan alap pointer-dolgoktól, hogy igaz, kisbetűkkel oda volt írva, de én 1 napot szívtam vele, mert nem hittem el, hogy ennyire bénázna valaki. (gadget háttér, ha kép, akkor annak a képnek teljes (!) képernyőnyi méretűnek kell lennie!!! Tehát bolhafasznyi tologató háttere ha kép, akkor az full-screen-nek kell lennie. Persze, megértem, mert így csak pointer-váltás kell a programba (honnan-mit), de ez annyira amatőr dolog. Az átlátszóság képnél meg olyan, mint a fokhagyma a vámpírnak, pedig csak kijelölnének 1db színt (mint a WIN) átlátszónak, akkor kész lenne és 1db elágazás 40nsec a programban (de nem, viszont karakternél tudja, szóval nem értem). Szóval kicsit kiakasztók, de való igaz, iszonyat sok időt megspórolnak a primitívek lekódolásával. (bár, vagy 5 éve volt egy HMI-m, amit szerintem Ők csináltak, vagy a csapat, kísértetiesen hasonló volt, ott négyszög sarok legömbölyítés alapban volt és lehetett negatív is...milyen csodákat lehetett csinálni matek nélkül). Na, mindegy, nem értették meg, miért kellhet egy pozíció a képernyőn kívüli kezdőpont megadása, meg hogy lehessen kurzor bitmap...azt írták, nem innovatív, rendereljem le. Erre én meg írtam, hogy lerenderelni mindent lehet...egyszer...persze, csináljunk képlejátszót...az nem HMI. Szóval elástam magam :) Van ott egy arc, aki lerenderelt 80 képet és mutatta, hogy ugye lehet hajlított pointert csinálni. Kedvem lett volna ugró nyuszi pointert renderelni neki. Hát ez van. (akkor sem értem,, hogy az EVE frame buffer nélkül, röptében hogyan csinál menüt, átlátszó gradienssel 20fps-el, bár egy cimbora meg engem nem értett, hogy Ő XMEGA-val 108fps-el forgatta a kockát a kijelzőn, mi az én gondom, o.k. Ő egy zseni/idióta ( :) ), több embert tett már sírba a tudásával...) Csak azt látom, egy nagyot ugrani kell felfelé, hagyni az ilyen vackokat. Ha belegondoltok, most kb ez a cucc olyan, mint 30 éve a karakteres HD44780 kijelző. Na, befejeztem a bosszankodásom, photoshopolok még 1-2 gombot. Ma este ez jött ki...elég béna lett. [URL=http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... ombok1.jpg]Kép
Avatar
SanyiSay
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009. február 28. szombat, 7:00

Re: Nextion HMI kezdő lépések

Hozzászólás Szerző: SanyiSay »

Mondjuk az átlátszóságon ennyire én nem akadtam meg, csak csodálkoztam egyet és tovább léptem, ők meg gondolom arra fejlesztenek amerre kényelmesebb és nagyobb az igény, konkurencia nélkül ez érthető.
Na, befejeztem a bosszankodásom, photoshopolok még 1-2 gombot.

Renderelt képeket azért nehéz leváltani szerintem, utána csak a nyafogás menne. Ha van negatív ív , miért nincs árnyék, és anyag minta.... sosincs vége. Kép az kép. olyan amilyenre szeretnéd, pálcikarajztól a fényképig. :) Max elvárás hogy átlátszó legyen. Kép és képernyő váltásokkal lehetne még kezdeni valamit szerintem. Kinézetre is szebb így és gondolom nekik leprogramozni is könnyebb. Persze nekünk kell megdolgozni a látványért. Úgyhogy én nem találom ezt az irányt annyira rossznak. Gondolom a nagyobb lépés az lenne ha képek helyett videókat is be lehetne tenni. Persze ezt is le lehetne programozni, ha lenne benne grafikus proci, meg egy böszme szerkesztő amivel ki lehetne használni a lehetőségeket.
horak85
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021. november 29. hétfő, 10:58

Re: Nextion HMI kezdő lépések

Hozzászólás Szerző: horak85 »

Sziasztok!

A kijelzővel kapcsolatban az érdekelne, hogy ha vezérelek 1 kijelzőn lévő gombbal egy stepper motort és elengedem a gombot majd újra megnyomom akkor nem veszi az információt, viszont ha várok vele 2-3 másodpercet az újra megnyomással akkor működik ismét?

hogy tudnám ezt az időkiesést lerövidíteni?

Köszönöm
Máté
Avatar
winnerbt
Elektronbűvölő
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2007. március 25. vasárnap, 6:00

Re: Nextion HMI kezdő lépések

Hozzászólás Szerző: winnerbt »

Valószínű lezárókarakterek "FF-FF-FF" feldolgozása nem jó (már ha van és van mellette uC). Ha csak kijelző van a dologban, akkor valamelyik változó visszaírása hibázik. Esetleg SW time-out gond vagy stack túlfutás.
Válasz küldése